HAJDUK PREKINUO CRNI NIZ Trajkovski presudio Farmaceutima

Nakon povijesno lošeg crnog niza od pet poraza Hajduk se vratio pobjedama. U 31. kolu SuperSport HNL-a Bili su u Koprivnici svladali Slaven Belupo rezultatom 0:1 (0:1), a jedini gol na utakmici je u ranoj fazi susreta postigao Aleksander Trajkovski.

Izabranici Jure Ivankovića su tako i četvrti put ove sezone bili bolji od Farmaceuta koji im nisu uspjeli zabiti ni pogodak. Splitska momčad je 18. pobjedom u prvenstvu zacementirala treće mjesto dok je Slaven 17. porazom pao na pretposljednje mjesto tablice. U idućem kolu Hajduk će pred praznim tribinama Poljuda igrati s Rudešom dok Slaven Belupo očekuje gostovanje u Puli.

U prvom ozbiljnijem napadu Hajduk je došao u vodstvo. Brekalo je u 12. minuti ubacio s desne strane, a na drugoj stativi je usamljen ostao Trajkovski te je iz blizine zabio svoj treći pogodak u sezoni.

Nova šansa za goste uslijedila je deset minuta kasnije. Prvo je nakon kornera lopta došla do Odjidje čiji prizemni udarac s desetak metara odlično brani Sušak. Vratar Slavena se iskazao nedugo potom i kad je s dvadesetak metara šutirao Kalik, a on je paradom odbio loptu koja je išla u njegovu lijevu stranu.

Domaćin je prvu priliku kreirao u 33. minuti. Poslije ubačaja Murića s desne strane glavom je loptu skrenuo Šuto, a Buljan je odličnom intervencijom odbio loptu u korner. Uslijedio je potom i udarac Mioča s dvadesetak metara kojeg mladi vratar također uspješno zaustavlja.

Hajduk uzvraća u 36. kada je nakon solo prodora Sahiti šutirao s desetak metara iskosa, a lopta je prohujala malo pokraj suprotne stative. U 42. minuti je pak Pukštas pred golom malo zakasnio nakon dobrog centaršuta Trajkovskog.

Blizu izjednačenja Farmaceuti su bili i u 44. kada je ponovno dobar ubačaj imao Murić, a ovaj put je glavom pucao Pllana, no Buljan je ponovno pokazao da se njega može računati.

Nakon ubačaja Mioča iz kornera u 50. minuti Boras je prenio loptu na drugu stativu, a tamo je Štrkalj iz blizine zatresao gredu.

Sahiti je u 58. minuti ubacio s lijeve strane te je na drugoj stativi pronašao Brekala, no on je iz blizine šutirao pored bliže vratnice.

Nakon prodora Lepinjice u 67. minuti lopta se odbija do Mioča koji je pucao s desetak metara, no pokušaj je blokirao Uremović kojeg je lopta tom prilikom pogodila i u ruku, ali suci nisu smatrali da se radi o kažnjivoj situaciji. Uslijedio je ubačaj iz kuta Mioča koji je preletio sve igrače te je pogodio drugu stativu.

Trajkovski je u 76. minuti po lijevoj strani napada kombinirao s Perišić nakon čega je mlako pucao s desetak metara iskosa tako da je Sušak lagano uhvatio loptu.

Nakon ubačaja iz slobodnog udarca u 90. minuti lopta se odbija do Lepinjice koji je sa sedam metara pucao visoko iznad grede za posljednju šansu na susretu.

Kolo se nastavlja sutra kada na travnjak izlaze sudionici borbe za naslov prvaka. Prvo će od 17 sati u Kranjčevićevoj početi utakmica Lokomotive i Dinama dok je termin od 19:30 rezerviran za duel Rijeke i Gorice koji se igra na Rujevici.

Standings provided by Sofascore

U sklopu 31. dionice SuperSport HNL-a od 19:10 na stadionu Ivan Kušek Apaš počinje sraz Slaven Belupa i Hajduka koji je u negativnom nizu od pet uzastopnih poraza što mu se nije dogodilo od 1980. godine. Njihov prvi ovosezonski međusobni ogled odigran u Koprivnici završio je slavljem Bilih s 0:1, a isti suparnik je s 3:0 i 4:0 pobijedio i na Poljudu.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Šakotu dok su gosti bez L. Kalinića, Lučića, Ferra, Šarlije, Melnjaka, Hrgovića, Žapera, Livaje i N. Kalinića.

Trener Farmaceuta Ivan Radeljić je u najavi rekao: “Protiv Rudeša smo skinuli psihološki teret jer smo imali dugi niz utakmica bez pobjede, no svjesni smo da nas sutra čeka nova izuzetno teška utakmica. Hajduk je motiv sam po sebi i vjerujem da smo spremni odigrati dobru utakmicu.”

Njegov kolega na klupi Hajduka Jure Ivanković je dodao: “Cilj nam je prekinuti ovu negativnu seriju. Igrači pokazuju ogromnu želju da to učine. Nadam se da će utakmica ići tijekom kako i planiramo i da ćemo se nametnuti. Nije lako izaći iz krize, bitno se stabilizirati, a nakon toga uhvatiti pozitivan niz i sezonu završiti dostojanstveno.”

Glavni sudac utakmice je Patrik Kolarić iz Čakovca kojem će asistirati Goran Pataki (Đakovo), Ivan Mihalj (Velika Gorica) i Tihomir Pejin (Donji Miholjac) dok će u VAR sobi biti Fran Jović i Anto Marić iz Zagreba. Delegat susreta je Ante Vučemilović (Osijek), suce će kontrolirati Igor Pristovnik (Zagreb) dok je za sigurnost ispred HNS-a zadužen Marko Svilić.

SLAVEN BELUPO: Sušak, Pllana, Božić, Murić, Lepinjica, Caimacov, Štrkalj, Šuto, Bosec, Boras, Jelić Balta
Zamjene: Jesenović, Čović, Sokač, Marić, Mioč, Nongoh, Liber, Lumala, Ćurković, Hlevnjak, Štefulj, Međimorec

HAJDUK: Buljan, Prpić, Diallo, Kalik, Odjidja, Sigur, Pukštas, Uremović, Trajkovski, Brekalo, Sahiti
Zamjene: Bezeljak, Perišić, Benrahou, Moufi, Elez, Krovinović, Kleinhesler, Jurić-Petrašilo, Skoko, Čuić