OSMA U NIZU Majstorija Vidovića za tri boda Dinama u Varaždinu

Screenshot: MAX Sport

Dinamo je ponovno preuzeo lidersku poziciju na ljestvici. Modri su u 32. kolu SuperSport HNL-a pred 8.677 gledatelja slavili na gostovanju kod Varaždina, a jedini gol na utakmici je početkom drugog poluvremena zabio Gabriel Vidović.

Izabranici Sergeja Jakirovića su tako upisali osmu prvenstvenu pobjedu u nizu odnosno 22. u sezoni kojom su Rijeci, koju sutra očekuje gostovanje kod Lokomotive, pobjegli na bod razlike. Momčad Nikole Šafarića je pak zabilježila 12. poraz te se i dalje nalazi na šestom mjestu tablice. U sljedećm kolu Varaždin će gostovati kod Hajduka dok će Dinamo na Rujevici odmjeriti snage s Rijekom.

U 12. minuti susreta gosti su tražili kazneni udarac nakon duela Baturine i Lusavca, no sudac Bel nije dijelio njihovo mišljenje. Četiri minute kasnije Baturina je bio u šansi pred golom Varaždina, ali u posljednji trenutak se odličnom obrambenom reakcijom iskazao Lamine koji je odnio loptu.

Prvu opasniju situaciju pred golom Modrih bilježimo u 22. kada je s desetak metara iskosa pucao Vukčević te je zatresao vanjski dio mreže. Šest minuta kasnije je u šesnaestercu gostiju odlično loptu prsima primio Drožđek, ali u udarcu sa sedam metara iskosa nije bilo dovoljno siline tako da je Nevistić imao lak zadatak.

Dinamo uzvraća u 30. minuti kada je Zelenika nogom zaustavlja pokušaj Sučića s desetak metara, a nedugo potom je isti igrač sa 16 metara plasiranim udarcem zatresao stativu.

U 36. minuti gužva pred golom Nevistića nakon koje je udarac uputio Mitrovski, a pred gol crtom je dobro reagirao Theophile te je otklonio opasnost. Uslijedio je i udarac Postonjskog iz daljine u 42. minuti koji je prohujao iznad grede.

Odmah na početku drugog poluvremena Dinamo je došao u vodstvo. Vidović je primio loptu na lijevoj strani napada nakon čega se prošetao do šesnaesterca, a onda je snažnim i preciznim udarcem pogodio suprotne rašlje za svoj sedmi zgoditak u sezoni.

Do nove uzbudljive situacije čekali smo 74. minutu kada je iz kornera ubacio Baturina, a udarac glavom Petkovića s osam metara odlično je obranio Zelenika. Nedugo potom je s 18 metara dobro pucao Sučić, no nije bio dovoljno precizan. Uslijedila je i pogreška Jelenića nakon koje je Brodić pokupio loptu ispred Zelenike, no stoper Varaždina se stigao korigirati te je ispred gol linije blokirao udarac.

Baturina je u 78. minuti u situaciju 1 na 1 sa Zelenikom izbacio Sučića koji je zaobišao vratara domaćih, ali na koncu nije uspio uputiti udarac odnosno proigrati suigrače. Tri minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka Domjanić je s dvadesetak metara mlako pucao ravno u Nevistića.

U 84. minuti je umjesto Sučića u igru ušao Arijan Ademi kojem je to bio 400. nastup za Dinamo. Ispred njega je samo Dražen Ladić s 468 nastupa u dresu zagrebačkog kluba.

Domaćin je do izjednačenja mogao doći u 86. minuti. Nakon dodavanja Poldrugača poskliznuo se Theophile nakon čega je u šansi bio Dabro. Napadač Varaždina je zaobišao Nevistića, ali je sa šest metara iskosa pogodio vanjski dio mreže.

Dvije minuta kasnije Hoxha je s lijeve strane pokušao u petercu pronaći Brodića, no u posljednji trenutak ispred njega do lopte dolazi Jelenić. U 89. minuti je iz skraćenog kornera ubacio Baturina, a udarac Ademija glavom prolazi malo pokraj vratnice.

Kolo se nastavlja od 19:10 kada se pred praznim tribinama Poljuda sastaju Hajduk i Rudeš.

U sklopu 32. dionice SuperSport HNL-a od 17 sati na stadionu Varteksa počinje nadmetanje Varaždina i Dinama. Njihov prvi ovosezonski međusobni sraz odigran na istom stadionu završio je bez pobjednika (1:1) dok su u Zagrebu Modri slavili s 1:0 i 2:1.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Marinu, Belcara i Šegu dok su gosti bez Zagorca, Perića, Moharramija, Stojkovića, Kačavende i Emrelija.

Trener Varaždina Nikola Šafarić je u najavi istaknuo: “Cjelokupna se javnost bavi s Dinamo i Rijekom, tko će biti prvak. Mi igramo za sebe, pokušavamo svaku utakmicu odraditi maksimalno dobro i da rastemo kao momčad i kao klub. To nam je jedini prioritet, a s drugima se ne bi puno bavili. Dinamo igra jako dobro, u dobroj su formi, sve pobjeđuju lagano, rutinirano, sigurno da imaju veliku kvalitetu. Napravit ćemo kvalitetnu analizu, pripremit se za njih i pružiti im maksimalan otpor koliko je to moguće i pokušati izvući pozitivan rezultat.”

Strateg Dinama Sergej Jakirović je poručio: “Sigurno nas čeka jedna zahtjevna utakmica u kojoj će domaćin biti dosta rasterećen, oni igraju za sebe i sigurno će biti opasni. Mi ćemo učiniti sve da odigramo dobru utakmicu i da pokušamo ostvariti svoj cilj, a to su tri boda. Svi znamo koliko nam znače, i dat ćemo sve za pobjedu kako bi barem privremeno preskočili Rijeku na tablici i napravili još jedan korak prema naslovu prvaka.”

Glavni sudac utakmice je Osječanin Dario Bel kojem će asistirati Marjan Tomas (Vladislavci), Dino Knez (Osijek) i Antonio Škobić (Osijek) dok će u VAR sobi biti Ivan Bebek (Rijeka) i Kruno Šarić (Županja). Delegat susreta je Tihomir Čalić (Marčana), kontrolor suđenja Draženko Kovačić (Križevci), a časnik za sigurnost Miroslav Marković.