Obregon presudio Derbi della Učka (VIDEO)

Rijeka je i treći put ove sezone slavila u regionalnom derbiju protiv Istre 1961. U 20. kolu HT Prve lige pred 3.255 gledatelja na Rujevici presudio je pogodak Josea Obregona u 82. minuti susreta.

Izabranici Gorana Tomića su tako 12. ovosezonskom pobjedom barem privremeno vratili na vodeću poziciju na ljestvici koju im sutra može preoteti Osijek ili Dinamo.

Abass je na isteku 6. minuti s desne strane prizemno ubacio u peterac, a lošu reakciju vratara Collaa kojem lopta prolazi kroz ruke domaći napad nije uspio iskoristiti.

Istra je u 9. minuti tražili kazneni udarac nakon što je centaršut Lisice u ruku pogodio Smolčića, no sudačka ekipa nije smatrala da se radi o kažnjivoj situaciji.

U siromašnom prvom dijelu novu priliku čekali smo do 39. minuti kada je Drmić dobro pucao iz slobodnog udarca s 18 metara, a gostujući vratar uspijeva paradom obraniti loptu koja je išla pod samu gredu. Uslijedio je direktan pokušaj iz kornera Murića, a lopta je liznula prečku.

Sudačka nadoknada je pak ponudila udarac Krešića glavom nakon ubačaja iz kornera, no u njemu bije bilo dovoljno preciznosti.

Trener Rijeke Goran Tomić je na poluvremenu u svlačionici ostavio Vuka i Abassa, a priliku su dobili Vukčević i Obregon.

Početak drugog dijela obilježen je s tri uzastopna kornera Rijeke, a šansu bilježimo u posljednjem kada je Murić pronašao Velkovskog koji iz peterca ometen gostujućim vratarom nije uspio poentirati.

Gosti su zaprijetili u 53. minuti preko Miškovića koji je s dvadesetak metara gađao donji desni kut Labrovićeva gola, a vratar Rijeke paradom je uspio odbiti loptu.

Rijeka je uzvratila u 58. minuti preko Pavičića koji je nadmudrio dva igrača Istre nakon čega je pucao sa sedam metara iskosa, ali lopta je prošla pokraj suprotne stative.

Najbolji strijelac lige Drmić dobro je pucao iz voleja u 63. minuti s desetak metara, a lopta je od bloka završila u vanjskom dijelu mreže.

Četiri minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka snažno je s dvadesetak metara iskosa pucao Hujber, a lopta je proletjela visoko iznad gola Labrovića.

Drmić je u akciji i u 76. minuti pada je pucao s dvadesetak metara, a Collao prebacuje paradom prebacuje loptu preko prečke.

Rijeka do gola dolazi u 82. minuti kada je Pavičić dubinskim proigravanjem u priliku izbacio Obregona koji se pored Perkovića izborio za udarac te je loptu poslao pored istrčalog Collaa.

Nova prilika za domaće uslijedila je u 85. minuti kada je nakon kombinacije iz slobodnog udarca glavom sa šest metara pored suprotne vratnice pucao Čerin.

Gosti su posljednju priliku za izjednačenje imali u 94. minuti kada ubačaj Mlinara iz kornera Silva nije uspio pretvoriti u udarac.

Dvadeseto kolo bit će zaključeno sutra kada su na rasporedu dvoboji Hrvatskog dragovoljca i Dinama te Hajduka i Osijeka.

U trećoj utakmici programa 20. kola HT Prve lige na Rujevici će s početkom u 17 sati i 5 minuta Rijeka ugostiti Istru 1961.

Dosadašnji ovosezonski ligaški okršaji pripali su ‘Bijelima’ koji su u 2. kolu slavili s 2-0, a u 11. 3-6 na Aldo Drosini. Ukupno će ovo biti 51. regionalni derbi u okviru Prve HNL, Rijeka na kontu ima 33 pobjede, 13 je susreta okončano remijem, a ‘Zeleno-Žuti’ su do slavlja stizali samo četiri puta. Posljednju pobjedu nad Rijekom Istra je ubilježila u 12. kolu sezone 17/18 kada su Puležani slavili pogotkom Davida Puclina.

Strateg domaćina Goran Tomić, prema najavama, s kadrom nema problema u vidu ozljeda, tek će nedostupan za današnju utakmicu biti Ampem, koji mora odraditi suspenziju zbog akumuliranih opomena. Glavni trener gostiju Gonzalo Garcia iz istih razloga je bez usluga Perere, Abdallahija, Lučića i Blagojevića, dok mu zbog zdravstvenih problema na raspolaganju nisu (ili su vrlo upitni) Navarro, Matić, Ivančić, Burton i Majkić.

Trener Bijelih je uoči dvoboja rekao: “Očekivanja su da uzmemo tri boda koja su nam potrebna. Ostali smo dužni navijačima od prošle utakmice, znamo da smo podbacili protiv Gorice. Pred nama je bitna utakmica i da pobjedom zaključimo polusezonu.”

Strateg Zeleno-žutih je dodao: “Očekuje nas treći derbi ove sezone protiv Rijeke, jedne od najjačih momčadi u HNL-u. Prve dvije utakmice završile su s lošim rezultatom, zato je sutra nova šansa za nas. Idemo bez pritiska, s idejom da se natječemo, pokažemo dobru igru i uzmemo bodove.”

Glavni sudac utakmice je Jakov Titlić iz Hrvaca, a pomoćnici će mu biti Goran Perica iz Šibenika i Željko Bučar iz Duge Rese. VAR i AVAR suci su Igor Pajač (Zelina) i Vedran Đurak (Sisak), a četvrti sudac Marino Majstorović (Split). Delegat utakmice je Vicko Bućan (Mravince), a kontrolor suđenja Ivica Modrić (Zagreb).

Treneri su se na travnjak Rujevice od prve minute odlučili poslati sljedeće sastave: