Dinamo u drugom poluvremenu slomio otpor Rudeša, slavlje zasjenila ozljeda Baturine

Pogocima Morena Živkovića, Frana Brodića i Petra Sučića Dinamo je u posljednjoj utakmici 27. kola SuperSport HNL-a pred 3.339 gledatelja u Ulici pjesnika bio bolji od Rudeša rezultatom 0:3 (0:0). Modri su otpor fenjeraša slomili u drugom dijelu susreta u koji su ušli puno konkretnije od prvih 45 minuta. Loša vijest za goste je ozljeda zadnje lože Martina Baturine koji je zbog toga nakon sat vremena igre morao napustiti travnjak.

Izabranici Sergeja Jakirovića su se 16. trijumfom u sezoni s odigranom utakmicom manje Hajduku približili na bod, a vodećoj Rijeci na pet bodova zaostatka. Momčad Davora Mladina je pak 22. put u sezoni upisala poraz te je sa samo sedam osvojenih bodova uvjerljivo na dnu ljestvice. Dinamo nakon stanke zbog reprezentativnih obveza prvenstvenu utrku nastavlja gostovanjem kod Hajduka dok će Rudeš na domaćem terenu dočekati vodeću Rijeku.

Dinamo je u prvom poluvremenu imao terensku inicijativu, a dvije dobre šanse je kreirao nakon ubačaja Petkovića. Prvo je Karačić u 17. minuti ispred gol linije izbio loptu nakon udarca sa šest metara kojeg je glavom uputio Hoxha, a potom je u 37. na isti način s vrha peterca šutirao Baturina, ali ravno u dobro postavljenog vratara Markovića.

Na startu drugog dijela, u 47. minuti, Petković je iz peterca iskosa zatresao prečku, no i da je bio precizniji pogodak zbog zaleđa ne bi bio priznat. Tri minute kasnije je s dvadesetak metara snažno šutirao Brodić koji je također pogodio okvir gola Rudeša. Pritisak Dinama je nastavljen i u 52. kada prizemni udarac Baturine s desetak metara lako brani Marković.

Veliku šansu je potom u 53. minuti imao Hoxha kojeg je ubačajem s desne strane pronašao Kaneko, ali njegovo dva udarca iz peterca odlično brani čuvar mreže Rudeša.

Nakon sat vremena igre Dinamo dolazi u vodstvo. Iz kornera je ubacio Baturina, a najviši je na šest metara bio Živković koji je glavom zakucao loptu u mrežu za svoj prvijenac u plavom dresu.

Samo minutu kasnije desetka gostiju je sama stala s igrom te se uhvatila za zadnju ložu pa je zbog ozljede morala napustiti igru.

Hoxha je u 67. minuti pucao sa 17 metara, a Marković je s lakoćom zaustavio loptu. Dvije minute kasnije Kaneko je probio s desne strane nakon čega je spretno dodao loptu do Petkovića čiji udarac s gol linije odbija obrana domaćih. Uslijedio je i pokušaj Hoxhe iz blizine kojeg je uspio blokirati Pavlović.

Pitanje pobjednika je riješeno u 78. minuti kada je Petković poslužio Brodića koji je prizemnim udarcem sa sedam metara pogodio suprotni kut. Napadač Dinama, koji je u prvom dijelu sezone nosio dres Varaždina, tako je upisao deveti zgoditak u sezoni.

Konačni rezultat utakmice je postavljen u 86. minuti kada je Halilović povratnim dodavanjem pronašao Sučića čiji udarac sa 17 metara na putu prema golu pogađa Mrčelu, mijenja smjer i vara Markovića. Mladi veznjak je tako upisao prvenstveni prvijenac u aktualnoj sezoni.

Standings provided by Sofascore

Kranjčevićeva je od 17:10 poprište posljednje utakmice 27. kola SuperSport HNL-a u kojoj će snage odmjeriti Rudeš i Dinamo. U njihova dva ovosezonska međusobna duela bolji su bili Modri koji su u gostima slavili s 1:5, a na Maksimiru s 1:0.

Domaćin u današnjem ogledu nema problema sa značajnijim izostancima dok su gosti bez Stojkovića, Roga, Kačavende, Moharramija, Emrelija, Bulata, Ristovskog i Perića.

Trener Rudeša Davor Mladina je u najavi rekao: “Gledali smo Dinamo i protiv PAOK-a, ali i u nekim prethodnim utakmicama. Tako da nećemo imati nekih nepoznanica. Osim sastava. Jer ne znamo tko će nastupiti. Kod Dinama je sada takva situacija, često je mijenjan sastav, ali i sustav igre. Sumnjam da će igrati gro igrača iz sraza s PAOK-om. U svakom slučaju, probat ćemo se maksimalno pripremiti za nekoliko njihovih opcija. Dinamo je favorit. Ali mi je drago da smo u mom povratničkom debiju, baš protiv Dinama u Maksimiru, imali dobru prezentaciju. I ja se nadam da će moja momčad biti na maksimumu, i samo onda možemo očekivati nešto.”

Njegov kolega na klupi Dinama Sergej Jakirović je izjavio: “Zanima me reakcija naših igrača, kvaliteta te energije, zanima me da naša izvedba bude maksimalna jer nema više priče da igramo svaka tri dana u kojima su i europske utakmice. Ne, sad je maksimalan fokus na prvenstvo i Kup. Znamo da je svaka utakmica zahtjevna, svaku moraš odraditi na maksimalnoj razini. Uostalom, imamo i mi iskustvo s Rudešom iz jesenskog dijela gdje smo na kraju uspjeli nekako pobijediti s 1:0. Nisu nimalo bezazlen suparnik, bez obzira na njihovo mjesto na ljestvici. Moramo pokazati da smo profesionalci, da imamo pobjednički gard i mentalitet i osvojiti tri boda uza sav respekt prema Rudešu.”

Glavni sudac utakmice je Ante Čulina iz Zagreba kojem će asistirati Anto Marić (Zagreb), Dominik Benković (Zaprešić) i Mario Zebec (Cestica) dok će u VAR sobi biti Ivan Matić (Osijek) i Kristijan Novosel (Valpovo). Delegat susreta je Robert Balen (Zagreb), kontrolor suđenja Tomislav Petrović (Osijek) dok će o sigurnosti ispred Saveza brinuti Miroslav Cindrić.