Hajduk na Poljudu bolji od Lokomotive (VIDEO)

U šestom kolu SuperSport HNL-a Hajduk je na Poljudu u svojoj prvoj ovosezonskoj domaćoj prvenstvenoj utakmici svladao Lokomotivu rezultatom 2:1 (2:0). Strijelci za Bile su bili Chidozie Awaziem i Lukas Grgić dok je za goste pogodak iz kaznenog udarca upisao Sandro Kulenović.

Izabranici Valdasa Dambrasukasa su tako prekinuli negativni niz od tri uzastopna poraza u svim natjecanjaima dok je momčad Silvija Čabraja i u četvrtoj ovosezonskoj gostujućoj utakmici zabilježila poraz.

Cokaj je u 12. minuti uputio dobar ubačaj u peterac iz slobodnog udarca, a Kalinić je uspio odbiti loptu u korner. Dvije minute kasnije nakon kombinacije iz kuta lopta dolazi do Solde koji nije uspio dobro zahvatiti loptu te ozbiljnije zaprijetiti golu Hajduka.

U 16. minuti s desetak metara iskosa nakon dodavanja Vasilja snažno je pucao Kulenović, a Kalinić je bio spreman na njegov pokušaj. Šest minuta kasnije nakon ubačaja iz kuta Cokaja lopta dolazi do Smakaja, no njegov udarac je blokirao Melnjak.

Hajduk je uzvratio u 25. minuti kada je Melnjak u šesnaestercu pronašao Mlakara koji s desetak metara puca pored gola Čavline. Dvije minute kasnije Biuk je u ulozi asistenta, a udarac Melnjaka s deset metara od bloka Solde odlazi iznad prečke. Uslijedio je potom ubačaj iz kuta Krovinovića nakon kojeg Awaziem nije uspio reagirati iz gužve.

Lokomotiva je potom odigrala kontru u kojoj je Cipetić snažno pucao sa 17 metara, a Awaziem je upisao uspješnu blokadu.

Hajduk u vodstvo dolazi u 33. minuti prvijencem Awaziema. Nigerijski reprezentativac se nakon proigravanja Eleza odlično snašao pored Solde i Mersinaja te je potom u maniri rasnog strijelca matirao Čavlinu.

Cipetić je u 37. minuti ubacio za Kulenovića, a njegov udarac glavom sa šest metara nije bio dovoljno precizan.

Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka Lovrencsics je ubacio za Livaju, a njegov udarac glavom sa šest metara odlično brani Čavlina.

U nastavku akcije Krovinović je ubacio iz kornera, a Melnjak je prenio loptu na drugu stativu odaklu ju je Grgić proslijedio u gol Lokomotive. Sudac Pejin je prvotno označio da je veznjak Hajduka igrao rukom, no nakon višeminutne provjere VAR-a zgoditak je priznat i domaćin je povećao svoju prednost.

Biuk je nakon sat vremena igre iz kornera pronašao Livaju, a on sa sedam metara glavom šalje loptu pokraj stative.

U 67. minuti Biuk je ubacio s lijeve strane, a Livaja i Lovrencsics nisu uspjeli skrenuti loptu u gol Lokomotive. U istoj minuti je iz daljine pucao Atanasov, ali pored vrata.

Biuk je u akciji i u 71. minuti, ali nakon njegove asistencije Melnjak nije uspio dobro zahvatiti loptu glavom tako da je obrana Lokomotive na koncu otklonila opasnost.

Lokomotiva se u igru vraća u 74. minuti kada je kazneni udarac iskoristio Kulenović. Prethodno je sudac Pejin pokazao na bijelu točku nakon duela Awaziema i Goričana u šesnaestercu Bilih.

Kulenović je u šansi i u 80. minuti nakon nesporazuma Eleza i Kalinića, no njegov udarac brani vratar Hajduka.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Livaja je u šansu izbacio Sahitija, no on se u ključnom trenutku spetljao tako da je Vranjković uspio odnijeti loptu. Minutu kasnije posljednja prilika i za goste, nakon ubačaja iz kuta Cokaja loptu na pet metara nije uspio zahvatiti Kulenović.

Osijek – Hajduk 28.8. 21:05h

U posljednjem susretu 6. kola SuperSport HNL-a od 21 sat na Poljudu se sastaju Hajduk i Lokomotiva. Bili su u dosadašnjem tijeku sezone slavili kod Istre 1961 i Varaždina, a poraženi su od Dinama dok su im utakmice s Rijekom i Goricom odgođene. Lokomotiva je pak upisala poraze na gostovanjima kod Dinama, Šibenika i Gorice, a u Kranjčevićevoj su svladali Rijeku i Osijek.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Nikolu Kalinića dok su gosti bez Kačavende i Aliyua.

Trener Hajduka Valdas Dambrauskas je u najavi rekao: “Ovo je vrlo važna utakmica za nas. Do sada smo odigrali tek tri prvenstvene utakmice, a ovo nam je prva ove sezone na Poljudu. Lokomotiva je vrlo nezgodna momčad protiv koje nitko ne voli igrati. Vrlo su brzi, vole otvorenu igru. Ne očekujemo laganu utakmicu. Dosta smo emocija potrošili u Valenciji, vratili se u petak rano ujutro. Sada se moramo fokusirati na utakmicu s Lokomotivom. Dobro su ušli u sezonu. Protiv Gorice su nezasluženo izgubili. Moramo biti spremni. Bez dobre utakmice protiv Lokomotive bit će teže protiv Villarreala. Rekao sam igračima da je najveće finale ove sezone Lokomotiva.”

Njegov kolega na klupi Lokomotive Silvijo Čabraja je dodao: “Hajduk ima dobar roster, imaju vrlo kvalitetne igrače i moje je uvjerenje da sigurno će naći formulu koji igrači će igrati protiv nas.”

Glavni sudac utakmice je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca kojem će pomagati Dino Knez (Osijek), Ivan Janić (Ilok) i Mateo Erceg (Benkovac) dok će u VAR sobi biti Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) i Kruno Šarić (Županja). Delegat susreta je Jure Zečević (Knin), suce će kontrolirati Vlado Svilokos (Sisak), a časnik za sigurnost ispred Saveza je Jurica Jurjević.