Brozović i Perišić strijelci u remiju Intera, Budimir zabio Atleticu u porazu Osasune (VIDEO)

U danas odigranim utakmicama ‘Liga petice’ troje hrvatskih nogometaša se upisalo na listu strijelaca.

Inter je u utakmici 6. kola Serie A na svom terenu odigrao neriješenih 2-2 (0-0) s Parmom koja je do rezultatske prednosti stigla pogotkom Gervinha u prvoj minuti nastavka. Nekadašnji igrač Arsenala i Rome u 62. minuti je povećao prednost gostiju, a bod momčadi Antonia Contea donijeli su Brozović i Perišić golovima u 64. i 92. minuti susreta.

Brozović je svoj ovosezonski prvijenac postigao nakon što je primio loptu desno van šesnaesterca, te se ‘uvukao’ u sredinu i lijevom nogom s ruba kaznenog prostora precizno pogodio lijevi kut za 1-2. Bio mu je to ukupno dvadeset i peti pogodak u dresu Intera u svim natjecanjima.

Perišić je danas također postigao svoj ovosezonski prvijenac, ukupno 41. gol za Inter, a mrežu je zatresao glavom s pet metara nakon ubačaja Kolarova iz prekida.

Osasuna je na svom El Sadar stadionu poražena rezultatom 1-3 (0-1) od Atletico Madrida, a jedini strijelac za domaću momčad bio je Ante Budimir.

Dvadesetdevetogodišnji reprezentativac u igru je ušao u 68. minuti umjesto Adriana Lopeza, a Jana Oblaka je matirao u 80. kada je na ubačaj Rubena Garcije s desne strane napada pored Savića i Gimeneza bio prvi na lopti i istu s pet metara glavom proslijedio u suprotni kut za 1-2. Budimiru je ovo bio prvijenac u dresu Osasune, u čije je redove na posudbu stigao početkom ovog mjeseca iz redova Mallorce.

Za momčad Diega Simeona strijelci su bili Joao Felix u 43. i 69. minuti te Lucas Torreira u 88., a na klupi gostiju cijelu je utakmicu proveo Ivo Grbić.