Dinamo se pobjedom protiv Hrvatskog dragovoljca probio na vrh ljestvice (VIDEO)

Dinamo je došao do treće uzastopne prvenstvene pobjede i treće ovosezonske protiv Hrvatskog dragovoljca. Plavi su u sklopu 20. kola HT Prve lige protiv Crnih slavili u Kranjčevićevoj rezultatom 0:2 (0:1), a u strijelce su se upisali Dino Perić i Komnen Andrić.

Izabranici Željka Kopića su se 12. ovosezonskom prvenstvenom pobjedom na vrh ljestvice bodovno izjednačili s Rijekom dok je momčad koju vodi Davor Mladina na začelju poretka s čak 11 bodova zaostatka za Istrom 1961.

Dinamo je mrežu domaćih zatresao u 9. minuti kada je Oršić ubačajem s lijeve strane na vrhu peterca pronašao Andrića koji je glavom proslijedio loptu iza leđa Šubarića, no pogodak Plavih zbog označenog zaleđa nije priznat.

U 15. minuti Špikić je probio po desnoj strani nakon čega je na drugoj stativi uposlio Andrića, a njegov udarac iz voleja s vrha peterca zatresao je gredu.

Dvije minute kasnije Plavi ipak dolaze u vodstvo. Iz kornera s lijeve strane loptu je u peterac poslao Oršić, a tamo je u gužvi najviši bio Perić koji je udarcem glavom svladao Šubarića za svoj drugi ovosezonski zgoditak.

Oršić je u 20. minuti sjajno pucao sa 17 metara te je pogodio suprotnu stativu nakon čega se lopta odbija ravno u ruke vratara Crnih.

U 24. minuti lopta u kaznenom prostoru pogađa u ruku Lauritsena zbog čega su domaćini tražili jedanaesterac, no sudac Kulušić nije smatrao da se radi o kažnjivoj situaciji.

Ristovski je tri minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka snažno pucao s desetak metara iskosa, no nije bio dovoljno precizan da ozbiljnije ugrozi vratar Dragovoljca.

Domaćini su zaprijetili u 32. minuti preko Turčina koji je pucao s prve stative, ali pravovremenim blokom opasnost je otklonio Šutalo.

Nova opasnost pred golom Dinama uslijedila je u 35. minuti kada je Majstorović povratnim dodavanjem uposlio Štrkalja, ali on se prilikom udarca poskliznuo tako da je domaćima propala dobra situacija da dođu do izjednačenja.

Mreža domaćih tresla se i u 39. minuti kada je Špikić s vrha peterca okrunio dobru akciju Oršića i Štefulja, ali pomoćni sudac je ponovno signalizirao zaleđe. I ovaj put je bio u pravu što je potvrdila VAR provjera.

U petoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Luritsen je probao iznenaditi Šubarića nakon asistencije Ristovskog, ali golman domaćih je upisao sigurnu obranu.

Drugo poluvrijeme je počelo odličnim dalekometnim pokušajem Mioča u 53. minuti s dvadesetak metara kojeg je Livaković paradom odbio u korner.

Pet minuta kasnije golu Livakovića je zaprijetio i Štrkalj koji je pucao iz okreta s ruba kaznenog prostora, no u njegovom pokušaju nije bilo dovoljno snage da ozbiljnije ugrozi gol Dinama.

Dinamo je prednost povećao u 68. minuti kada je Oršić pravovremeno uposlio Andrića koji se sjurio prema golu domaćih, zaobišao je istrčalog Šubarića te je poslao loptu u mrežu Dragovoljca. Bio je to njegov peti ovosezonski pogodak u najvišem rangu hrvatskog nogometa.

Gosti su nakon drugog gola riješili pitanje pobjednika te do konca susreta nismo vidjeli značajnijih uzbuđenja.

U posljednjem susretu 20. kola HT Prve lige od 17:30 na rasprodanom Poljudu sastaju se Hajduk i Osijek.

U pretposljednjem susretu programa posljednjeg (20.) kola HT Prve lige pred zimsku pauzu trenutno posljednjeplasirani Hrvatski dragovoljac na stadionu u Kranjčevićevoj s početkom u 15 sati dočekuje trećeplasirani Dinamo.

Dva prethodna ovosezonska međusobna ligaška okršaja pripala su ‘Plavima’ koji su upisali pobjede uz gol razliku 12-0, dok će ukupno ovo biti 28. put da se ‘Crni’ u okviru Prve HNL susreću s Dinamom, koji su uspjeli pobijediti dvaput – u sezonama 97/98 i 98/99, kada je još bila riječ o Croatiji. Četiri okršaja okončana su bez pobjednika, a klub iz Maksimira ukupno je HD svaladao 21 put.

Domaćini su, usprkos generalno dobrim ili barem pristojnim izdanjima, u nizu od pet utakmica bez osvojenog boda te sa 7 bodova na kontu trenutno uvjerljivo drže dno prvenstvene ljestvice. Gosti s druge strane nakon nešto turbulentnijeg razdoblja s novim trenerom na klupi (poslije poraza od Hajduka) bilježe niz od tri pobjede u svim natjecanjima, te eventualnom očekivanom pobjedom u današnjem okršaju imaju priliku (ovisno o rezultatu sraza Hajduka i Osijeka) na odmor otići bodovno izjednačeni s trenutnim liderom prvenstva Rijekom.

Aktualni prvak danas je bez usluga Theophilea i Petkovića, koji su zaradili crvene kartone u slavlju nad Istrom u prethodnom kolu, dok kod domaćih (koji kao i Šibenik proživljavaju tešku financijsku situaciju) prema najavama nema ‘svježih’ izostanaka.

Glavni sudac utakmice je Dario Kulušić iz Šibenika, a pomoćnici će mu biti Luka Pajić iz Rijeke i VIce Vidović iz Splita. VAR i AVAR suci su Marin Vidulin (Kanfanar) i Robi Kezele (Rijeka), a četvrti sudac Tino Krečak iz Velike Gorice. Delegat utakmice je Žarko Čanađija (Bjelovar), a kontrolor suđenja Ante Vučemilović Šimunović iz Osijeka.

Treneri Davor Mladina i Željko Kopić na teren su od prve minute odlučili poslati sljedeće sastave: