Fantastičan dvoboj na Apašu majstorijom Štrkalja pripao Slaven Belupu

U prvoj utakmici 11. kola SuperSport HNL-a Slaven Belupo je na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici slavio protiv Varaždina rezultatom 3:2 (2:2). Junak dvoboja bio je Tomislav Štrkalj koji se dva puta upisao u strijelce dok je pogodak dodao i Arber Hoxha.

S druge strane goste su nakon početnog zaostatka do privremenog egala doveli Joreg Pellumbi i Agon Elezi. Do pogotka vrijednog tri boda domaćin je došao usprkos tome što je 68. minute imao igrača manje kada je zbog dva žuta kartona isključen Adrian Liber.

Izabranici Roya Ferenčine su tako upisali drugu uzastopnu prvenstvenu pobjedu i treću ukupnu kojom su se barem privremeno bodovno poravnali s Osijekom i Lokomotivom. Varaždin je pak tek drugi put ove sezone travnjak napustio pognute glave. Prethodno je bolji od njih bio vodeći Hajduk.

Nakon stanke zbog reprezentativnih utakmica Varaždin će za dva tjedna u sklopu 12. kola dočekati Lokomotivu dok će Slaven gostovati u Kranjčevićevoj kod Rudeša.

Prvu priliku na utakmici vidjeli smo u 13. minuti kada je Štefulj idealno s lijeve strane uposlio Štrkalja, a njegov udarac sa šest metara fantastično brani vratar Varaždina Zelenika.

Tri minute kasnije Farmaceuti su došli u vodstvo. S desne strane je ubacio Bosec, a Štrkalj je udarcem glavom sa sedam metara poslao loptu u mrežu.

Već u 18. minuti domaćin je povećao prednost. Hoxha je u kontri povukao loptu šezdesetak metara, a onda je prizemnim udarcem s desetak metara iskosa svladao Zeleniku.

Veliku šansu Varaždin je pripustio u 25. minuti kada na asistenciju Elezija dolazi u situaciju 1 na 1 sa Sušakom koji je zaustavio njegov udarac.

Gosti do gola dolaze u 31. minuti. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca Postonjskog obrana Slavena nije uspjela otkloniti opasnost pa je na koncu Pellumbi udarcem iz peterca zatresao mrežu.

U 38. minuti Varaždin iz akcije u tri poteza dolazi do novog pogotka. Mitrovski je proigrao Boršića koji je s lijeve strane iz prve asistirao za Elezija, a onda je iz šesnaesterca poslao loptu pokraj Sušaka.

Mioč je u 54. minuti nakon prodora po lijevoj strani proigrao Libera, a on je snažno pucao s desetak metara te je loptu poslao pokraj bliže stative.

Osam minuta kasnije nova šansa za Slaven. Cascini je nedugo nakon što je ušao u igru pucao s oko 25 metara iskosa, a Zelenika je uspio odbiti loptu.

Domaćin je u 68. minuti ostao s igračem manje nakon što je zbog prekršaja nad Pellumbijem zaradio drugi žuti karton.

Usprkos igraču manje do novog gola dolazi Slaven i to fantastičnim potezom Tomislava Štrkalja u 82. minuti. Iskoristio je nepažnju Pilja te je snažnim udarcem s ruba kaznenog prostora iskosa pogodio suprotnu malu mrežicu.

Blizu novog izjednačenja Varaždin je bio u 87. minuti kada je Nekić oštro ubacio na peterac gdje nije uspio reagirati Brodić nakon čega je lopta prošla malo pored vratnice. Nekić je u šansi i u 92. minuti kada je pucao nakon ubačaja iz kornera, no glavom je poslao loptu pokraj stative.

Posljednju priliku da dođe do izjednačenja Varaždin je imao u 97. minuti, no Mitrovski je iz slobodnog udarca s 18 metara pogodio živi zid.

Kolo se nastavlja sutra kada će od 16 sati snage odmjeriti Osijek i Rudeš dok u 18:30 na Rujevici počinje duel Rijeke i Hajduka.

Standings provided by Sofascore

U prvoj utakmici 11. kola SuperSport HNL-a od 18 sati na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici sastaju se Slaven Belupo i Varaždin. Prvi ovosezonski derbi sjevera odigran na stadionu Varteksa završio je bez pobjednika, rezultat je bio 2:2, a Farmaceuti su do boda došli nakon što su gubili s dva razlike.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Međimoreca, Pllanu, Lepinjicu i Caimacova dok su gosti bez Laminea, Šege i Vukušića.

Trener Slavena Roy Ferenčina je u najavi rekao: “Varaždin je vrlo dobra momčad koja igra u odličnoj formi i u posljednja četiri susreta ima dvije pobjede i dva remija. Svi znamo da je susjedski derbi uvijek posebna utakmica i mi ju želimo pobijediti. Moramo ponoviti igru i pristup iz utakmice s Osijekom jer jedino tako možemo do sva tri boda.”

Njegov kolega na klupi Varaždina Mario Kovačević je izjavio: “Znamo da neće biti lagano, Slaven Belupo je potpuno drugačija ekipa u odnosu na početak sezone. Mi smo ih prvu utakmicu u ovom prvenstvu nadigrali, ali je, na žalost po nas, završilo neriješeno. Slaven je sada ekipa koja želi igrati, nadigrali su na svom terenu i Rijeku i Osijek, tako da znamo da nas čeka težak susret. Drago mi je da Slaven igra lijep nogomet i da hoće igrati nogomet, hoće visoko napadati, a takvi smo i mi cijelo vrijeme. Vjerujem da će biti zanimljiv lokalni derbi, otvoren s obje strane, a nadamo se i želimo da na kraju mi izađemo kao pobjednici. Sigurno će doći puno naših navijača u Koprivnicu, a dat ćemo sve od sebe da prije reprezentativne pauze napravimo još jedan dobar rezultat i nakon toga se dobro odmorimo.”

Glavni sudac utakmice je Jakov Titlić iz Potravlja kojem će pomagati Jerko Crnčić (Vrbovec), Željko Bučar (Duga Resa) i Toni Dadić (Zagreb) dok su za VAR zaduženi Ivan Vučković (Zagreb) i Anto Marić (Zagreb). Delegat susreta je Željko Podrug (Zagreb), a kontrolor suđenja Miro Grgić (Osijek).