Hajduk pobjedom protiv Slaven Belupa upisao treće slavlje u nizu (VIDEO)

Hajduk je pred 6.806 gledatelja na Poljudu u 5. kolu HT Prve lige slavio protiv Slaven Belupa rezultatom 2:0 (1:0). Bili su do tri boda došli zahvaljujući Emiru Sahtiju koji je mrežu Farmaceuta zatresao nakon odlične solo akcije te Marku Livaji koji je uz pomoć odbijanca Karla Lulića matirao Ivana Čovića.

Domaćini su tako uspjeli doći do slavlja nad momčadi Deana Klafurića koja je ove sezone već odnijela pobjedu u Maksimiru protiv Dinama te remi kod Osijeka u Gradskom vrtu.

Ovo je nakon Šibenika i Gorice treća pobjeda u nizu za izabranike Jensa Gustafssona kojom su se s deset osvojenih bodova izjednačili na vrhu ljestvice s Lokomotivom i Osijekom.

Hajduk je utakmicu otvorio terenskom inicijativom, a prvi udarac je u 9. minuti uputio Livaja koji je s 18 metara loptu prizemnim udarcem poslao malo pokraj stative. Tri minute kasnije iz nešto veće udaljenosti uslijedio je pokušaj Vukovića kojeg Čović sigurno brani.

Slaven Belupo je uzvratio u 11. minuti kada je Krstanović povratnom loptom u priliku izbacio Bogojevića, a on s desetak metara iskosa loptu šalje pored suprotne vratnice.

Glavčić je u 25. minuti dobro pucao iz slobodnog udarca sa skoro 30 metara udaljenosti, ali Posavec ipak uspijeva obraniti njegov pokušaj.

U 28. minuti je nakon kombinacije iz kornera uslijedio udarac Vukovića glavom sa šest metara, no ni on nije uspio pogoditi okvir gola Slavena.

Dvije minute kasnije Biuk je pao u kaznenom prostoru nakon duela s Bosecom, a sudac Bebek nije smatrao da se radi o prekršaju.

Hajduk u vodstvo dolazi u 35. minuti nakon solo akcije Emira Sahitija. Albanski veznjak je loptu primio skoro na centru igrališta te se potom sjurio prema golu Slavena, nanizao je nekoliko igrača koji nisu ozbiljnu shvatili njegov napad te je potom sa šest metara poslao loptu pored Čovića.

Slaven je uzvratio u 39. minuti kada je Lovrencsics izbijajući ubačaj nespretno odbio loptu do Zvonareka, a on s ruba kaznenog prostora puca preko gola Hajduka.

Krstanović je u 43. minuti u šesnaestercu nespretno nagazio Vukovića, no sudac Bebek, a ni VAR nisu smatrali da se radi o prekršaju vrijednom kaznenog udarca.

Hajduk je vodstvo povećao na samom početku drugog poluvremena. Livaja je u 48. minuti nakon kombinacije s Krovinovićem pucao iz slobodnog udarca sa 18 metara, a lopta na putu prema gola pogađa u leđa Lulića te vara golmana Čovića.

Monjac je u 57. minuti nakon solo prodora s dvadesetak metara pokušao iznenaditi Posaveca, no vratar Bilih je spreman na njegov pokušaj.

U 63. minuti Livaja je prvi na lopti ispred Čovića nakon čega dolazi do sudara, no sudac Bebek nije smatrao da je riječ o prekršaju za kazneni udarac, a ni VAR ga nije pozvao na pregled video snimke.

Nove prilike za Hajduk uslijedile su u 67. minuti. Prvo je Božić u posljednji trenutak blokirao pokušaj Simića, a potom je pucao i Vuković, no Čović obranom spašava svoja vrata.

Dobar pokušaj Slavena vidjeli smo u 74. minuti kada je Elez blokirao snažan udarac Brkovića.

Mlakar je u 79. minuti nakon dodavanja Krovinovića gađao suprotni kut s dvadesetak metara, a lopta je prošla malo pokraj stative.

Gosti su do počasnog gola mogli doći u 92. minuti, ali proigravanje Knolla za Krstanovića je bilo prebrzo. Domaći su pak zaprijetili u 94. minuti kada snažan udarac Diamantakosa nakon dodavanja Čuića golman gostiju odbija u korner. Bila je to posljednja šansa na susretu.

Peto kolo bit će zaključeno sutra kad su na rasporedu dvoboji Šibenika i Hrvatskog dragovoljca od 18:55 na Šubičevcu te Osijeka i Rijeke od 21 sat u Gradskom vrtu.

U sklopu 5. kola HT Prve lige Hajduk od 21 sat na Poljudu dočekuje Slaven Belupo. Bili su u dosadašnjem tijeku sezone zabilježili remi s Lokomotivom, poraz od Osijeka te pobjede nad Šibenikom i Goricom dok su Farmaceuti svladali Dinamo, poraženi su od Lokomotive, a s Osijekom i Šibenikom su odigrali bez pobjednika.

Domaćini za večerašnji dvoboj ne mogu računati na Kalinića, Vuškovića i Kačaniklića koji su ozlijeđeni dok kod gostiju nema Kocijana.

Trener Hajduka Jens Gustafsson je poručio: “Nakon pobjede nad Goricom naporno smo trenirali, pripremali se za današnju tešku utakmicu. Znamo da će biti teško, oni su dobro igrali protiv najjačih ekipa. Zadnju utakmicu smo dali tri gola i nadam se da ćemo tako nastaviti. Čeka nas teška zadaća, ali na nju smo spremni.”

Njegov kolega Dean Klafurić je za SN izjavio: “Na Poljudu nas čeka dosta drukčija utakmica nego što su to bile one protiv Dinama i Osijeka. Hajduk se konsolidirao poslije europskog neuspjeha i jasno je da želi nastaviti pozitivan niz. Ne sumnjam da će ozračje biti nogometno, što bi trebalo biti poticajno i za moje igrače.”

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke kojem će asistirati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Ivan Janić (Ilok) i Dario Kulušić (Šibenik) dok će u VAR sobi biti Ivan Vučković (Zagreb) i Marjan Tomas (Osijek). Delegat susreta je Ivan Jurina (Zabok), suce će kontrolirati Dalibor Conjar (Osijek), a za sigurnost će ispred HNS-a brinuti Vlado Dominić.