Lokomotiva uz dva gola Mudražije srušila Hajduk na Poljudu

Screenshot: MAX Sport

Lokomotiva je nakon Maksimira pokorila i Poljud! Izabranici Silvija Čabraje su u 27. kolu SuperSport HNLa- pred 22.204 gledatelja na Poljudu slavili protiv Hajduka rezultatom 1:2 (0:1). Junak pobjede je bio dvostruki strijelac Robert Mudražija, a ruku mu je dao i Nikola Čavlina koji je obranio kazneni udarac Marku Livaji. Kapetan Hajduka se u strijelce ipak upisao duboko u sudačkoj nadoknadi kada je škaricama atraktivno pronašao put do mreže. Tragičar je pak bio i Dino Mikanović koji je već u 23. minuti zbog dva žuta kartona morao napustiti igru.

Momčad Mislava Karoglana je tako doživjela šest prvenstveni poraz u sezoni i četvrti na Poljudu čime se Rijeka na vrhu ljestvice odvojila na četiri boda prednosti. Lokomotiva je pak u borbi za europsko mjesto devetom pobjedom preskočila Osijek na četvrtom mjestu. Nakon reprezentativne stanke Hajduk će na Poljudu 30. ožujka u najvećem derbiju hrvatskog sporta dočekati Dinamo dok Lokomotivu očekuje novo gostovanje, ovaj put kod Istre 1961.

Prvu priliku na utakmici kreirali su gosti u 15. minuti. Nakon ubačaja iz slobodno udarca Kalaica je prenio loptu na drugu stativu odakle je udarcem glavom s tri metra Mersinaj zatresao prečku, a nakon odbijene lopte i pokušaja Čopa loptu je ispod same grede odbio Lučić. Domaćini su tom prilikom tražili i prekršaj stopera gostiju nad Pukštasom, no sudac Pajač nije se oglasio. Uslijedio je ubačaj iz kuta nakon kojeg lopta dolazi do Kalaice koji je s desetak metara šutirao iznad grede.

Tri minute kasnije Sahiti je nakon prodora po lijevoj strani uputio centaršut nakon kojeg lopta u kaznenom prostoru u ruku pogađa Mersinaja, a suci su smatrali da se ne radi o kažnjijvoj situaciji.

Hajduk je već u 23. minuti ostao s igračem manje nakon što je zbog prekršaja nad Leovcem drugi žuti karton dobio Mikanović.

Samo tri minute kasnije Lokomotiva je došla u vodstvo. Goričan je iz kornera ubacio na drugu stativu odakle je Marić vratio loptu pred gol, a tamo se našao Mudražija te ju je iz blizine proslijedio u mrežu. Bio je to njegov četvrti pogodak u aktualnoj sezoni HNL-a. Veznjak gostiju je pogodak proslavio pred sjevernoistočnom tribinom što se nije svidjelo Livaji koji je nasrnuo na njega, a sudac Pajač je propustio reagirati opomenama.

Opasan napad gostiju vidjeli smo i u 33. minuti kada je Čop ostavio loptu za Goričana čiji udarac je na vrhu peterca blokirao Elez. Lokomotiva prijeti i tri minute kasnije kada je Šarlija u posljednji trenutak odlično blokirao udarac Šotičeka iz srca šesnaesterca.

U posljednjoj minuti prvog dijela Sahiti je s desetak metara iskosa gađao suprotni kut, ali nije bio dovoljno precizan.

Nakon završetka poluvremena sudac Pajač je pokazao još jedan crveni karton, ovaj put je zbog prigovora isključen pomoćni trener Hajduka Dragan Blatnjak.

Lokomotiva prva prijeti i u nastavku i to u 51. minuti kada je Čop s 18 metara šutirao pored suprotne vratnice.

Tri minute kasnije dobro su po desnoj strani napada kombinirali Benrahou i Pukštas nakon čega je ubačaj američkog veznjaka rukom blokirao Marić, a sudac Pajač je pokazao na bijelu točku. Odgovornost s 11 metara je preuzeo Livaja, no Čavlina uz pomoć stative brani njegov pokušaj.

Nakon sat vremena igre gosti su povećali prednost. Bartolec je s desne strane upslio Mudražiju koji se s lakoćom oslobodio Eleza te je sa sedam metara iskosa kroz noge Lučića poslao loptu u mrežu za svoj drugi zgoditak na susretu.

Lokomotiva je opasna i u 63. minuti. Ovaj put se nakon udarca Goričana i bloka Eleza lopta odbija do Čopa koji je pucao s 15 metara, a u posljednji trenutak loptu je skrenuo Šarlija tako da je ona završila pored stative.

Livaja je blizu gola bio u 71. minuti. Nakon ubačaja Pukštasa odlično je primio loptu pokraj Mersinaja te je snažno šutirao s deset metara za novu veliku intervenciju Čavline.

Gosti uzvraćaju u 77. preko Marića koji je nakon povratnog dodavanja Čopa bio usamljen na rubu šesnaesterca, ali je pucao pored gola.

Dajaku je u 84. minuti s lijeve strane ubacio za Kalinića čiji udarac glavom s vrha peterca odlazi iznad grede.

U 86. minuti je obrani domaćih pobjegao Šotiček, no njegovi prizemni udarac s desetak metara iskosa brani Lučić.

Livaja je u 92. minuti proigrao Kalinića čiji je udarac sa šest metara blokirao Mersinaj. Tri minute kasnije dodavanje Pukštasa dolazi do Dajaku čiji pokušaj je blokirao Bartolec.

Do počasnog gola na utakmici Hajduk je došao u 96. minuti. Kleinheisler je ubacio za Livaju koji je na deset metara pored Kalaice prsima primirio loptu nakon čega je škaricama pogodio suprotnu malu mrežicu za svoj deseti zgoditak u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Kolo će biti zaključeno sutra kada se od 15 sati u Puli sastaju Istra 1961 i Gorica dok će u 17:10 u Kranjčevićevoj započeti nadmetanje Rudeša i Dinama.

Standings provided by Sofascore

Hajduk je od 17:10 u sklopu 27. kola SuperSport HNL-a na Poljudu domaćin Lokomotivi. Njihova prva ovosezonska međusobna utakmica odigrana u Splitu završila je pobjedom Bilih rezultatom dok u Kranjčevićevoj nije bilo pobjednika (1:1).

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Melnjaka, Uremovića, Moufija, Žapera, Brekala i Ćubelića dok su gosti bez Krivaka i Bubanje.

Trener Hajduka Mislav Karoglan je u najavi istaknuo: “Lokomotiva je momčad koja zaslužuje respekt, plasirali su se u polufinale Kupa i bore se za Europu, to dovoljno govori. Drugačija utakmica od ostalih, imaju dobar spoj mladosti i iskustva. Neke stvari rade ponajbolje u ligi. Protiv ovakvih momčadi poput Lokomotive moraš biti dobar u malim stvarima. Fokusiramo se na Lokomotivu kao najvažniju utakmicu.”

Njegov kolega na klupi Lokomotive Silvijo Čabraja je rekao: “Dobre igre i rezultati u nastavku sezone daju nam pravo na optimizam uoči dvoboja na Poljudu. U borbi smo za Europu, dečki su puni samopouzdanja pokušat ćemo odigrati još jednu dobru utakmicu radosni se vratiti u Zagreb.”

Glavni sudac utakmice je Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline kojem će pomagati Marjan Tomas (Vladislavci), Jerko Crnčić (Vrbovec) i Antonio Melnjak (Rijeka) dok će u VAR sobi biti Patrik Kolarić (Čakovec) i Ivan Mihalj (Velika Gorica). Delegat susreta je Ivan Jurina (Zabok), kontrolor suđenja Draženko Kovačić (Križevci) dok će za sigurnost brinuti Zlatko Čipčić.