Dva pogotka Bohara i jedan Miereza za slavlje Osijeka nad Šibenikom u Gradskom vrtu (VIDEO)

U drugoj utakmici prvog kola HT Prve lige Osijek je u Gradskom vrtu rezultatom 3-0 (0-0) svladao Šibenik i tako sezonu otvorio uvjerljivom pobjedom.

‘Bijelo-Plave’ je u vodstvo doveo najbolji strijelac prošle Prva HNL sezone – Ramon Mierez, koji je u 63. minuti prekrasnim trzajem glavom matirao Lovru Rogića za 1-0. Do kraja susreta (u drugom dijelu nešto konkretnije) Šibenčane ‘dovršio’ je Damjan Bohar koji se u strijelce upisao u 90. i iz kaznenog udarca u 95. minuti okršaja.

Odlično je Bjeličina momčad otvorila utakmicu te tijekom prvih desetak minuta konstantno vršila ogroman pritisak na posljednju liniju suparnika. Tijekom ovog perioda veliku je priliku u 5. minuti imao Bohar koji je poslije duplog pasa s Mierezom probio lijevu stranu protivničke obrane i s desnog ruba peterca poslao loptu malo pored suprotne vratnice. U istoj minuti Žaperov udarac sa sedamnaest metara u donji desni kut uspješno brani Rogić, baš kao i slabašan pokušaj Miereza u 8. minuti.

S odmakom vremena Šibenčani su konačno uspjeli ‘doći do zraka’ i organizirati dva izlaska u napad, ali bez ozbiljnijih situacija pred vratima Ivušića. Od 16. minute nastavio se ponovno konstantan pritisak Osijeka.

Pilj je u spomenutoj minuti s desne strane napada pokušao ubaciti na suprotnu stranu, a lopta u konačnici završava malo, malo pored vratnice. U 21. minuti su domaćini odigrali prelijepu akciju, Bohar je odlično povuako prema naprijed i odigrao u sredinu gdje je Pilj propustio loptu desno za Gržana, koji s četrnaest metara gađa suprotni kut, ali odličnom intervencijom Bilić glavom na rubu peterca odbija loptu u korner!

Odlični Osječani u 25. minuti tresu okvir protivničkih vrata! Pilj je ubacio s lijeve strane napada, a u sredini na osam metara skok dobio Jugović, koji okrenut leđima od vrata glavom matira Rogića, ali umjesto u mreži lopta je odsjela na gredi!

U 32. minuti još jedna odlična situacija domaćina. Bohar je opasno ubacio iz prekida s lijeve strane na prvu vratnicu, Mierez promašuje loptu u skoku, a nezgodnu loptu spretnom je reakcijom uspio u korner odbiti Stefan Perić.

Deset minuta poslije vidjeli smo i posljednju konkretnu prijetnju u prvom poluvremenu. Nakon odbijene prve opasnosti goste je udarcem s preko dvadeset metara pokušao ugroziti Pilj, ali njegov snažan prizemni pokušaj u donji lijevi kut odličnom je intervencijom obranio Rogić.

Prvu prijetnju u nastavku kreirali su poslije brze kontre u 50. minuti gosti, ali s dalekometnim slabašnim pokušajem Marina, Ivušić nije imao ni najmanjih problema.

Dosta konkretnije je u drugom dijelu Šibenik izgledao u svojim izlascima prema naprijed, u 53. minuti poslije kratke gužve nakon ubačaja iz kuta za ‘Narančaste’ Mesa je oduzeo loptu Pilju i snažno potegao s devetnaest metara, ali i poslao loptu preko okvira vrata.

U 59. minuti je pogrešku napravio van šesnaesterca istrčali Ivušić, situaciju je zamalo uspio iskoristiti Jurić, čiji je udarac na putu prema praznim vratima uspio blokirati Žaper.

Tri minute poslije svjedočili smo velikim uzbuđenjima na obje strane poslije kojih je Osijek stigao do rezultatske prednosti. Prvo je Delić nakon pogreške domaćih braniča došao do lopte i odlično u jedan na jedan izbacio Jurića čiji prizemni udarac s devet metara fantastičnom rekacijom brani Ivušić!

U napadu koji je uslijedio na suprotnoj strani u završnici s desne strane napada ubacuje na osam metara, gdje se pored Bilića za poziciju izborio Mierez i prekrasnim trzajem glavom pospremio loptu uz prvu vratnicu za svoj prvi pogodak u ovoj sezoni.

Uslijedio je period tijekom kojeg nismo vidjeli konkrentih prijetnji za vratare, sve do 88. minute kada je dugom loptom u kontru izbačen Mierez, odlično je argentinski napadač sačuvao loptu i sačekao dolazak suigrača te u konačnici idealno poslužio Gržana, koji je s dvanaest metara pucao očajno, ravno po sredini vrata u dobro postavljenog Rogića.

Osijek ipak do drugog pogotka stiže u 90. minuti kada je poslije brze kontre Gržan odigrao lijevo za Žapera, koji igra na lijevi rub peterca za Bohara, a nečuvani Slovenac uz dosta vremena i prostora prima loptu i šalje ju u suprotni kut za 2-0.

Slovenac je u 95. minuti postavio i konačnih 3-0 pretvorivši kazneni udarac u pogodak snažnim udarcem pod gredu. Sudac Pečarić je poslije provjere na monitoru start Bilića nad Ndockytom opravdano okarakterizirao dovoljnim za najstrožu kaznu.

Osijek u sljedećem kolu gostuje na Poljudu kod Hajduka, a prethodno toj obvezi ‘Bijelo-Plave’ čeka i gostovanje u Poljskoj kod Pogona u okviru drugog kola kvalifikacija za ulazak u Konferencijsku ligu. Šibenik je u drugom kolu ponovno gost, u Velikoj Gorici će odmjeriti snage s Goricom.

Program prvog kola nastavlja se sutra okršajima Lokomotive i Hajduka u Kranjčevićevoj (18:55) te Rijeke i Gorice na Rujevici (21:00).

U drugoj utakmici 1. kola 31. sezone HT Prve lige Osijek od 21 sat u Gradskom vrtu dočekuje Šibenik.

U odnosu na prošlu sezonu u svlačionici Bijelo-plavih više ne stanuju Guti, Gyurcso, Lopa, Santini, Vuković, Marin, Špoljarić, Mišković, Talys i Beljo dok su u klub došli Mance, Malenica, Grgić, Hiroš, Bralić, Gržan, Fiolić i Nejašmić, a od Alavesa je otkupljen ugovor Miereza.

Narančasti su pak ostali bez Labrovića, Schildenfelda, Pajića, Bulata, Ampema, Emira Sahitija, Martina, Alimija, Masangua i Laće, a uz novog trenera Rosasa u klub su pristigli Đaković, Perić, Benić, Dasilva, Mena, Španja, Julardžija, Bačelić-Grgić, Marin i Delić, a usprkos transferu u Dinamo na posudbi je ostao Jurić.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Škorića i Kleinheislera koji su zbog nastupa na Europskom prvenstvu dobili dodatan odmor, a Brlek, Ndockyt i Erceg su ozlijeđeni. Gosti su pak u Slavoniju doputovali bez Močinića, Torresa i Mine.

Trener Osijeka Nenad Bjelica je u najavi susreta izjavio: “Nakon pet tjedana dobrih priprema dočekali smo početak novog prvenstva kojem se radujemo. Radujemo se i što ćemo imati podršku navijača, sretan sam što smo odradili kvalitetne pripreme, puno igrača koji su sezonu završili s ozljedama su se oporavili, novi su se dobro uklopili tako da je ocjena itekako pozitivna i mislim da smo spremni za početak prvenstva.

Njegov kolega Mario Rosas je dodao: “Jedva čekam da krenemo za ozbiljno jer u pripremnim utakmicama hvatali smo formu i usvajali neke moje ideje. Želim da Šibenik bude taj koji će kreirati stvari na travnjaku. Gledao sam puno Osijekovih utakmica. Odlična su momčad koja se dobro snalazi s loptom i bez nje.”

Glavni sudac utakmice je Goran Pečarić iz Zagreba kojem će asistirati Jerko Crnčić (Vrbovec), Anto Marić (Zagreb) i Ante Čuljak (Zagreb) dok će u VAR sobi biti Fran Jović i Igor Krmar iz Zagreba. Delegat susreta je Željko Podrug iz Zagreba, a suce će kontrolirati Alojzije Šuprah iz Zadra.