Elezi i Mierez pogađali za remi Osijeka i Varaždina na Opus Areni

U prvoj utakmici 9. kola SuperSport HNL-a Osijek i Varaždin su pred 5.777 gledatelja na Opus Areni odigrali bez pobjednika, bilo je 1:1 (0:1). Gosti su poveli preko Agona Elezija, a bod domaćinu je donio Ramon Mierez. Bijelo-plavi su tako treće kolo u nizu ostali bez pobjede, a Varaždin je već peti put u sezoni upisao remi.

Susret je obilježio i protest Kohorte koja je u više navrata uzvikivala “Uprava odlazi”, a na koncu prvog dijela je napustila stadion.

Momčad koju vodi Stjepan Tomas sad očekuje kup sraz s Kutjevom nakon čega će u goste Slaven Belupu dok će izabranici Marija Kovačevića gostovati kod Grobničana nakon čega će biti domaćini Gorici.

Iz prve prilike na utakmici gosti su došli u vodstvo. Nakon dugog proigravanja Postonjskog Vukčević je u 14. minuti s desne strane povratnim dodavanjem pronašao Elezija koji se ubacio iz drugog plana te je preciznim udarcem sa sedam metara iskosa poslao loptu iza leđa Malenice. Za makedonskog reprezentativca to je bio prvijenac u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Bijelo-plavi su zaprijetili u 21. minuti. Nakon ubačaja iz kornera Caktaš je s druge stative spustio loptu za Duartea, a on je pucao iz okreta sa sedam metara te je loptu poslao malo pored vratnice.

Na drugoj strani terena Pilj je u 24. proigrao Mitrovskog, a njegov udarac s ruba kaznenog prostora odlazi pokraj bliže stative.

Dobru šansu domaćin je imao u 33. minuti kada je Manev okomitim dodavanjem odlično uposlio Caktaša čiji udarac s desetak metara iskosa brani Zelenika.

Dvije minute kasnije nakon ubačaja Guedesa mrežu Varaždina trese Caktaš, no pogodak nije priznat jer je lopta prethodno prešla liniju.

Nedugo potom Bukvić je podvalio loptu za Miereza, no njegov pokušaj sa šest metara iskosa brani golman gostiju.

U 37. minuti Malenica je odbio loptu nakon udarca Postonjskog iz daljine, a Elezi je bio najbrži na lopti te je zatresao mrežu. Međutim pomoćni sudac je označio zaleđe koje je potom potvrđeno iz VAR sobe tako da zgoditak nije priznat.

Drambaev je u 42. minuti ubacio s lijeve strane, a Mierez je na vrhu peterca nadvisio Pellumbija nakon čega je uputio udarac glavom kojeg Zelenika paradom prebacuje preko grede.

Koncem prvog poluvremena Kohorta se pokupila sa stadiona, a prethodno je većinom uzvikivala “Uprava odlazi”.

Druga minuta sudačke nadoknade prvog dijela ponudila je pokušaj Caktaša iz slobodnog udarca s dvadesetak metara koji je završio malo iznad grede.

Osijek je i u nastavku nastavio s terenskom dominacijom te ju je uspio okrunuti u 54. minuti. Omerović je ubacio iz kornera, a Mierez je nakon loše reakcije Boršića iz gužve s vrha peterca zakucao loptu pod gredu. Bio je to njegov četvrti pogodak u prvenstvenoj sezoni.

Guedes je u 60. ubacio s desne strane, a Mierez je glavom poslao loptu pored gola.

Odličnu šansu su u 78. minuti imali gosti. Škaričić je povratnim dodavanjem idealno uposlio Postonjskog koji je snažno pucao s desetak metara, a Malenica je odličnom reakcijom sačuvao svoju mrežu.

Fiolić je u 87. minuti snažno pucao sa 17 metara, a lopta je prohujala pokraj bliže stative. U prvoj minuti sudačke nadoknade Pušić je iz kornera ubacio u peterac, a Manev i Duarte nisu uspjeli zahvatiti loptu.

Posljednja šansa na utakmici uslijedila je u 94. minuti kada je Lovrić s lijeve strane ubacio na drugu stativu, a Gržan je glavom s vrha peterca poslao loptu preko gola.

Kolo se nastavlja sutra kada se sastaju Istra 1961 i Gorica te Hajduk i Lokomotiva.

U prvoj utakmici devet kola SuperSport HNL-a od 18 sati na Opus Areni se susreću Osijek i Varaždin. Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Jugovića, Hiroša i Fućka dok su gosti bez Laminea, Belcara i Šege.

Trener Bijelo-plavih Stjepan Tomas je u najavi rekao: “Sigurno da postoji imperativ. Želimo tri boda, pobjedu, vratiti se na stare staze i prikazivati igre koje smo prikazivali pred našim navijačima. Želimo se nametnuti, držati ritam, voditi glavnu riječ od prve minute… Varaždin je sigurno teška i zahtjevna utakmica, momčad koja teži nogometu kroz pas i kombinatoriku, imaju dobre pojedince i individualce. Neće biti nimalo lagana utakmica, dolazimo iz serije od dva poraza nakon koje pod svaku cijenu moramo tražiti tri boda. Ostvarit ćemo ih samo ako od prve minute budemo djelovali kao momčad koja će s energijom dominirati u utakmici.”

Njegov kolega Mario Kovačević je izjavio: “Idemo u Osijek na novi stadion, ne idemo samo u razgledavanje već idemo skupo prodati kožu. Cijenimo i poštujemo Osijek, koja igra zanimljiv nogomet. Postigli su najviše golova u dosadašnjih sedam odigranih kola, a kao i sve ekipe imamu problema, posebno u fazi obrane jer osim što su dali puno i primali su puno golova i to ćemo pokušati iskoristiti. Da bi u Osijeku nešto napravili morat ćemo svi biti na sto posto, a nadam se da ćemo i biti takvi.”

Glavni sudac utakmice je Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline kojem će asistirati Ivan Mihalj (Velika Gorica), Vedran Đurak (Sv. Ivan Zelina) i Toni Dadić (Zagreb) dok će u VAR sobi biti Ante Čuljak (Zagreb) i Jerko Crnčić (Vrbovec). Delegat susreta je Krešimir Glavina (Prelog), kontrolor suđenja Vlado Svilokos (Sisak), a časnik za sigurnost Jurica Jurjević.