Istra 1961 porazom u Kranjčevićevoj ostala bez europske vize

Osijek i Rijeka pridružili su se Dinamu i Hajduku kao hrvatski predstavnici za sljedeću europsku sezonu. Epilog je to 3:1 (2:0) slavlja Lokomotive nad Istrom 1961 u 35. kolu SuperSport HNL-a. Rasterećeni domaćini su do pobjede u Kranjčevićevoj došli golovima Silvija Goričana, Sandra Kulenovića i Luke Stojkovića dok je za goste u drugom dijelu iz kaznenog udarca poentirao Ante Erceg.

Na ovaj način Istra je ostala na četiri boda zaostatka za Osijekom odnosno tri za Rijekom. Kako momčad s Rujevice uz odigranu utakmicu manje i bolje međusobne omjere ima tri boda prednosti pred Zeleno-žutima i Varaždinom zaključena je bitka za kvalifikacije Konferencijske lige. U posljednjem kolu tek će biti odlučeno o konačnom plasmanu koji ima utjecaj na raspodjeli novca od TV prava.

Već u 9. minuti susreta domaćin je došao u vodstvo. Ubačaj Vranjović s desne strane dolazi do Goričana koji je preciznim udarcem s osam metara iskosa pogodio suprotnu malu mrežicu Majkićeva gola.

Marešić je u 19. minuti ubacio s desne strane, a Bakrar je na desetak metara loše zahvatio loptu u padu te je pucao pored vratnice.

Tri minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka u šansi je Stojković koji je sa šest metara iskosa lažnjakom prevario Majkića, no njegov pokušaj je uspjela blokirati obrana Istre.

S desetak metara iskosa udarac je u 29. uputio Erceg, a lopta je prošla paralelno s gol linijom te nije bilo opasnosti po gol Lokomotive.

Do devet gola u sezoni u 33. minuti je došao Kulenović koji je iz neposredne blizine zatresao mrežu poslije asistencije Stojkovića. Veznjak domaćih je prvo snažno pucao, a onda je najbolje reagirao i nakon odbijene lopte te je odlično uposlio svog suigrača.

Kirvak u 48. minuti ubačajem s desne strane pronalazi Goričana, no njegov udarac iz prve s desetak metara iskosa nije bio dovoljno precizan.

Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka Hujber je proigrao Kadušića koji je zaobišao istrčalog Čavlinu, ali njegovo povratno dodavanje prema Ercegu izbija Vranjković.

Na isteku 58. minute Hujber je oštro ubacio u peterac, a Bakrar nije uspio stići do lopte.

Erceg je u 76. minuti pao u kaznenom prostoru nakon što ga je nagazio Kalaica, a sudac Erceg je prvotno odmahnuo rukom. Međutim nakon VAR intervencije i pregleda snimke odlučio je pokazati na bijelu točku. Najbolji strijelac gostiju je sam pucao s 11 metara te je došao do svog 11. gola u prvenstvenoj sezoni.

Dobru šansu Lokomotiva je imala u 81. kada je s desetak metara iskosa iznad gola pucao Stojković.

Tri minute kasnije Erceg je s desne strane odlično uposlio Vuka, no njegov udarac sa šest metara u posljednji trenutak su zajedničkim snagama blokirali Vranjković i Mersinaj.

U drugoj minuti sudačke nadoknade postavljen je konačni rezultat utakmice. Tuci je odlično proigrao Stojkovića koji je s ruba kaznenog prostora poslao loptu pored Majkića za svoj četvrti gol u sezoni.

Pretposljednje kolo će od 19:30 na Rujevici zaključiti Rijeka i Dinamo.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 35. dionice SuperSport HNL-a Istra 1961 će do bitnih bodova u borbi za europsku vizu pokušati doći kod rasterećene Lokomotive. Njihov prvi ovosezonski ogled odigran u Kranjčevićevoj završio je slavljem domaćina rezultatom 2:0 dok smo na Drosini vidjeli pobjedu Lokomotive s 1:2 te remi bez golova.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Žilinskog dok su gosti bez Matheusa.

Trener Lokomotive Silvijo Čabraja je u najavi rekao: “Istra je izuzetno dobra ekipa, što pokazuju i rezultati i stanje na tablici. Ravnopravni su konkurenti za europske pozicije. Mi igramo zadnju domaću utakmicu sezone i naravno da ćemo dati svoj maksimum kako bi sva tri boda ostala u Zagrebu. Svaka utakmica je bitna i ključna, moramo ući ispravno u utakmicu i uvijek ovisimo samo o sebi.”

Njegov kolega na klupi Zeleno-žutih Gonzalo Garcia je izjavio: “Lokomotiva je jedan od najtežih protivnika u ligi za nas, nismo ih puno puta pobijedili. Čeka nas sigurno zahtjevna utakmica, imaju dobre igrače i dobre ideje, trenera koji radi odličan posao. Mi ćemo igrati najbolje što znamo, natjecat ćemo se s ostale tri ekipe koje su utrci za Europu i dati sve od sebe. Možemo pobijediti svaku utakmicu, isto kao i izgubiti, to je čar nogometa. Sigurno će biti više emocija i pritiska, ali siguran sam da možemo pobijediti. Ekipa je odlična na treningu, spremni su i uvijek smo pozitivan oko rezultata, protiv bilo koje ekipa da igramo.”

Glavni sudac utakmice je Mateo Erceg iz Benkovca kojem će asistirati Hrvoje Radić (Split), Goran Perica (Šibenik) i Martin Turčin (Trsteno) dok će u VAR sobi biti Tihomir Pejin (Donji Miholjac) i Kruno Šarić (Županja). Delegat susreta je Dražen Posavec (Maruševac), a kontrolor suđenja Tomislav Petrović (Osijek).