Dinamo pogotkom Gavranovića potvrdio prolazak protiv Astane (VIDEO)

Dinamo je u uzvratnom susretu trećeg pretkola Lige prvaka svladao kazahstansku Astanu rezultatom 1:0, te se tako plasirao u playoff kvalifikacija za Ligu prvaka, gdje će igrati protiv švicarskog Young Boysa. Ovom pobjedom, Dinamo je osigurao ulazak u grupnu fazu Europske lige, a protiv švicarskog prvaka borit će se za grupnu fazu Lige prvaka.

Dinamo je u prvom dijelu bez većih problema čuvao prednost stečenu u prvom susretu. Gosti nisu ozbiljnije zaprijetili vratima Zagorca u prvih 45 minuta. Imali su pet udaraca, međutim, niti jedan u okvir gola. Nije ni Dinamo pokazao previše prema naprijed, a najbolju su priliku imali u 19. minuti. U dobroj poziciji se našao Izet Hajrović koji s ruba kaznenog prostora lijevom nogom puca, no Eric je uspio obraniti i poslati loptu u korner.

U drugom dijelu Dinamo je ozbiljno zaprijetio u 56. minuti nakon vrlo dobre akcije, no Dani Olmo nije bio precizan s vrha kaznenog prostora. Astana je prvu ozbiljniju priliku dočekala u 68. minuti kada se Maevskiy odlučio na udarac, no Danijel Zagorac je obranio njegov pokušaj. Dvije minute kasnije Astana je pokušala i preko Postnikova, ali je pucao preko gola.

Dinamo je do pogotka stigao u 75. minuti. Po lijevoj strani su kombinirali Oršić i Leovac, potonji je ubacio a Mario Gavranović lijepo glavom pogodio za 1:0.

U prvoj minuti sudačke nadoknade zaprijetila je Astana još jednom, ovog puta preko Kabanange koji je u 78. minuti ušao u igru, a lopta je s 30-ak metara zasjela na gredi.

Dinamo je tako ukupnim rezultatom 3:0 izborio plasman u playoff Lige prvaka, gdje će igrati protiv švicarskog prvaka Young Boysa. Ovim prolazom, Dinamu je već zagarantiran ulazak u skupine Europske lige.

Prva utakmica protiv Young Boysa igra se 22. kolovoza, dok je uzvrat šest dana kasnije.