Fućak junak slavlja Gorice nad Lokomotivom

Od Lokomotive do Lokomotive. To je put Gorice do druge ovosezonske prvenstvene pobjede. Nakon što su od kluba s Kajzerice bili bolji u 5. kolu koje je odigrano 13. kolovoza prošle godine Velikogoričani su i u 23. kolu svladali izabranike Silvija Čabraje. Ovaj put je bilo 1:0 (0:0), a pogodak vrijedan tri boda je u 87. minuti postigao Kristijan Fućak.

Momčad koju vodi Željko Sopić je tako vratila nadu da do konca sezone može izboriti ostanak u najvišem rangu natjecanja. Zaostatak za pretposljednjim Šibenikom su smanjili na osam bodova.

Lokomotiva je pak došla do 12. ovosezonskog poraza što znači da samo njihov današnji suparnik ih u HNL-u ima više.

U 2. minuti susrete domaćin je zaprijetio preko Matavža, ali Čavlina je bio siguran. Tri minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka Milićević je s lijevog boka ubacio u peterac, no Kulenović i Aliyu nisu stigli do lopte.

Gorica je u 12. minuti izvela dva kornera, no oba puta obrana Lokomotive je otklonila opasnost. Uslijedio je u 15. minuti snažan udarac Kačavende iz daljine koji je prohujalo pored stative dok je Prširov pokušaj na drugoj strani vratar Lokomotive lako ukrotio.

Odlično dubinsko proigravanje Pršira u 18. minuti gurnulo je Mrzljaka u dobru šansu, a njegov udarac iz prve sa sedam metara iz poluvoleja odlazi malo iznad gola.

Matavž je u 21. minuti ubacio s desne strane, a Jurić nije uspio iskoristiti lošu reakciju obrane gostiju tako da je lopta na koncu otišla pored stative.

Nedugo potom opasno je bilo i pred golom Gorice nakon što je Radošević loše reagirano na jedan ubačaj, ali Aliyu ponovno nije uspio doći do lopte.

Gorica je mrežu gostiju zatresla u 28. minuti. Nakon ubačaja Steenvoordena iz zadnje linije Matavž je glavom zatresao gredu, a na odbijenu loptu je najbolje reagirao Jurić koji ju je glavom proslijedio u prazan gol. Međutim, pogodak na koncu nakon dugotrajne provjere VAR-a zbog minimalnog zaleđa nije priznat.

Lokomotiva je dobru priliku imala u 43. minuti kada je ubačaj Cipetića s desne strane došao do Marića, a njegov udarac s desetak metara od bloka Steenvoordena odlazi pokraj vratnice. Nakon ubačaja iz kuta domaćin je kratko otklonio opasnost, ali novi ubačaj u šesnaesterac dolazi do De Haasa čiji udarac također završava u bloku. Blok domaće obrane u igri je i u 45. minuti kada je udarac s pet metara uputio Kulenović.

Domaćini su u 54. minuti tražili kazneni udarac nakon što je Čavlina nakon nespretne reakcije pao na Matavža, no sudac Strukan nije se oglasio.

U 60. minuti je s oko 25 metara udaljenosti jako dobro s potegao Stojković, a Radošević paradom odbija loptu preko grede.

Mitrović je pet minuta kasnije nakon dodavanja Jurića pokušao izboriti kazneni udarac, a sudac Strukan mu je zbog simuliranja pokazao žuti karton. VAR je potvrdio njegovu odluku.

Dobru šansu domaćin je kreirao i u 74. minuti kada je Čavlina prvo obranio pokušaj Fućka s desetak metara iskosa, a potom i slabiji udarac Mrzljaka koji je reagirao nakon odbijene lopte.

U 82. minuti Matavž je sa 17 metara prizemnim udarcem pogodio ravno u Čavlinu.

Domaćin je do gola vrijednog tri boda došla u 87. minuti kada je Fućak nakon dodavnja Suka dobio duel s Pivarićem, a onda je sjurio prema golu te je u situaciji 1 na 1 mirno matirao Čavlinu. Bio je to njegov prvijenac u dresu Gorice.

Lokomotive je u 93. minuti zaprijetila nakon ubačaja Stojkovića kada je s desetak metara dobro pucao Tuci, a Radošević je paradom upisao obranu. Bila je to posljednja prilika na utakmici da dođe do promjene rezultata.

Kolo se nastavlja od 18:10 kada će na Rujevici snage odmjeriti Rijeka i Slaven Belupo.

U prvom susretu subotnjeg programa 23. kola SuperSport HNL-a od 16 sati se sastaju Gorica i Lokomotiva. Domaćin je upravo protiv Lokomotive upisao jedinu dosadašnju pobjedu u sezoni, bilo je 3:2 dok je u Kranjčevićevoj slavila zagrebačka momčad rezultatom 2:1.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Ndockyta i Fruka dok su gosti bez Santinija i Boškovića.

Trener Gorice Željko Sopić je u najavi izjavio: “Lokomotiva igra rasterećeno, s puno mladih igrača željnih nadigravanja. Stvara puno prilika, razigrana je momčad i neće je biti lako pobijediti. No ako ćemo mi biti na nivou utakmicu protiv Rijeke i Hajduka imamo se čemu nadati. Mislim da je u ovom trenutku najvažniji pristup jer jedino pristup kao u utakmicu s Hajdukom može donijeti rezultat koji nas u ovom trenutku jedino zanima. Niti umiranje u lijepoj igri, niti u izvanserijskim akcijama, samo se ide na rezultat.”

Strateg Lokomotive Silvijo Čabraja je rekao: “Svaka utakmica je zahtjevna, svako gostovanje je teško. Naravno, Gorica će, kao i svi protivnici, dati sve od sebe da tu utakmicu pobijedi, mi ćemo se isto tako postaviti, tako da na kraju ćemo vidjeti finalni rezultat.”

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita kojem će asistirati Goran Perica (Šibenik), Vice Vidović (Split) i Dario Kulušić (Šibenik) dok će u VAR sobi biti Patrik Kolarić (Čakovec) i Alen Jakšić (Split). Delegat susreta je Jakov Juretić (Split), kontrolor suđenja Šime Vukić (Rijeka), a za sigurnost će ispred HNS-a brinuti Miroslav Marković.