Dinamo poražen u Prištini

U drugom kolu skupine C UEFA Konferencijske lige Dinamo je na stadionu Fadil Vokrri u Prištini upisao poraz od kosovskog prvaka Ballkanija. Domaćin je slavio rezultatom 2:0 (1:0), a u strijelce su se upisali Almir Kyerziu i Walid Hamidi.

Ballkani se tako na ljestvici bodovno poravnao s Plavima obzirom da su obje momčadi u dosadašnjem tijeku grupne faze natjecanja upisale po pobjedu i poraz. Na vrhu ljestvice je češka Viktoria Plzen koja ima maksimalan učinak dok je na začelju bez osvojenog boda kazahstanska Astana.

Sergej Jakirović je tako upisao drugi uzastopni poraz za kormilom Dinama i ukupno treći otkad je na klupi zamijenio Igora Bišćana. Priliku za povratak na pobjednički kolosijek imat će u nedjelju kada na Maksimir u sklopu prvenstvenog okršaja stiže Istra 1961 dok ga novi europski izazov očekuje 26. listopada kada u Zagreb stiže Viktoria.

U trećoj minuti utakmice Dellova je odličnim dijagonalnim dodavanjem proigrao Kryerziua koji u šesnaestercu Plavih pada u duelu s Moharramijem zbog čega je od turskog suca Karaoglana dobio žuti karton zbog simuliranja.

Kazneni udarac su tražili i Plavi u 12. minuti kada je Kulenović pao u šesnaestercu, no tu nije bilo elemenata za pokazati na bijelu točku.

Nakon pogreške Mihajličenka pet minuta kasnije u prilici je bio Berisha koji je pucao sa 17 metara iskosa za sigurnu obranu Nevistića.

S oko 25 metara udaljenosti je u 35. minuti zaprijetio kapetan domaćih Kuč, a lopta je prošla pokraj suprotne vratnice. Minutu kasnije je s desetak metara iskosa šutirao Kryeziu, no u njegovom pokušaju nije bilo dovoljno siline da napravi više problema čuvaru mreže Dinama.

Plavi su uzvratili u 41. kada je nakon dobre akcije s desne strane oštro u peterac ubacio Moharrami, a Jashanica je odbio loptu u korner.

Domaćin je preko Kryeziu zatresao mrežu Dinama u 44. minuti, nakon proigravanja Zybe ofenzivac Ballkanija je pobjegao Moharamiju te je snažnim udarcem s desetak metara iskosa poslao loptu pod gredu. Prvotno je bilo označeno zaleđe, no nakon intervencije iz VAR sobe pogodak je priznat jer je na drugoj strani zaostao Mihajličenko.

Nakon ubačaja Mihajličenka u 51. minuti glavom je pucao Emreli, a domaća obrana izbija lopta ispred gol linije. Nedugo potom iz daljine je pucao Mišić, ali zbog nepreciznosti nije bilo opasnosti po gol Ballkanija.

Nakon prodora i oštrog ubačaja Vidovića s lijeve strane u 56. minuti zamalo je loptu iz peterca u vlastitu mrežu poslao Jashanica.

Dinamo je zaprijetio u 76. minuti kada je s desetak metara iskosa pucao Halilović, a Kolici je uz pomoć bloka uhvatio loptu.

Pitanje pobjednika je riješeno u 83. minuti kada je Hamidi ukrao loptu Šutalu, a onda se sjurio prema golu te je s pet metara iskosa poslao loptu pored Nevistića.

U sudačkoj nadoknadi nakon ubačaja iz kuta lopta se odbija do Dellove, a on iz peterca na koncu nije uspio uputiti opasniji udarac prema golu Dinama. Nedugo potom su uzvratili gosti, ali nakon ubačaja s lijeve strane pokušaj glavom Perića nije bio dovoljno precizan.