Fantastičan dvoboj u Velikoj Gorici završio pobjedom Rijeke (VIDEO)

Fantastičan susret odigrali su Gorica i Rijeka u sklopu 10. kola HT Prve lige. Pobjedu su na koncu odnijeli gosti koji su nakon preokreta slavili rezultatom 3:4 (2:1). Time su došli do šestog ovosezonskog trijumfa kojom su se uz odigranu utakmicu manje na vrhu ljestvice bodovno poravnali s Osijekom.

Prvo poluvrijeme je pripalo domaćinima koji su uz pogotke Lovrića i Marjanovića u čak tri navrata zatresli okvir gola gostiju dok su gosti do privremenog izjednačenja došli nakon zgoditka Abassa. Na samom početku drugog dijela gosti do novog rezultatskog egala dolaze preko Selahija, a nedugo potom je crveni karton dobio Delfi. Za preokret Rijeke je potom zabio Murić koji je bio precizan iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Doka.

U samoj završnici utakmice vidjeli smo još dva gola. Prvo je Fruk u 90. minuti pogodio za izjednačenje, a potom je u drugoj minuti sudačke nadoknade za pobjedu Rijeke zabio Pavičić. Treba spomenuti i da su domaćini potom tražili kazneni udarac nakon duela Smolčića i Dvornekovića, no sudac Zebec nakon pregleda video snimke nije dijelio njihovo mišljenje.

Mitrović je u 3. minuti proigrao Delfija koji je pucao s desetak metara iskosa, no njegov pokušaj završava u bloku Krešića.

Domaćini su veliku priliku za vodstvo propustili u 9. minuti. Pršir je s lijeve strane ubacio za usamljenog Matara čiji udarac završava na gredi. U nastavku akcije prvi do lopte dolazi Mitrović koji je proslijedio loptu za Matara, a on ponovno nije uspio poslati loptu u mrežu.

Međutim nakon što su gosti otklonili opasnost javio se VAR koji je pozvao suca Zebeca na pregled video snimke, a ona je pokazala grub prekršaj Krešića na Mitroviću tako da je Gorica dobila priliku s 11 metara. Odgovornost s bijele točke preuzeo je Lovrić koji je snažnim udarcem matirao Zlomislića.

Domaćini su ponovno u akciji u 13. minuti kada je Delfi izvrtio Smolčića, ali kapetan Rijeke ipak je na koncu uspio blokirati njegov pokušaj s desetak metara.

Murić je u 22. minuti pokušao iznenaditi Banića iz slobodnog udarca, no vratar Gorice bio je spreman na njegov pokušaj.

Keita je nakon pogreške Tomečaka u 33. minuti proigrao Lovrića koji je gađao suprotni kut, no nije bio dovoljno precizan.

Delfi je samo minutu kasnije uputio dobar prizemni udarac kojeg Zlomislić odlično brani. U nastavku akcije lopta dolazi do Lovrića koji je snažno pucao s desetak metara, a goste još jednom spašava okvir gola.

Vratnica je na strani Rijeke i u 42. minuti kada je Delfi povratnom loptom uposlio Mitrovića, a on je udarcem iz prve zatresao bližu stativu. Odbijenu loptu u gol nije uspio pospremiti Matar.

Rijeka već u sljedećoj minuti dolazi do izjednačenja. Tomečak je idealno ubacio za Abassa koji se ubacio iz drugog plana te je između dva stopera Gorice glavom matirao Banića.

U posljednjoj minuti prvog dijela Murić je pucao sa 16 metara, no Banić uz pomoć bloka hvata loptu.

Gorica na odmor ipak odlazi s prednosti. U trećoj minuti nadoknade iz slobodnog udarca s desne strane ubacio je Lovrić, a udarac Matara odlično brani Zlomislić. Na odbijenu loptu najbrži je pak bio Marjanović koji je tako stigao do svog prvijenca u dresu Gorice.

Već u prvoj minuti drugog poluvremena Rijeka dolazi do novog izjednačenja. Nakon dobre kombinacije s Abassom mrežu Gorice je preciznim udarcem s desetak metara zatresao Selahi. Albanskom veznjaku to je bio prvijenac u dresu gostiju.

Domaćini su u 51. minuti ostali s igračem manje nakon što je izravni crveni karton kao posljednji igrač obrane dobio Delfi. On je prekršajem nakon asistencije Murića zaustavio Selahija koji se sjurio prema Baniću.

Slobodni udarac je potom s dvadesetak metara izveo Murić, a njegov udarac koji je išao pod samu gredu odličnom reakcijom golman Gorice odbija u korner. U 54. minuti je udarcem sa 17 metara zaprijetio i Ampem, no Banić je bez poteškoća upisao obranu.

Sudac Zebec je u 57. minuti ponovno pokazao na bijelu točku. Ovaj put u korist Rijeke nakon što je Doka u kaznenom prostoru rukom blokirao udarac koji je uputio Abass. Precizan s 11 metara potom je bio Murić.

U 66. minuti bilježimo novi pokušaj Ampema koji je od bloka domaćih igrača završio u korner. Iz njega je Murić prizemnim dodavanjem uposlio Ampema, no on iz dobre pozicije nije uspio poslati loptu u gol Gorice.

Gorica je uzvratila u 71. minuti preko Lovrića koji je s 15 metara iskosa gađao suprotnu malu mrežicu, a lopta je prošla malo pokraj stative.

Gorica je do izjednačenja došla u 90. minuti. Nakon ubačaja iz kuta lopta dolazi do Fruka koji je odlično pucao s 15 metara iskosa, a Zlomislić je dirao loptu, ali nije uspio spriječiti da završi u mreži. I Fruku je to bio prvijenac u dresu Gorice.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Rijeka ponovno vodi. Prvo je Banić obranio udarac Abassa, no odbijenu loptu u gol Gorice šalje Pavičić.

Duboko u sudačkoj nadoknadi Dvorneković pada u kaznenom prostoru nakon duela sa Smolčićem, a VAR poziva Zebeca na pregleda video snimke nakon čega je glavni sudac pokazao da se ne radi o prekršaju. Rijeke je tako uz spornu situaciju došla do nove pobjede.

Kolo se nastavlja od 19:05 kada na Poljudu počinje duel Hajduka i Lokomotive.

Nedjeljni program 10. kola HT Prve lige od 17 sati u Velikoj Gorici otvaraju Gorica i Rijeka. U njihovom prvom ovosezonskom međusobnom susretu odigranom na Rujevici slavila je Rijeka koja je upisala pobjedu rezultatom 0:2.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Krizmanića, Jovičića i Kalika koji su kartonirani te Steenvoordena, Musu i Suka koji su ozlijeđeni. Gosti su pak lišeni usluga Labrovića, Galovića i Drmića koji imaju problema s povredama.

Trener Gorice Krunoslav Rendulić je u najavi sraza izjavio: “U Osijeku smo izgubili iz tri prekida, pogotovo je bio bolan taj treći gol u 94. minuti. Kada iz standardne situacije primite gol, to dosta uzdrma momčad. Međutim, momci su se oporavili, dobro treniraju i rade, tako da utakmicu s Rijekom čekamo puni optimizma.”

Njegov kolega Goran Tomić je dodao: “Sigurno jedno zahtjevno gostovanje. Gorica je jedna izuzetno neugodna ekipa tako da smo ih dobro skautirali i pripremili se za nju. Moramo naravno biti oprezni na njihove jako dobre stvari koje imaju pogotovo u tom napadačkom dijelu, izrazito su neugodni u tim tranzicijama i morat ćemo biti na nivou. Samo razmišljamo kako ćemo mi biti pravi, da mi smanjimo te crne rupe koje imamo u utakmicama, da zadržimo tu stabilnost. Prema naprijed je dosad jako dobro to funkcioniralo. Moramo naći još tu pravu stabilnost i onda će sve biti OK. Ali kažem, svaka utakmica je priča za sebe i puno toga ovisi o trenutnoj formi. Mi smo u dobroj formi i nadam se i da ćemo ovim putem kojim smo krenuli i nastaviti.”

Glavni sudac utakmice je Mario Zebec iz Cestice kojem će asistirati Hrvoje Radić (Split), Nikola Kečkiš (Virovitica) i Ivan Vučković (Zagreb) dok su za VAR zaduženi Fran Jović (Zagreb) i Borut Križarić (Čakovec). Delegat susreta je Ante Vučemilović (Osijek), suce će kontrolirati Tomislav Petrović (Valpovo) dok će za sigurnost brinuti Vlado Dominić.