Dinamo pobjedom nad Varaždinom na prvenstvenu stanku otišao s vrha ljestvice (VIDEO)

U 16. kolu HT Prve lige Dinamo je na Maksimiru slavio protiv Varaždina rezultatom 4:0 (2:0). Strijelci za Plave u posljednjoj ovogodišnjoj utakmici bili su Mislav Oršić i Bruno Petković koji je dva puta zatresao mrežu te Izet Hajrović.

S nova tri boda izabranici Zorana Mamić su se uoči odlaska na prvenstvenu stanku koja će potrajati do druge polovice siječnja, uz dvije odigrane utakmice manje, na vrhu ljestvice bodovno izjednačili s Osijekom.

Uoči početka utakmice prigodan dres zbog 150 nastupa u plavom dresu dobio je Livaković, a Majer je primio priznanje za najboljeg igrača polusezone u izboru navijača koji su glasovali putem službene web stranice kluba. Održana je i minuta šutnje za nedavno preminulog Otta Barića.

Prvu priliku na utakmici kreirali su domaćini u 10. minuti kada je Stojanović okomitim dodavanjem pokušao uposliti Ivanušeca, no ispred njega do lopte dolazi Milić koji je kratko odbija do Gavranovića, a on je gađao suprotni kut, ali nije pogodio okvir gola.

U 14. minuti udarac je okušao i Jakić, ali obranom se iskazao gostujući vratar Horkaš koji je u Varaždin stigao na posudbi iz Dinama.

Petković je u 19. minuti u mat poziciji odlučio nesebično potražiti Gavranovića, no to se pokazalo kao loš potez obzirom da je Pellumbi presjeko loptu te je na taj način spriječio vodstvo Dinama.

U 21. minuti ponovno šansa za domaćine kada je Petković zatresao gredu. Dvije minute kasnije Dinamo dolazi do zasluženog vodstva. Petković je ostavio loptu za Oršića koji s petnaest metara pogađa suprotne rašlje.

Jakić opasno prijeti i u 26. minuti kada iz daljine pogađa okvir gola, ali lopta se odbija u gol aut.

U 30. minuti Dinamo preko Gavranovića opet trese mrežu gostiju međutim označeno je zaleđe pa pogodak opravdano nije priznat.

Samo minutu kasnije domaćini povećavaju prednost. Nakon prodora Gvardiola asistenciju je upisao Majer, a Petković s desetak metara iskosa pogađa suprotni kut.

Varaždin je odličnu priliku za zgoditak imao u 37. minuti kada je Tkalčič ubačajem pronašao Obregona, a njegov udarac glavom prolazi malo pokraj stative.

Posljednja šansa u prvom dijelu pripala je Dinamu kada je s petnaestak metara pucao Gvardiol, ali nije pogodio okvir gola.

Dvostruku priliku za povećanje vodstva imao je Dinamo u 50. minuti kada Horkaš prvo odlično brani udarac Gavranovića, a potom Oršić na odbijenu loptu šalje poviš grede.

Minutu kasnije nakon ubačaja Stojanovića loptu u vlastitu mrežu šalje Elezi, ali nakon intervencije VAR-a gol nije priznat jer je igrač Dinama bio u zaleđu.

Varaždin je u 60. minuti ponovno zaprijetio nakon kombinacije Tkalčića i Obregona, ali napadač gostiju ovaj put nogom šalje loptu pokraj vratnice.

U posljednjih pola sata igre priliku su dobili i juniori. Trener gostiju je u igru uveo Lusaveca, Cerovčeca, Mezgu i Belcara dok je strateg domaćih minutažu dao Jankoviću.

Livaković u 70. minuti lako lovi udarac glavom Pellumbija nakon ubačaja iz slobodnog udarca Drožđeka.

Sudac Kulušić je u 77. minuti nakon intervencije VAR-a pogledao snimku situacije u kojoj je Pellumbi u šesnaestercu startao na Gvardiola te je odlučio dosuditi kazneni udarac. Izvođač s bijele točke bio je Petković koji je loptu poslao u jednu, a Horkaša u drugu stranu.

Zoran Mamić je u posljednjim minutama utakmice priliku dao i Josipu Mišiću koji je posljednji dan prijelaznog roka pristigao na posudbu iz Sportinga.

Varaždin je blizu gola bio i u 85. minuti kada je Obregon centrirao za Drožđeka čiji udarac također prolazi pokraj stative.

U sudačkoj nadoknadi Dinamo je došao i do četvrtog gola. Tolić je nakon prodora po desnoj strani na drugoj stativi pronašao Hajrovića koji je udarcem glavom matirao Horkaša.

Krnje 16. kolo nastavlja se sutra kada Hajduk dočekuje Goricu dok su dvoboji Istre 1961 i Lokomotive te Slaven Belupa i Rijeke zbog koronavirusa odgođeni za 2021. godinu.

U drugoj utakmici programa posljednjeg ovogodišnjeg kola ovosezonskog izdanja HT Prve lige Dinamo na Maksimiru (17:05) dočekuje Varaždin.

‘Plavi’ su u posljednjem kolu odigrali neriješenih 2-2 s Rijekom na Rujevici, a Varaždin je na svom terenu velikim 4-2 slavljem nad Hajdukom prekinuo niz od deset ligaških susreta bez pobjede, potom su Varaždinci odigrali čvrstu utakmicu u kupu protiv Rijeke, koja je do 78. minute gubila no onda preokretom stigla do četvrtfinala natjecanja.

Upravo iz tog razloga strateg gostiju Zoran Kastel, usprkos velikim problemima s kadrom, današnji okršaj najavljuje bobru za pozitivan rezultat danas na Maksimiru: “Imamo velikih problema s bolesnim i ozlijeđenim igračima i još trebam vidjeti kakvo je stanje u ekipi i s kojima ćemo igračima raspolagati. Još ne znam kako ćemo se pokrpati za ovu utakmicu, čekat ćemo do posljednjeg trenutka i protiv Dinama pokušati izvući najbolji rezultat kojeg u ovom trenutku možemo napraviti. Ne trebamo se puno zamarati s Dinamom, znamo što su Dinamo. Rijeka, Osijek, Hajduk i Gorica, koje su kvalitetnije od drugih, a u ogledima kod ostalih ekipa sitni detalji odlučuju utakmice. Znamo da je Dinamo najkvalitetnija ekipa u ligi, imaju veliki roster. Pokušat ćemo skrpati ovo što možemo od ekipe i otići boriti se, poginuti ako treba, dati sve od sebe, a vidjet ćemo hoće li to biti dovoljno za pozitivan rezultat” – zaključio je Kastel.

Strateg aktualnog prvaka i trenutnog lidera lige Zoran Mamić problema s kadrom nema, a susret je najavio uz želju da godinu okonča pobjedom: “Stanje u momčadi je dobro, raspoloženje je super. Imamo priliku završiti sezonu na najbolji mogući način. Trebamo zaboraviti da je nakon te utakmice pauza i odmor, moramo biti fokusirani do maksimalnih granica da tu utakmicu dobijemo, bez obzira na to što smo favoriti. Favorit mora to pokazati na terenu, a mi želimo završiti godinu na najbolji mogući način – pobjedom. Nakon toga okrećemo se blagdanima, koliko će biti moguće uživati ove godine zbog svih ovih neprilika. Treba nam maksimalna koncentracija, moramo biti kao što smo bili u zadnjim utakmicama brzi, agresivni, kompaktni i s puno emocije i strasti. Vjerujem da će momčad to sve pokazati.

Varaždin nije baš u sjajnoj situaciji, u smislu stanja na tablici. Međutim, ekipa su koja zna igrati ako im se to dozvoli, mogu biti vrlo neugodni i opasni. Kompaktnost, agresija, čvrstoća i koncentracija su elementi koji su nam potrebni da ih nadigramo”.

Glavni sudac utakmice je Dario Kulušić iz Šibenika, a pomoćnici će mu biti sugrađanin Goran Perica i Hrvoje Radić iz Splita. VAR i AVAR suci su Tihomir Pejin i Marjan Tomas, dok je kontrolor suđenja Šime Vukić iz Rijeke.