Dinamo i četvrti put u sezoni pobijedio Rijeku

Dinamo je pred 8.191 gledateljem 1:2 (0:1) slavljem protiv Rijeke na Rujevici u posljednjem susretu 35. kola SuperSport HNL-a došao do pokera pobjeda protiv današnjeg suparnika u aktualnoj prvenstvenoj sezoni. Za slavlje izabranika Igora Bišćana u strijelce su se upisali Luka Ivanušec i Sadegh Moharrami dok je konačni rezultat u sudačkoj nadoknadi postavio Antonio Marin.

Gosti su tako upisali 23. trijumfu u sezoni, ali i po prvi put nakon šest utakmica u nizu nisu uspjeli sačuvali svoju mrežu netaknutom. Prednost pred Hajdukom su pak zadržali na deset bodova razlike.

Rijeka je pak pala na četvrto mjesto, ali je zahvaljujući porazima Varaždina i Istre 1961 izborila europsku vizu, a o trećoj poziciji će odlučiti idućeg vikenda u direktnom okršaju s Osijekom.

Janković je u 3. minuti snažno pucao s oko 25 metara udaljenosti, a lopta je prohujala malo iznad grede.

Sljedeći dobru šansu vidjeli smo u 21. minuti kada je Djouahra proigrao Vukčevića koji se pored Bulata i Ristovskog izborio za udarac s osam metara iskosa iz kojeg je zatresao vanjski dio mreže.

Četiri minute kasnije Ljubičić je na suprotnoj strani travnjaka odlično s lijeve strane asistirao za Petkovića, no on je na desetak metara loše primio loptu tako da ju je na koncu pokupio Labrović. U 26. minuti je sa 17 metara prizemni udarac uputio Baturina, a lopta je prošla nekoliko metara pokraj suprotne stative.

Veliku šansu gosti su propustili u 35. minuti kada su nakon dubinskog proigravanja Petkovića u situaciji 2 na 1 bili Baturina i Špikić. Destetka Plavih je potom proigrala potonjeg no njegov snažan udarac s desetak metara odlično brani Labrović.

Gosti su u vodstvu od 43. minute kada je Bulat kratko asistirao za Ivanušeca, a on je sa 17 metara pogodio gornji lijevi kut Rijekina gola. Za hrvatskog reprezentativca to je bio 11. zgoditak u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Nakon ubačaja Bande u 54. minuti iz slobodnog udarca s lijeve strane lopta se probija do Frigana, no njegov pokušaj s desetak metara nije bio precizan.

Petković je u 57. primio loptu pored Smolčića, onda je šutirao pod gredu s oko 25 metara udaljenosti, no Labrović je paradom prebacio loptu preko grede. Dvije minute kasnije ponovno je aktivna kombinacija Bulata i Ivanušeca, ali ovaj put potonji s desetak metara iskosa puca visoko iznad gola.

Plavi su vodstvo povećali u 62. minuti kada je Ivanušec nakon solo prodora uputio dodavanje u peterac kojeg domaća obrana nije uspjela otkloniti. Lopta se na koncu odbila do Moharramija koji je s nekoliko metara iskosa snažnim udarcem zatresao mrežu za prvi pogodak uopće u profesionalnoj karijeri.

Dobar pokušaj Rijeke bilježimo u 65. kada je sa 17 metara donji lijevi kut gađao Frigan, no Livaković je dobro reagirao.

Banda je u 83. minuti iz kornera ubacio za Frigana koji je na četiri metra loše zahvatio loptu te je pucao visoko iznad gola.

Konačni rezultat utakmice postavljen je u 91. minuti kada se Frigan pored Ristovskog izborio za udarac sa šest metara iskosa kojeg je Livaković odbio do Marina, a on je spremno pospremio loptu iza njegovih leđa. Bio je to njegov treći prvenstveni zgoditak u sezoni.

Varaždin – Lokomotiva

Termini odigravanja utakmica bit će određeni naknadno. U srijedu pak od 19 sati na Rujevici počinje finalni dvoboj kupa u kojem će snage odmjeriti Hajduk i Šibenik.

Derbijem Rijeke i Dinama koji na rasprodanoj Rujevici starta u 19:30 zaključit će se 35. kolo SuperSport HNL-a. Njihov prvi ovosezonski sraz odigran u Rijeci pripao je Plavima koji su slavili s čak 2:7, a i u Zagrebu su bili bolji s 3:1 i 1:0.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Godu, a gosti su bez Boška Šutala i Theophilea.

Trener Rijeke Sergej Jakirović je u najavi rekao: “Dolazi nam ekipa koja je osigurala titulu prvaka Hrvatske, s novim trenerom i mojim kolegom Igorom Bišćanom. Drago mi je da je stadion praktički rasprodan, da uz pomoć publike odigramo momčadsku i fajtersku utakmicu jer jedino tako imamo šanse ugroziti Dinamo. Treba vjerovati u svoje mogućnosti. Jasno je da je Dinamo težak i izazovan suparnik. Zanima me kako ćemo igrati jer smo u Maksimiru pokazali da možemo. Svjesni smo da ne smijemo pokloniti ništa Dinamu.”

Njegov kolega na klupi Dinama Igor Bišćan je izjavio: “Momčad je u dobrom stanju, dečki naporno rade, raspoloženi su, a tome je pridonijela i naša zadnja pobjeda. Doista je sve pozitivno, veselimo se utakmici, nadamo se da ćemo nastaviti s dobrim igrama i rezultatima. Rijeka u ovom drugom dijelu sezone izgleda bitno drukčije, puno ozbiljnije, to potvrđuju i rezultati… Od dolaska novog trenera postižu rezultate koji pripadaju samom vrhu lige i to treba respektirati. Očekuje nas jako zahtjevna i teška utakmica, oni su u borbi za plasman u Europu, a i mi, naravno, uvijek težimo tome da budemo dobri i da pobjeđujemo, tako da bi trebalo biti jako zanimljivo i kvalitetno s obje strane.”

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita kojem će pomagati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Alen Jakšić (Split) i Ante Terzić (Podstrana) dok će u VAR sobi biti Igor Pajač i Vedran Đurak iz Sv. Ivana Zeline. Delegat susreta je Ante Podnar (Gospić), suce će kontrolirati njihov šef Bruno Marić (Daruvar) dok će za sigurnost ispred Saveza brinuti Miroslav Marković.