Vučkić i Petković zabili u remiju Istre 1961 i Rijeke (VIDEO)

Regionalni derbi Istre 1961 i Rijeke odigran u sklopu 6. kola SuperSport HNL-a na stadionu Aldo Drosina u Puli nije donio pobjednika. Završilo je 1:1 (1:1).

Oba pogotka vidjeli smo u prvom dijelu susreta, a prvo su poveli gosti preko Harisa Vučkića. Za bod Zeleno-žuti potom je mrežu zatresao Vinko Petković.

Gonzalo Garcija je tako uspio doći do prvog boda u srazu s Rijekom dok gosti nisu uspjeli doći do slavlja nakon što je klupu umjesto Dragana Tadića privremeno preuzeo Fausto Budicin.

Već u 4. minuti utakmice gosti su došli do vodstva. Ampem je proigrao Vučkića koji je pored neodlučne domaće obrane sa šest metara iskosa snažnim i preciznim udarcem iz poluvoleja poslao loptu pod prečku te matirao Majkića.

Pet minuta kasnije Djouhara je iz slobodnog udarca s dvadesetak metara iskosa izravno pucao te je zatresao okvir Istrina gola. Alžirskom ofenzivcu je nedostajali malo sreće da dođe do prvijenca u dresu Rijeke.

Zeleno-žuti se u rezultatski egal vraćaju u 26. minuti kada je prvijenac postigao Vinko Petković. Primio je loptu daleko od gola Rijeke, a onda se neometan sjurio prema vratima te je sa 16 metara iskosa preciznim prizemnim udarcem poslao loptu kroz noge Pavlovića te iza leđa Labrovića.

U 38. minuti je s ruba kaznenog prostora nakon dodavanja Kadušića zaprijetio i Bakrar, no vratar Rijeke je ovaj put bio spreman na njegov pokušaj.

Hujber je u 63. minuti povratnom loptom tražio nadolazećeg Caseresa, ali u posljednji trenutak ispred njega do lopta dolazi Pavlović.

Rijeka je pet minuta kasnije nakon pogreške Petrusenka imala dobru priliku da zaprijeti iz kontre, no u ključnom trenutku Selahi se spetljao te je izgubio posjed lopte. Nedugo potom nakon udarca kojeg je uputio Vrančić gosti su tražili kazneni udarac obzirom da je Petrusenka lopta udarila u ruku, ali sudac Lovrić i VAR soba nisu se oglasili.

U 71. minuti Marin je grubim prekršajem startao nad Selahija, a sudac Lovrić mu je pokazao žuti karton smatrajući da je to dovoljna kazna.

Pavlović je u 78. minuti pucao glavom nakon ubačaja iz kuta, no nije bio dovoljno precizan. Dvije minute kasnije u kaznenom prostoru Istre pada Obregon nakon kontaka s Majkićem, ali i ovaj put sudac Lovrić se nije oglasio.

U 90. minuti nakon jednog odbijanca lopta dolazi do Petkovića koji je pucao s desetak metara, ali njegov pokušaj je blokirao Liber.

Veliku šansu da dođe do pobjede Istra je imala u 93. minuti, no nakon proigravanja Galilee udarac Petkovića sa šest metara iskosa fenomenalno brani Labrović.

Šesto kolo će od 21 sat na Poljudu zaključiti Hajduk i Lokomotiva.

Regionalni derbi Istre 1961 i Rijeke koji počinje od 18:55 na Aldo Drosini otvara nedjeljni program 6. kola SuperSport HNL-a. Na klupi gostiju umjesto Dragana Tadića koji se sporazumno razišao s klubom večeras će sjediti Fausto Budicin.

Zeleno-žuti su u dosadašnjem tijeku sezone upisali poraze od Hajduka, Varaždina i Dinama, pobjedu nad Osijekom i remi kod Šibenika dok je Rijeka nakon slavlja kod Šibenika remizirala s Goricom, a bolji od nje su bili Lokomotiva i Slaven Belupo.

Domaćini su uoči utakmice bili pogođeni virozom koja je zahvatila čak 18 igrača tako da je upitno tko će od njih biti spreman za nastup. Gosti su pak bez Mitrovića, Merkulova, Halilovića i Frigana.

Trener Istre 1961 Gonzalo Garcija je u najavi rekao: “Očekujem jedan od najboljih derbija za nas. Prošle smo sezone izgubili sve bodove protiv Rijeke, unatoč tome što smo neke utakmice i dobro odigrali. Ovaj se put nadam da ćemo imati bolji rezultat i publici priuštiti više veselja. Tijekom tjedna smo imali nešto problema s virozama u ekipi, ali dečki su svi bili izrazito voljni i motivirani trenirati i što više se pripremati za nedjelju. Smatram da smo na dobrom putu i u procesu izgradnje, te da smo spremni za ovu jaču utakmicu koju iščekujemo.”

Strateg Rijeke Fausto Budicin je dodao: “Vjerujem da ćemo odigrati pravu, mušku utakmicu i ostvariti pozitivan rezultat. Istra već jedno dulje vrijeme ima isto trenera, igraju španjolskim stilom, vole imati posjed i kontrolu igre. Doveli su nekoliko zanimljivih igrača i mislim da će to biti dobra utakmica protiv kvalitetnog protivnika. Osjećaj straha nam nije poznat. Sudbina je u našim rukama, ako budemo radili na utakmici koliko radimo na treningu to će se vidjeti na rezultatu. Bilo bi najlakše da su lošiji rezultati posljedica samo jednog segmenta. Gotovo uvijek se radi o miksu više stvari iz domene taktike, tehnike, psihologije i kondicije. Sve to utječe na slabije rezultate.”

Glavni sudac utakmice je Zdenko Lovrić iz Đakova kojem će asistirati sugrađanin Goran Pataki, Kristijan Novosel (Valpovo) i Goran Pečarić (Zagreb) dok su za VAR zaduženi Dario Bel i Marijan Tomas iz Osijeka. Delegat susreta je Ivan Vukojević (Zagreb), kontrolor suđenja Alojzije Šupraha (Zadar), a za sigurnost je ispred HNS-a zadužen Marko Svilić.