HAJDUK UVJERLJIV PROTIV RUDEŠA Pukštas uz dva pogotka zabio i autogol

Hajduk je pred praznim tribinama Poljuda u 32. kolu SuperSport HNL-a slavio protiv fenjeraša Rudeša rezultatom 5:1 (2:1). Po dva pogotka za Bile su zabili Rokas Pukštas i Filip Krovinović, a jedan je postigao Nikola Kalinić dok je mladi američki veznjak dodao i autogol.

Izabranici Jure Ivankovića su tako upisali drugu pobjedu pod njegovim vodstvom odnosno 19. u aktualnoj sezoni HNL-a dok su gosti iz Zagreba poraženi već 27. utakmicu. Hajduk će idućeg vikenda na Poljudu dočekati Varaždin dok će Rudeš u petak u svom športskom centru odmjeriti snage s Istrom 1961.

Već u 3. minuti utakmice domaćin je kreirao prvu priliku. Nakon kombinacije iz kornera s desne strane je ubacio za Benrahou, a na drugoj stativi je loptu dočeko Pukštas koji je s metra nije uspio ubaciti u gol. Uslijedio je novi korner iz kojeg je Benrahou asistirao za Pukštasa koji sa šest metara glavom zatresao mrežu.

Gosti su uzvratili u 5. minuti kada je Šehić povratnim dodavanjem uposlio Latkovića koji je s desetak metara loše pucao poslavši loptu visoko iznad gola. U 12. je pak Latković iz slobodnog udarca ubacio za Mrčelu koji je glavom šutirao pored stative.

Hajduk je u šansi u 14. minuti kada je Brekalo s desne strane ubacio za natrčalog Sahitija, a on je s desetak metara iskosa iz prve pucao pored suprotne vratrnice.

Novi pogodak Pukštasa, njegov sedmi u aktualnoj sezoni HNL-a, vidjeli smo u 26. minuti. S desne strane je u peterac ubacio Trajkovski, a mladi američki veznjak je spremno dočekao priliku te je ponovno poentirao glavom.

Dvije minute kasnije Pukštas je postigao autogol. Iz slobodnog udarca je ubacio Latković, a pred golom Hajduka su se sudarili Buljan i Pukštas nakon čega je lopta od ruke potonjeg završila u golu.

Gosti su aktivni i u 41. minuti. Prvo je nakon ubačaja Latkovića iz slobodnog udarca i nespretne reakcije Prpića loptu u korner odbio Buljan, a potom je crnogorski veznjak iz kuta pronašao Pavlovića koji je sa šest metara glavom pucao iznad grede.

Hajduk uzvraća dvije minute kasnije. Brekalo je iz kornera ubacio za Trajkovskog koji je glavom pucao iz peterca, no Marković je odličnom paradom upisao obranu.

U 51. minuti je sa 17 metara iskosa dobro pucao mladi Bartol Kunert te je zatresao vanjski dio mreže Hajdukova gola.

Dvije minute kasnije Hajduk je povećao prednost. Brekalo je ostavio loptu za Krovinovića koji je preciznim udarcem s dvadesetak metara pogodio donji lijevi kut Markovićeva gola.

Sahiti je u 59. minuti proigrao Perišića koji je u situaciji 1 na 1 šutirao sa šest metara iskosa, no Marković je zaustavio njegov pokušaj. U nastavku akcije Brekalo je asistirao za Krovinovića, a on je s deset metara zakucao loptu u lijevi gornji kut Rudešova gola. Bio je to njegov peti pogodak u sezoni.

Kontra Rudeša je bljesnula u 64. minuti kada je Doležal uposlio Koraća čiji udarac s desetak metara brani Buljan. U nastavku akcije Uremović je blokirao pokušaj Doležala.

Moufi je u tri minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka povratnim dodavanjem asistirao za Benrahoua koji je s 15 metara šutirao visoko iznad gola.

Peti zgoditak u mreži Rudeša bilo je djelo Nikole Kalinića koji je u 71. minuti nakon dodavanja Sahitija sa šest metara iskosa poslao loptu “kroz” Markovića. Iskusni napadač je došao do drugog pogotka u sezoni.

Blizu novom zgoditku Kalinić je bio u 73. kada ga je ubačajem s desne strane pronašao Brekalo, a njegov udarac s vrha peterca odlično brani golman Rudeša.

Posljednje uzbuđenje na susretu vidjeli smo u sudačkoj nadoknadi kada ubačaj Perišića s lijeve strane Kalinić i Pukštas pred golom nisu uspjeli pretvoriti u pogodak.

Kolo će biti zaključeno sutra kada se od 17 sati sastaju Gorica i Osijek dok u 19:30 u Kranjčevićevoj počinje utakmica Lokomotive i Rijeke.

Pred praznim tribinama Poljuda u sklopu 32. kola SuperSport HNL-a od 19:10 počinje utakmica Hajduka i Rudeša. Domaćin je uz osiguran nastup u Europi lišen borbe za naslov dok će gost iduće sezone igrati u nižem rangu natjecanja. Njihov prvi ovosezonski međuosobni duel odigran u Splitu završio je pobjedom Bilih s 1:0, a ista momčad je dva puta slavila u Zagrebu s identičnih 0:2.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Lučića, L. Kalinića, Melnjaka, Hrgovića, Šarliju, Žapera, Odjidju i Livaju dok su gosti bez Karačića, Srbljinovića i Vukmanovića.

Trener Hajduka Jure Ivanković je u najavi rekao: “Momčad Rudeša u svaku utakmicu ulazi s energijom, pogotovo protiv jačih suparnika. Posebna je motivacija igrati na Poljudu. Poznajem trenera koji je jako ozbiljan, ali mislim da će se pitati nas. Moramo biti motivirani, ozbiljni. Plan je bio pobijediti Osijek i Slaven Belupo, za prekinuti negativan niz. Sada smo malo rasterećeni, ima još mladih igrača koji će sigurno debitirati. Mislim na Skoku, protiv Rudeša će debitirati ako sve bude po planu, ostaje mogućnost za još kojeg igrača. Igrači moraju svakog dana biti bolji, da sami sa sobom se trude, boriti se i za sebe.”

Njegov kolega na klupi Rudeša Davor Mladina je dodao: “Hajduk je “ranjen”, ali dignuli su se malo pobjedom u Koprivnici i znamo da nas čeka zahtjevna utakmica. Moji momci će dati svoj maksimum, a vidjet ćemo koliko će to biti dovoljno kad je rezultat u pitanju. Matematičkim gubljenjem statusa prvoligaša lošije smo pristupili, ali vjerujem da ćemo dati sve od sebe do samog kraja, a tako i Hajduk. Gledat ćemo sebe i uz bolju realizaciju nadati se najboljem. Bit će motiva s obje strane, a vidjet ćemo tko će bolje proći.”

Glavni sudac utakmice je Mateo Erceg iz Benkovaca kojem će pomagati Goran Perica (Šibenik), Željko Bučar (Duga Resa) i Marino Majstrović (Crikvenica) dok su za VAR zaduženi Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) i Ivan Mihalj (Velika Gorica). Delegat susreta je Krešimir Glavina (Prelog), suce će kontrolirati Danijel Trampus (Osijek) dok će za sigurnost ispred HNS-a brinuti Zlatko Čipčić.