Dinamo preokretom na Rujevici zadržao poziciju lidera HT Prve lige (VIDEO)

U posljednjem susretu 30. kola HT Prve lige Dinamo je na Rujevici nakon preokreta u završnici dvoboja slavio protiv Rijeke rezultatom 1:2 (1:0) čime je zadržao vodeće mjesto na ljestvici.

Domaćini su prvi dio susreta dobili zgoditkom Adama Gnezde Čerina da bi za pobjedu Plavih golove u posljednjih petnaestak minuta utakmice postigli Mahir Emreli i kapetan Arijan Ademi.

Nakon večerašnjeg slavlja Plavi uz odigranu utakmicu manje Osijeku bježe dva boda dok prednost ispred Hajduka iznosi sedam, a Rijeke osam bodova.

Bolji ulazak u utakmicu Rijeka je okrunila u 6. minuti kada se Čerin nakon proigravanja Abassa oslobodio Ristovskog, a potom je preciznim udarcem s desetak metara iskosa u suprotni kut svladao Livakovića. Slovenskom reprezentativcu to je bio drugi ovosezonski zgoditak u Prvoj HNL.

Dinamo je nadomak izjednačenju bio u 17. minuti kada je Krešić velikom pogreškom nakon ubačaja Ristovskog servirao priliku za Petkovića, ali njegov udarac sa šest metara odličnom reakcijom brani Labrović.

Drmić je u 26. minuti odlično probio po desnoj strani driblingom se oslobodivši Bočkaja nakon čega je povratnim dodoavanjem tražio Abassa, a on se u dobroj situaciji nije snašao te je prilikom pokušaja udarca promašio loptu.

U 30. minuti na suprotnoj strani travnjaka Oršić je pripremio šansu za Gojaka, no njegov udarac s ruba kaznenog prostora je bio loš te nije predstavljao prijetnju po gol domaćih.

Ristovski je u 48. minuti odličnim dubinskim proigravanjem u priliku izbacio Andrića, a on se na ulazu u šesnaesterac spotaknuo te je propala prilika da Plavi dođu do izjednačenja.

Nova opasnost je uslijedila u 59. minuti kada je Theophile nespretno uposlio Abassa koji je odmah šutirao s desetak metara iskosa te je poslao loptu pokraj suprotne stative.

Veliku priliku za povećanje vodstva Rijeka je imala u 62. minuti kada je Lepinjica izvrsno uposlio Drmića koji se u duelu sa Šutalom izborio za situaciju 1 na 1 s Livakovićem, ali je vratar Dinama uspio dirati loptu koja potom odlazi malo iznad grede.

Minutu kasnije u akciji je i Dinamo kada je Bočkaj ubacio za Ristovskog, a njegov udarac glavom nije bio dovoljno precizan. Novi pokušaj Plavih uslijedio je u 64. minuti kada je u ulozi asistenta bio Andrić, a vanjski dio mreže je iz voleja pogodio Bočkaj.

Labrović je u 72. minuti odlično obranio udarac Andrića sa sedam metara nakon asistencije Oršića nakon čega je pomoćni sudac signalizirao da se radilo i zaleđu napadača Dinama.

Rijeka uzvraća minutu kasnije preko Drmića koji je nakon solo prodora pored tri igrača gostiju pucao sa 17 metara, a lopta se od bloka odbija u korner.

U 75. minuti nakon ubačaja Bočkaja Emreli je prebacio loptu na drugu stativu za Andrića koji nije uspio uputiti udarac.

Dinamo do izjednačenja dolazi u 79. minuti prvijencem Emreli. Nakon dobre akcije Andrić je ostavio loptu za reprezentativca Azerbajdžana koji je sa 17 metara precizno pogodio malu mrežicu.

Tolić je u 83. minuti prizemno pucao s dvadesetak metara, a Labrović je uspio odbiti loptu u korner. Dvije minute kasnije Smolčić je nespretno ispucao loptu koja pogađa Ademija te se odbija malo pored gola Rijeke.

Plavi do novog zgoditka dolaze u 86. minuti kada je Bočkaj pronašao Ademija koji je snažnim udarcem s desetak metara matirao Labrovića.

Domaćini su u sudačkoj nadoknadi ostali s igračem manje nakon što je na intervenciju VAR-a sudac Zebec Krešiću pokazao crveni karton nakon što je laktom udario Emrelija.

Lokomotiva – Rijeka 16.4. 19:10h

Trideseto kolo HT Prve lige će od 20 sati na Rujevici zaključiti derbi Rijeke i Dinama. U njihova tri prethodna ovosezonska međusobna prvenstvena sraza vidjeli smo dva remija od 3:3 u Maksimiru i Rujevici te slavlje Plavih s 2:0 u Zagrebu. Momčadi su se susrele i u četvrtfinalu kupa gdje je Rijeka na gostovanju slavila s 1:3.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na ozlijeđenog Merkulova i Vukčevića dok su gosti iz istog razloga bez Štefulja, Ivanušeca, Bulata i Menala.

Strateg Rijeke Goran Tomić je u najavi izjavio: “Dobra energija se osjeti u ekipi, s optimizmom dočekujemo utakmicu protiv Dinama. Znamo što nam donosi pobjeda, znaju to i igrači i motiva neće nedostajati.”

Željko Kopić je pak dodao: “Dinamo mora biti momčad koja njeguje pa i nameće trendove nogometne igre i ja kao trener sigurno nisam u potpunosti zadovoljan kako izgledamo. Od toga ne bježim niti to tajim. Na tome radimo i inzistiramo da tu budemo kvalitetniji. Imamo dobar posjed lopte, velik broj dolazaka u zadnju trećinu, dovoljan broj prilika po utakmici, ali u konačnici ne zabijamo onoliko golova koliko bismo htjeli. Čeka nas derbi na Rujevici koji je uvijek utakmica visokog intenziteta i energije i naravno da moramo biti defenzivno pravi, ali i ofenzivno opasni.”

Glavni sudac utakmice je Mario Zebec iz Cestice kojem će pomagati Matjan Tomas (Osijek), Kruno Šarić (Županja) i Zdenko Lovrić (Đakovo) dok će u VAR sobi biti Tihomir Pejin (Donji Miholjac) i Borut Križarić (Čakovec). Delegat susreta je Antun Valić (Tomica), kontrolor suđenja Alen Gerek (Zabok) dok će za sigurnost ispred HNS-a brinuti Jurica Jurjević.