Dinamo s tri pogotka u drugom dijelu do velikog slavlja nad Wolfsbergerom (VIDEO)

U utakmici 4. kola skupine K Europske lige Dinamo je rezultatom 0-3 (0-0) svladao Wolfsberger u Klagenfurtu i tako napravio veliki korak ka prolasku skupine.

Strijelci za momčad Zorana Mamića bili su Lovro Majer (60.), Bruno Petković (75.) i Luka Ivanušec (91.).

U drugoj utakmici skupine CSKA i Feyenoord su u Moskvi odigrali susret bez pogodaka, pa su ‘Plavi’ današnjim slavljem s osam osvojenih bodova na tri više od nizozemskog predstavnika kod kojeg u sljedećem kolu gostuje.

‘Plavi’ su sada u tako dobroj poziciji za prolazak da, uz druge opcije, mogu proći i čak s dva poraza u posljednja dva kola, uz uvjet da CSKA i Wolfsberger u sljedećem kolu odigraju susret bez pobjednika. Svakako vrijedi istaknuti da je zagrebački klub trenutno jedini u ovosezonskim europskim grupnim natecanjima bez primljenog pogotka, a ako Dinamo mrežu sačuva netaknutom i u posljednja dva kola, postao bi i prvi klub koji je grupnu fazu UEFA turnira okončao s ‘nulom na drugoj strani konta’.

U današnjem velikom slavlju aktualnog prvaka države tijekom prvih četrdesetak minuta nismo gledali konkretan nogomet. Igralo se aktivno s obje strane, no pravih prijetnji za vratare nije bilo.

U posljednjih pet minuta prvog dijela Dinamo je zato propustio nevjerojatne situacije nakon kojih je mogao na odmor otići i s tri pogotka prednosti.

Prvo je u 42. minuti Petkovićev pokušaj petom s pet metara, nakon velike pogreške Scherzera, odlično obranio Kuttin. Zatim je dvije minute poslije domaći vratar iz gotovo iste pozicije obranio i neprecizan udarac Ademija, koji se u vrlo dobroj situaciji našao i pred kraj poluvremena, no taj njegov pokušaj s desetak metara otišao je preko okvira vrata.

U drugom dijelu Dinamo je nastavio s izdanjem s kraja poluvremena, a do rezultatske prednosti ‘Plavi’ dolaze u 60. minuti kada je Novak u duelu s Lauritsenom loše očistio ubačaj s desne strane i servirao loptu za Majera, koji udarcem s šest metara uz malo sreće matira Kuttina za 0-1.

Nakon primljenog pogotka domaći su zaigrali otvorenije, a jedine ozbiljnije prijetnje kreirali su preko mladog hrvatskog napadača. Vizinger je Livakoviću prijetio u 64. i 69. minuti, no reprezentativni vratar u obje je situacije izlazio kao siguran pobjednik.

Dinamo do povećanja prednosti dolazi u 75. minuti nakon kvalitetne kontre koju su domaći kratko prekinuli, no lopta dolazi do Ademija, koji zahvaljujući odličnom odvlačenju protivnika od strane troje suigrača, osvaja puno prostora i igra sjajnu povratnu loptu za Petkovića, a napadač ‘Plavih’ mirno istu sa šest metara šalje u praznu mrežu za 0-2.

Konačnih 0-3 postavio je Luka Ivanušec poslije lijepe akcije gostiju, veznjak je precizno plasiranim udarcem s ruba šesnaesterca pogodio sami kut za potvrdu velikog slavlja Dinama.