Vučkić donio Rijeci trijumf na Drosini (VIDEO)

Deveti put u nizu Rijeka je upisala prvenstvenu pobjedu na gostovanju na Aldo Drosini. U 29. kolu HT Prve lige izabranici Gorana Tomića su zahvaljujući dvostrukom strijelcu Harisu Vučkiću rezultatom 0:2 (0:1) slavili u regionalnom derbiju protiv Istre 1961.

Gosti su tako prekinuli negativnu seriju od dva uzastopna poraza te su se 17. ovosezonskom prvenstvom pobjedom barem privremeno vratili na treće mjesto ljestvice.

Zeleno-žuti pak nisu dobrom izvedbom razveselili Demone koji su danas obilježili svoj 30. rođendan. Negativni niz momčadi iz Pule sad se produžila na osam kola bez pobjede, a u tom razdoblju su upisana po četiri poraza i remija.

Prvo uzbuđenje na susretu vidjeli smo u 5. minuti kada je Beljo uposlio Marina, a njegov pokušaj s desetak metara iskosa prolazi pokraj suprotne stative. Četiri minute kasnije Beljo je pripremio šansu i za Mlinara kojeg je ponašao povratnim dodavanjem, no njegov udarac s ruba kaznenog prostora bio je lagan zalogaj za Labrovića.

Galilea je u 10. minuti prekršajem na dvadesetak metara zaustavio prodor Abassa zbog čega je zaradio žuti karton. Gosti su smatrali da je mogao proći i s težom sankcijom, ali sudac Strukan nije dijelio njihovo mišljenje. Iz slobodnog udarca zaprijetio je Drmić, a Lučić je uz pomoć živog zida pokupio loptu.

Gosti u vodstvo dolaze u 28. minuti kad je Abass bio asistent, a udarac Vučkića sa 17 metara se odbio od bloka Perkovića te je prevario Lučića. Bio je to prvi udarac gostiju u okvir gola Istre. Za slovenskog napadača to je bio osmi ovosezonski zgoditak u Prvoj HNL.

Demoni su u 30. minuti prigodnom koreografijom obilježili 30. obljetnicu osnivanja.

Zeleno-žuti su do izjednačenja mogli doći u 37. minuti kada je Mlinar spretno u šansu izbacio Belju, ali najbolji napadač Istre je u dobroj situaciji loše reagirao te nije uspio uputiti konkretan udarac. U istoj minuti iz daljine je pucao Mlinar, ali lopta je otišla poviš gola Rijeke.

U 52. minuti udarac Belje od bloka Krešića odlazi malo iznad grede, no pogodak ne bi ni bio priznat jer je napadač domaćih u toj situaciji bio u zaleđu.

Rijeka je uzvratila šest minuta kasnije preko Vučkića čiji udarac glavom s desetak metara nakon ubačaja Vukčevića odlazi iznad gola.

Odličnom reakcijom vratara Labrovića u 59. minuti gosti su sačuvali prednost. Nakon ubačaja iz kuta glavom je sa sedam metara pucao Mišković.

Murić je u 78. minuti nakon prodora po desnoj strani na drugoj stativi tražio Drmića, ali iz teške situacije kapetan Rijeke nije uspio ozbiljnije zaprijetiti golu domaćih. Pet minuta kasnije Murić je sam pucao s vrha šesnaesterca, no ravno u Lučića.

U 84. minuti Bande je nakon dobrog prodora kojim se oslobodio dva suparnička igrača asistirao za Mahmouda, a on je iz dobre pozicije loše zahvatio loptu koja je otišla u aut.

Rijeka je pitanje pobjednika riješila u 86. minuti novim golom Harisa Vučkića. Njega je u šesnaestercu pronašao Murića, a slovenski napadač je potom spretno zaobišao Lučića te je poslao loptu u mrežu.

Kolo se nastavlja sutra kada su na rasporedu dvoboji Dinama i Hrvatskog dragovoljca te Osijeka i Hajduka.

U sklopu 29. kola HT Prve lige u 19:05 na Aldo Drosini počinje Derbi della Učka, regionalni dvoboj Istre 1961 i Rijeke. Sva tri prethodna ovosezonska sraza dobila je Rijeka koja je na Rujevici slavila s 2:0 i 1:0 dok je u Puli bilo čak 3:6. Utakmica će biti posebna za domaće navijače Demone koji će na njoj obilježiti 30. rođendan.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na ozlijeđene Matića, Rafu Navarra i Lisicu dok su gosti iz istog razloga bez Smolčića, Merkulova i Pavičića dok Gnezda-Čerin i Prince Ampem imaju kartone.

Strateg Zeleno-žutih Gonzalo Garcija je uoči derbija izjavio: “Čeka nas poseban derbi s ekipom protiv koje do sada nismo imali toliko uspjeha, no sigurni smo da ćemo prirediti dobar nastup. Očekujem agresivniji stav Rijeke, no također ćemo uzvratiti jednako.”

Njegov kolega na klupi Rijeke Goran Tomić je u potrazi za pobjedom nakon poraza od Hrvatskog dragovoljca i Gorice rekao: “Pauza nam je dobro došla da se resetiramo i da radimo na nekim stvarima koje nismo imali priliku dosad. Svi željno očekujemo utakmicu, da se vratimo na staze koje smo bili uoči posljednje dvije utakmice.”

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita kojem će pomagati Hrvoje Radić (Split), Vice Vidović (Solin) i Marino Majstrović (Split) dok će u VAR sobi biti Ante Čuljak i Igor Krmar iz Zagreba. Delegat susreta je Jure Zečević (Knin), kontrolor suđenja Tomislav Petrović (Osijek), a o sigurnosti će ispred HNS-a brinuti Miroslav Cindrić.