Vukušić čeka na poziv izbornika Dalića (VIDEO)

PLTS, slovenska liga

Nakon 15. kola prve slovenske nogometne lige Ante Vukušić uvjerljivo je najbolji strijelac s 13 zgoditaka, a s parom golova protiv Aluminija zaslužan je i za uvjerljivu prednost Zmajeva na ljestvici.

Subotnja utakmica između vodećih ekipa lige na Stožicama nije privukla prevelik broj Ljubljančana jer Aluminij, usprkos rezultatskim uspjesima, ne uživa status ozbiljnog konkurenta. Ispred samo 1000 gledatelja Kidričani su ipak krenuli agresivno u utakmicu, ali su domaćini ubrzo preuzeli kontrolu nad igrom i u 12. minuti poveli preko odlično raspoloženog Luke Menala. Osam minuta kasnije Ante Vukušić iz blizine je pogodio prečku, ali se odužio navijačima kasnije u utakmici. Prvo u 50. minuti iz jedanaesterca nakon jako lako dosuđenog prekršaja u šesnaestercu, a u 59. minuti iz igre.

Nakon konačnih 3:1 trener gostiju Slobodan Grubor priznao je da su bili lošija momčad, a za Olimpiju je rekao da igraju najbolji i najljepši nogomet u Sloveniji.

S tom ocjenom se vjerojatno ne bi složili navijači Maribora koji su se u mnogom većem broju okupili na Ljudskom vrtu kako bi vidjeli pobjedu ljubičastih u 97. štajerskom derbiju. Celje tijekom utakmice nije pružalo pravi otpor aktualnim prvacima, a obrana im je izdržala napade sve do 49. minute kad je sa snažnom ljevicom Mitja Viler donio nova tri boda domaćima. Maribor tako ima 28 bodova ili pet manje od vječitih rivala iz prijestolnice.

Ljestvica prve lige trenutno je praktički razdijeljena na ligu za prvaka i ligu za ostanak jer 5. i 6. klub lige dijeli čak osam bodova. U gornji dio tablice želi što prije doći Domžale koje još uvijek osjećaju posljedice katastrofalnog početka sezone. Od zamjene trenera stvari ipak idu na bolje, pa su i ovaj vikend osvojili tri boda te su rutinski svladali Bravo. Gol Senijada Ibričića za 2:0 svakako je vodeći kandidat za zgoditak kola.

Bravo se trenutno nalazi na predzadnjem mjestu koje donosi dodatne kvalifikacije, dok su ispod njih nesretni Knapi. Rudar iz Velenja protiv Mure bio je bolja ekipa u prvom poluvremenu i to je potvrdio zgoditkom Miće Kuzmanovića. No, drugo poluvrijeme bilo je sasvim druga priča i Mura je u 84. minuti došla do potpunog preokreta te slavila s konačnih 2:1. Trener domaćina Nikola Jaroš rekao je nakon utakmice, da ih čeka teška budućnost, ali i da će biti bolje. Teško bi bilo slabije.