Dinamo ponovno slavio u Kazahstanu

Pogocima Gabriela Vidovića i Takura Kaneka iz drugog poluvremena Dinamo je u 5. kolu skupine C Konferencijske lige pred nešto više od dvadeset tisuća gledatelja rezultatom 0:2 (0:0) bio bolji od Astane. Veliki doprinos slavlju dao je i vratar Danijel Zagorac koji je u uvodnom dijelu utakmice obranio kazneni udarac Darboeu.

Plavi su tako četvrti put ove sezone slavili protiv kazahstanske momčadi s kojom su se osim u Konferencijskoj ligi susreli i u kvalifikacijama Lige prvaka. Time su barem privremeno s ukupno šest osvojenih bodova skočili na drugo mjesto ljestvice koje vodi u play-off za osminu finala natjecanja.

Već ranije je prvo mjesto u grupi i izravan plasman u osminu finala osigurala Viktoria Plzen koja će se večeras sastati s Ballkanijem. O putniku za “europsko proljeće” će na koncu odlučiti posljednje kolo koje se igra 14. prosinca, a u kojem se sastaju Dinamo – Ballkani te Viktoria – Astana.

Prvu zanimljiviju situaciju na utakmici vidjeli smo u 6. minuti kada je Kaneko donio loptu do Baturine čiji prizemni udarac sa 17 metara s lakoćom zaustavlja Čondrić.

Veliku šansu da dođe u vodstvo Astana je propustila u 11. minuti kada je Darboe imao priliku iz kaznenog udarca, no njegov pokušaj nogom brani Zagorac. Prethodno je prodor Astanova prekršajem na 15 metara zaustavio Mišić.

Kaneko je u akciji i u 17. minuti kada je ubačajem s desne strane izvrsno pronašao Petkovića, ali on je na vrhu peterca loše zahvatio loptu glavom tako da nije bilo opasnosti po gol domaćih. Minutu kasnije je s dvadesetak metara snažno pucao Baturina, no Čondrić iz poteškoće odbija lopta u korner. Nakon kombinacije iz kornera uslijedio je novi pokušaj Baturine, ovaj put s ruba kaznenog prostora, nakon kojeg je lopta prošla pored suprotne vratnice.

Astana je uzvratila u 21. minuti kada je ubačaj Jovančića s desne strane iskoristio Vorogvskiy koji se ubacio ispred Kaneka te je s deset metara pucao malo pored stative. Minutu kasnije Hovhannisyan je pronašao Darboea koji glavom puca pored gola.

Novi napad Dinama bilježimo u 24. minuti kada je s desetak metara iskosa pucao Vidović, a vratar Astane je lako obranio njegov prizemni udarac.

Petnaest minuta kasnije Kaneko je probio po desnoj strani nakon čega je šutirao s desetak metara iskosa, a lopta je pogodila vanjski dio mreže.

Nakon loše reakcije Ljubičića u 42. minuti u prilici je bio Darboe, ali i njegov udarac s desetak metara iskosa završava u vanjskom dijelu mreže.

U posljednjoj minuti prvog dijela Kaneko je proigrao Bulata koji iz dobre pozicije s ruba šesnaesterca lopta šalje daleko od okvira gola.

Drugo poluvrijeme je otvorio Kaneko udarcem s dvadesetak metara koji je završio ravno u rukama Čondrića.

Dvije minute kasnije Dinamo dolazi u vodstvo. Sučić je povukao loptu nakon čega se odlučio na udarac s dvadesetak metara kojeg vratar Astane odbija do Vidovića, a on je s desetak metara prizemnim udarcem u bliži kut zatresao mrežu suparnika.

U 50. minuti je s 15 metara iskosa pucao Mišić, a Čondrić je nogom odbio loptu u korner. Uslijedio je ubačaj iz kuta Baturine nakon kojeg se lopta odbija do Petkovića, a njegov pokušaj s deset metara odlično zaustavlja Čondrić. U nastavku akcije udarac Kaneka s dvadesetak metara odlazi pored gola.

Vidović je u dobroj šansi bio i u 63. minuti kada s ruba kaznenog prostora nije bio dovoljno precizan te je poslao loptu visoko iznad grede.

Domaćin je u 73. minuti ostao s igračem manje nakon što je drugi žuti karton zbog prekršaja nad Moharramijem na centru igrališta dobio Jovančić.

Tri minute kasnije Moharrami je s desne strane odlično ubacio za Petkovića koji je sa šest metara pucao glavom poslavši loptu malo pored stative.

Pitanje pobjednika je riješeno u 79. minuti kada se nakon ubačaja iz kornera lopta odbila do Kaneka koji je snažnim udarcem s ruba šesnaesterca pogodio bliže rašlje.

Pet minuta kasnije Petković je u posljednju šansu na utakmici gurnuo Moharramija koji je snažnim udarcem sa sedam metara iskosa zatresao bližu stativu.