Brodić u 95. minuti iz kaznenog udarca donio Dinamu pobjedu nad Rijekom

Golom Frana Brodića u 95. minuti s bijele točke Dinamo je u 24. kolu SuperSport HNL-a pred 17.269 gledatelja u Maksimiru slavio protiv Rijeke rezultatom 1:0 (0:0). Domaćin je prethodno najbliže golu bio koncem prvog poluvremena kada je Radeljić ispred gol linije blokirao pokušaj Petkovića, a gosti su početkom drugog dijela preko Marića zatresli mrežu Nevistića, no zbog zaleđa gol nije priznat.

Modri su tako zaostatak za Rijekom smanjili na tri boda razlike uz odigranu utakmicu manje, a između njih se smjestio i Hajduk koji ima bod manje od kluba s Kvarnera.

Izabranici Sergeja Jakirovića i Željka Sopića se sad okreću četvrtfinalnim utakmicama kupa u kojima će Dinamo u srijedu ugostiti Goricu dok će Rijeka istog dana gostovati kod Rudeša. U 25. kolu SuperSport HNL-a Rijeka će idućeg vikenda na Rujevici odmjeriti snage s Varaždinom dok će Dinamo na Opus Areni igrati s Osijekom.

Borbeno otvaranje utakmice nije ponudilo velika uzbuđenja pa prvu zanimljiviju situaciju bilježimo tek u 26. minuti kada je Ivanović pobjegao obrani Modrih nakon čega na 17 metara iskosa pada u duelu s Bernauerom i Nevistićem. Sudac Bel je prvotno smatrao da se radi o prekršaju vratara Dinama kojem je dodijelio žuti karton. Međutim javio se Igor Pajač iz VAR sobe pozvavši svog kolegu na pregled snimke nakon čega je Bel odlučio da se ne radi ni o prekršaju te je poništio karton koji je pokazao čuvaru mreže domaćih.

Ivanović je u 43. minuti napravio oštar prekršaj nad Theophileom, no sudac Bel usprkos prigovorima domaćih igrača nije smatrao da mu treba pokazati žuti karton koji bi mu bio isključujući.

Prvu priliku na utakmici dočekali smo tek u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena kada je s desne strane dobro ubacio Ristovski, a na drugoj stativi je loptu dočekao Petković te je pucao glavom sa šest metara iskosa, no ispred gol linije loptu uspijeva blokirati Radeljić.

Na poluvremenu je Sopić povukao logičan potez pa je umjesto Ivanovića priliku dobio iskusni Mirko Marić, a on je mrežu Dinama zatresao već u 47. minuti kada je nakon ubačaja Fruka iz slobodnog udarca glavom pogodio donji lijevi kut Nevistićeva gola. Na koncu pogodak zbog dojave iz VAR sobe nije priznat zbog zaleđa.

Dinamo je uzvratio u 53. minuti kada je Sučić nakon prodora po lijevoj strani uputio oštru loptu u peterac, a na drugoj stativi ju nije uspio dobro zahvatiti usamljeni Kaneko. Minutu kasnije se za udarac s 15 metara izborio Petković, no pucao je visoko iznad grede.

U 57. minuti je s dvadesetak metara dobro pucao Pjaca, a Nevistić paradom odbija loptu koja je išla u njegov donji lijevi kut.

Četiri minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka je Baturina izvrsnim dodavanjem u šansu gurnuo Špikića, no pravovremeno je s crte izašao Labrović te mu je ušao u put sa šest metara iskosa.

Rijeka uzvraća u 62. minuti prodorom Pašalića po desnoj strani nakon kojeg je povratnom loptom asistirao za Marića, a njegov udarac petom iz peterca odlazi pored stative.

U 71. minuti je Baturina s lijeve strane povratnim dodavanjem uposlio Ademija koji nije uspio pucati, ali je ostavio loptu za Špikića čiji je snažan udarac sa sedam metara iskosa blokirao Mitrović. Nedugo potom je Mišić s desne strane ubacio za Baturinu koji je s 12 metara šutirao atraktivno iz voleja, a lopta je prošla malo pored stative.

Dinamo do pobjede dolazi u posljednjim trenucima susreta. Nakon ubačaja Perkovića s lijeve strane Goda je prislonio lakat na vrat Špikića, a sudac Bel je odmah dosudio kazneni udarac. Precizan s bijele točke bio je Fran Brodić koji je tako upisao osmi gol u prvenstvenoj sezoni. Prethodne je zabio u dresu Varaždina.

Kolo će od 17:30 zaključiti dvoboj Gorice i Slaven Belupa.

U sklopu 24. dionice SuperSport HNL-a od 15 sati na Maksimiru počinje derbi Dinama i Rijeke. Njihov prvi ovosezonski međusobni sraz na istom stadionu završio je pobjedom Modrih rezultatom 2:1 nakon čega smo na Rujevici svjedočili 2:2 remiju.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Stojkovića, Kačavendu, Moharramija, Perića, Ogiwaru i Bulata dok su gosti bez Dilavera i Jankovića.

Trener Dinama Sergej Jakirović je u najavi rekao: “Igramo pravi derbi, Rijeka je prva na ljestvici, krenula je s pet pobjeda ovog proljeća, sjajno su startali, imaju odličnu atmosferu… I mi smo u dobrom stanju nakon pobjede protiv Betisa, u dobrom smo raspoloženju, nakon treninga ćemo vidjeti za koga ćemo se odlučiti. Vraćaju nam se neki igrači koji nisu prijavljeni za Europu, vidjet ćemo hoće li krenuti od početka. Nadam se da ćemo odigrati kao u zadnjim utakmicama osim, naravno, one protiv Varaždina. Morat ćemo imati dobru energiju, smanjiti prostore među našim linijama, pogotovo zato što je Rijeka jako opasna po osvojenoj lopti, a mi je kroz našu igru moramo staviti pod određeni pritisak kako bismo je mogli ugroziti.”

Njegov kolega na klupi Rijeke Željko Sopić je izjavio: “Respektiramo Dinamo, ali se ne bojimo. Idemo odigrati hrabru utakmicu, neću reći da sam siguran, ali sam uvjeren da ćemo doći do pozitivnog rezultata. Trinaest kola je do kraja, naravno da polazišna točka je bolja u našu korist u ovom trenutku, ali ova utakmica neće ništa odlučiti. Najvažnije je da pokažemo gard i igru koja je krasila Rijeku.”

Glavni sudac utakmice je Osječanin Dario Bel kojem će pomagati Goran Pataki (Đakovo), Marjan Tomas (Vladislavci) i Zdenko Lovrić (Đakovo) dok su za VAR zaduženi Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) i Ivan Mihalj (Velika Gorica). Delegat susreta je Davor Ivić (Sisak), kontrolor suđenja Bruno Marić (Daruvar), a časnik za sigurnost Jurica Jurjević.