Galešiću odgovara Koprivnica – ponovno zabio za tri boda Rijeke

Screenshot: MAX Sport

Rijeka je nastavila odličnu formu u 2024. godini. U 27. kolu SuperSport HNL-a slavila je protiv Slaven Belupa u Koprivnici rezultatom 0:1 (0:0), a jedini pogodak na utakmici je početkom drugog poluvremena zabio Niko Galešić. Stoper gostiju je bio junak pobjede i u njihovom prvom međusobnom ovosezonskom srazu odigranom na stadionu Ivan Kušek Apaš koji mu tako postaje omiljeno igralište.

Izabranici Željka Sopića su 18. pobjedom u sezoni zadržali vodeću poziciju na ljestvici te Hajduku, uz odigrani susret više, bježe četiri boda. Farmaceuti su pak upisali 14. poraz u aktualnoj sezoni HNL-a. Nakon reprezentativne stanke Rijeka će koncem ožujka u 28. kolu gostovati kod Rudeša dok će Slaven Belupa u Koprivnici dočekati Osijeka.

Prvu konkretniju situaciju na utakmici bilježimo tek u 35. minuti kada je s ruba šesnaesterca dobro pucao Fruk, a Sušak je uspio odbiti loptu koja je išla u njegov donji desni kut.

Farmaceuti uzvraćaju u 43. kada je sa 17 metara snažno potegao Mioč, no Labrović također odbija loptu koja je išla u njegov donji desni kut.

Rijeka na početku drugog poluvremena dolazi u vodstvo. Obrana domaćih nije uspjela otkloniti opasnost nakon ubačaja iz kornera što je rezultiralo oštrim ubačajem Smolčića s desne strane nakon kojeg je Šakota odbio loptu ravno do Galešića, a on je snažnim udarcem iz blizine pod gredu u 50. minuti došao do svog četvrtog prvenstvenog gola u sezoni. Farmaceuti su tom prilikom tražili i prethodno zaleđe Hodže, no VAR soba je smatrala da nije bilo utjecaja na Šakotu.

Nakon novog ubačaja iz kuta u 63. minuti lopta se odbija do Fruka koji je snažno pucao s desetak metara, a ispred gol linije je loptu u posljednji trenutak uspio odbiti Boras. Nedugo potom nakon ubačaja Radeljića s desetak metara je iz voleja šutirao Pašalić poslavši loptu iznad grede.

U 72. minuti je sa 17 metara iskosa snažno pucao Lepinjica, no nedostajalo mu je preciznosti tako da je lopta odletjeli poviš prečke.

Deset minuta kasnije Hodža je idealno poslužio Obregona čiji prizemni udarac sa sedam metara brani Sušak. Do konca susreta gosti su bez većih problema sačuvali stečenu prednost.

Kolo se nastavlja od 17:10 kada na Poljudu počinje duel Hajduka i Lokomotive.

Standings provided by Sofascore

U sklopu 27. dionice SuperSport HNL-a od 15 sati se na stadionu Ivan Kušek Apaš sastaju Slaven Belupo i Rijeka. Njihov prvi ovosezonski međusobni dvoboj odigran u Koprivnici završio je slavljem gostiju rezultatom 0:1 dok je Slaven uzvratio na Rujevici pobjedom od 2:4. Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Božića dok su gosti bez problema s izostancima.

Trener Farmaceuta Roy Ferenčina je u najavi rekao: “Dolazi nam lider prvenstva i polufinalist Kupa koji je u posljednjih devet utakmica upisao osam pobjeda i jedan poraz. Unatoč tome, mi ćemo gledati samo sebe. Greške moramo svesti na minimum i shvatiti da se od umjetničkog dojma ne živi. Natjecateljska smo ekipa, moramo osvajati bodove i vjerujemo da ćemo to i učiniti.”

Njegov kolega na klupi Rijeke Željko Sopić je dodao: “Ako želimo uzeti tri boda morat ćemo odigrati bolju utakmicu od one u prvom dijelu prvenstva u Koprivnici. Slaven ima dobrih igrača koji mogu napraviti razliku. Ova Rijeka će, dok sam ovdje, igrati napadački. Moramo pokazati gard pobjednika od prve minute.”

Glavni sudac utakmice je Zdenko Lovrić iz Đakova kojem će pomagati Deni Grofelnik (Valpovo), Dino Knez (Osijek) i Fran Jović (Zagreb) dok su za VAR zaduženi Dario Bel (Osijek) i Goran Pataki (Đakovo). Delegat susreta je Ivan Vukojević (Zagreb), suce će kontrolirati Alojzije Šupraha (Kolan) dok će o sigurnosti ispred Saveza brinuti Marko Svilić.