Dinamo remijem protiv Genka osigurao prezimljavanje u Europi (VIDEO)

U 5. kolu skupine H Europske lige Dinamo i Genk su pred 6.982 gledatelja u Maksimiru odigrali bez pobjednika, bilo je 1:1 (1:1). Plave je u vodstvo u 35. minuti doveo Luka Menalo dok je za izjednačenje gostiju u posljednjim trenucima prvog poluvremena zabio Ike Ugbo.

Osvojenim bodom protiv belgijskog predstavnika te porazom Rapida od West Hama Plavi su osigurali najmanje treću poziciju u grupi odnosno prezimljavanje u Europi, a posljednje kolo će dati odgovor na pitanje hoće li to biti u Europskoj ili Konferencijskoj ligi.

U posljednjih 90 minuta izabranici Damira Krznara ulaze s drugog mjesta u skupini s dva boda više i boljim omjerom od Genka, a u njemu će gostovati u Londonu kod West Hama koji je osigurao prvo mjesto u skupini.

Nakon početnog ispitivanja snaga prvu priliku na utakmici imali su gosti. Nakon ubačaja iz kornera na šest metara usamljen je bio Heynen čiji udarac glavom ispred gol linije u korner izbija Šutalo.

Menalo je s druge strane zaprijetio u 17. minuti pucavši s ruba kaznenog prostora, no bio je to lagan zadatak za Vandevoordta.

Dinamo do vodstva dolazi u 35. minuti preko Luke Menala. Reprezentativac Bosne i Hercegovine je nakon dugačkog proigravanja Theophilea izbjegao zaleđe te je pobjegao obrani Genka, a potom je sa šest metara u situaciji 1 na 1 poslao loptu pored Vandevoordta.

Samo tri minute kasnije vidjeli smo novi bijeg Dinamovih ofenzivaca, ovaj put Oršića nakon proigravanja Ivanušeca, no u ključnom trenutku Preciado je uspio blokirati njegov udarac.

Genk do izjednačenja dolazi u posljednjim trenucima prvog dijela. Nakon ubačaja iz kuta Hrošovskog lopta se odbija do Ugba koji snažnim udarcem iz okreta s prve stative uz pomoć grede šalje loptu u mrežu Livakovića.

Drugo poluvrijeme ponudilo je znatno oprezniji nogomet s obje strane bez velikih prilika tako da smo prvu situaciji vrijednu spomena vidjeli u 81. minuti kada se Špikić izborio za prizemni udarac s dvadesetak metara koji golman Genka sigurno brani.

Gosti su uzvratili dvije minute kasnije kada je oštar ubačaj Preciada u peterac pogodio Bongondu od kojeg se odbio pokraj gola.

Gojak je u 85. minuti pokušao iznenaditi Vandevoordta te se umjesto ubačaja odlučio za udarac kojeg vratar Genka krajnjim naporom odbija preko gola.

Nakon ubačaja iz kuta Plavih sijevnula je kontra gostiju u kojoj je Livaković odlično obranio pokušaje Paintsila i Bongonda.

U sudačkoj nadoknadi bilježimo još jedan pokušaj Gojaka koji je nakon dodavanja Andrića pucao sa 17 metara, ali ravno u vratara Genka. Bila je to posljednja šansa na susretu.