‘Farmaceuti’ golovima Lulića, Etoundija i Knolla do uvjerljivog slavlja protiv Šibenika na Šubićevcu (VIDEO)

U prvoj utakmici programa 13. kola HT Prve lige Slaven Belupo je rezultatom 0-3 (0-2) porazio Šibenik na Šubićevcu i tako trećom pobjedom u sezoni preskočio današnjeg suparnika na ljestvici i s četrnaest bodova na kontu preuzeo šestu poziciju.

Strijelci za uvjerljivo slavlje gostiju bili su Karlo Lulić, koji je Labrovića matirao već u 16. sekundi utakmice, a za miran odlazak na odmor pobrinuo se 30-godišnji Kamerunac Franck Etoundi u 33., dok je konačnih 0-3 postavio njemački napadač Torles Knoll u 81. minuti.

Za Stipićevu momčad utakmica nije mogla idealnije početi. Krenulo se s centra, Šibenčani ispucavaju dugu loptu koju Božić igra naprijed, Krstanović spušta za Etoundija, a on igra fantastično desno u prostor za Lulića koji se sjurio u šesnaesterac i iskosa s osam metara već u šesnaestoj sekundi igre poslao loptu ispod Labrovića u suprotni kut za 0-1 ‘Farmaceuta’ i svoj ovosezonski prvijenac, ukupno 12. pogodak u 93. Prva HNL nastupu, treći u dresu koprivničkog prvoligaša.

Gosti su po postignutom pogotku evidentno prepustili posjed protivniku koji nije imao konkretnijih rješenja prema naprijed, pa smo u narednom periodu gledali prilikama potpuno siromašnu utakmicu. Tek u 22. minuti bilježimo dodavanje Mlinara desno za Lulića, koji i ponovno pokušava desnom nogom iskosa matirati Labroviča, no ovaj put šalje loptu visoko preko okvira vrata.

‘Narančasti’ su prvi udarac na susretu uputili u 26. minuti, Ampem je slabašnim, nepreciznim pokušajem iz daljine zagrijao Filipovića.

Uskoro se situacija pred vratarima malo ‘zakuhala’. U 28. minuti Glavčić je dobro povukao polukontru i gurnuo desno za, ponovno zaboravljenog, Lulića, njegov snažan udarac u bliži kut brani Labrović, a u nastavku srpski veznjak ne uspijeva konkretnije reagirati na odbijenoj lopti. Minutu poslije na drugoj strani Ampem odličnim potezom dodaje u prostor iza leđa gostujuće obrane za Jurića koji izlazi u jedan na jedan s istrčalim Filipovićem, gostujući vratar fantastičnom je reakcijom odbio loptu u korner i sačuvao mrežu netaknutom.

‘Farmaceuti’ do povećanja rezultatske prednosti dolaze u 33. minuti kada je Glavčić ubacio iz kuta, a Etoundi je na petercu, uz pomoć Krstanovića, pobjegao čuvaru Mesi i prelijepim udarcem glavom proslijedio loptu u suprotni kut za 0-2 i svoj drugi pogodak u sezoni, ukupno treći u 14. Prva HNL nastupu.

Svakako vrijedi istaknuti i ‘fair-play’ potez 19-godišnjeg kapetana domaćih Bulata, koji je u 42. minuti poslije duela u kojem su on i suparnik igrali rukom, a sudac Batinić dosudio prekršaj u izglednoj poziciji za njegovu momčad, priznao da je on bio taj koji je prvi loptu dirao nedozvoljeno i time zaradio pljesak gostujućih igrača.

U nastavku uvodno po jedna dobra situacija na svakoj strani, no bez posla za vratare. Prvi su konkretnije u posljednju trećinu došli gosti, u završnici se desno na osam metara našao Bogojević, čiji je pokušaj udarca dobro blokiran i odbijen, a Šibenik je prvi put zaprijetio u 53. kada je Bulat odličnim potezom na lijevoj strani napada iz igre izbacio Bogojevića i odigrao kvalitetno u peterac, gdje na loptu malo kasni Jurić i propušta ugorziti Filipovićeva vrata.

Dosta otvorenije se igralo s obje strane u drugom dijelu. U 60. minuti de Frias je pucao ‘iz koljena’ s ruba šesnaesterca i poslao loptu malo pored okvira.

Četiri minute poslije Bulat je ponovno ubacio s lijeve strane napada, ovaj put visoko na drugu vratnicu za Ampema, lopta je išla malo iza leđa Ganca koji u duelu s Bogojevićem na petercu nije uspio kvalitetnije reagirati.

Na isteku 70. minuti Alimi, Atalantin igrač na posudbi u Šibeniku, se iz velike udaljenosti odlučio na prizemni udarac s kojim Filipović nije imao ni najmanjih problema.

Mlinar je u 73. dobrim udarcem s dvadesetak metara iz prekida natjerao Labrovića na pristojnu reakciju i odbijanje u korner iz kojeg gosti nisu zaprijetili.

Dvije dobre situacije Slaven je imao u 78. minuti kada je prvo Labrović obranio pokušaj Božića nogom s desetak metara, a u nastavku Lulić odbijenu loptu poslao pored vratnice.

Stipićeva momčad ‘posao završava’ u 81. minuti kada je u završnici Krstanović s lijeve strane napada ubacio na peterac, gdje je pored Mese i Bilića u skoku najviši Knoll, koji prekrasnim trzajem glavom u suprotni gornji kut za 0-3 i svoj drugi pogodak u 11. ligaškom nastupu za ‘Farmaceute’.

Do kraja susreta, dvije minute sudačke nadoknade, nismo vidjeli uzbuđenja pred vratarima te je Slaven Belupo zasluženo stigao do uvjerljivog slavlja nad Šibenikom.

Šibenik u sljedećem kolu gostuje kod Lokomotive, dok će Slaven Belupo na svom Ivan Kušek Apaš stadionu u Koprivnici biti domaćin Dinamu, a prethodno toj obvezi ‘Farmaceuti’ će odraditi i odgođenu utakmicu 11. kola te u srijedu (2. prosinca) gostovati u Velikoj Gorici kod Gorice.

U prvoj utakmici 13. kola HT Prve lige Šibenik od 18 sati na Šubićevcu dočekuje Slaven Belupo. Njihov prvi međusobni ovosezonski dvoboj koji je odigran u Koprivnici završio je bez golova.

Narančasti za današnji susret ne mogu računati na Borisa Pandžu dok su Farmaceuti bez Arijana Brkovića i Stipe Bačelića-Grgića.

Napadač Šibenika Deni Jurić je u najavi sraza za SN rekao: “Spremni smo na novi izazov, radili smo dobro od prošlog petka i utakmice s Goricom i kao zapeti čekamo nadolazeću utakmicu. Možemo reći da je ovo sudar ranjenika, ali ja sam uvjeren da ćemo dobro reagirati i pobijediti.”

Strateg Slaven Belupa Tomislav Stipić je dodao: “Želimo imati lijepi Advent i uživati u Božiću i Novoj Godini, a ako to želimo onda moramo ponovno početi osvajati bodove. Prva prilika nam je već u Šibeniku, a odmah iza toga i u Gorici. Moramo popraviti određene segmente igre da bi bili bolji, pogotovo našu realizaciju.”

Glavni sudac utakmice je Damir Batinić iz Osijeka kojem će pomagati Kruno Šarić (Županja), Marjan Tomas (Vladisavci) i Jakov Titlić (Hrvace). Za VAR su zaduženi Mario Zebec (Cestica) i Borut Križarić (Čakovec) dok je delegat susreta Ivan Jurina (Zabok), a suce će kontrolirati Dragutin Vuk (Čakovec).