Hajduk za kraj sezone pobijedio Šibenik

U reprizi finala kupa Hajduk je u 36. kolu SuperSport HNL-a na Poljudu slavio protiv Šibenika rezultatom 3:0 (0:0). Strijelci za Bile u drugom poluvremenu su bili Roko Brajković u 54., Jan Mlakar u 64. i Yassine Benrahou u 77. minuti.

Izabranici Ivana Leke su tako na najbolji mogući način okončali sezonu, a osim pobjede uspjeli su i osmu utakmicu u nizu sačuvati svoju mrežu netaknutom. Narančasti su se pak 19. porazom u sezoni po treći put u povijesti oprostili od najvišeg ranga natjecanja.

Dvoboj će ostati upamćen i kao oproštaj Danijela Subašića od profesionalne nogometne karijere. Na golu Hajduka proveo je 24. minute nakon čega je objesio kopačke i rukavice o klin.

Na isteku 2. minute Livaja je ubacio s lijeve strane za Brajkovića, a njegov udarac glavom s desetak metara iskosa uspio je blokirati Mesa.

U 14. minuti susreta Đorić je u kaznenom prostoru Šibenika gurnuo Livaju, no sudac Erceg je odmah odmahnuo rukom. Međutim javio se VAR koji ga je pozvao na pregled snimke te je na koncu utvrđeno da je u začetku akcije Benrahou napravio prekršaj na Soldi pa od jedanaesterca nije bilo ništa.

Brajković je u 19. minuti odlično proigrao Mlakara, no slovenski napadač je u izglednoj poziciji s desetak metara jako loše pucao.

Simbolično se u 24. minuti susreta, u znak sjećanja na Hrvoja Ćustića, od profesionalne karijere oprostio osvajač srebrne medalje na Svjetskom prvenstvu u Rusiji 2018. godine Danijel Subašić.

Domaćin je u 34. minuti zatresao mrežu Šibenika preko Marka Livaje. Desetka Bilih je odigrala dupli pas s Mlakarom te je mirno sa šest metara poslala loptu kroz noge Đakovića. Međutim, gol nije priznat jer je VAR utvrdio zaleđe Melnjaka u začetku akcije.

Arai je u 51. minuti uposlio Kvržića koji je sa 17 metara pokušao nadmudriti Lučića, no vratar Hajduka nije se dao iznenaditi.

Domaćin je poveo u 54. minuti kada je Livaja proigrao Brajkovića, a on je u situaciji 1 na 1 poslao loptu pokraj Đakovića za svoj prvijenac u dresu Hajduka.

Dvije minute kasnije Benrahou je s desne strane ubacio za Livaju, no on s pet metara atraktivnim pokušajem nije uspio uputiti udarac. U 58. je pak Arai zamalo prevario svog vratara, no lopta je prošla kraj vratnice.

Gosti su uzvratili u istoj minuti kada je snažno sa 17 metara pucao Kvržić, ali pored gola. Nedugo potom isti igrač je zaprijetio i glavom, no od bloka Awaziema lopta odlazi pored stative.

Livaja je pucao u 63. minuti s ruba kaznenog prostora, a lopta od bloka odlazi u korner. Iz njega je ubacio Benrahou, a Mlakar je s vrha peterca glavom matirao Đakovića za svoj 11. gol u aktualnoj sezoni HNL-a.

U 66. minuti Brajković je ubacio s desne strane, a udarac glavom Livaje s pet metara nije bio dovoljno dobar.

Nakon proigravanja Sigura Benrahou je u 73. minuti zaobišao Đakovića, a onda je s korner linije pokušao zatresti mrežu, no pogodio je gredu.

Benrahou se u strijelce ipak upisao u 77. kada mu je asistirao Krovinović, a on je s 15 metara iskosa lobom svladao Đakovića te je došao do četvrtog gola u sezoni.

Do konca susreta tempo igre je pao tako da više nismo vidjeli izglednu šansu.

Trideset i drugo izdanje Hrvatske nogometne lige će od 19:15 na Maksimiru zaključiti prvak Dinamo i Gorica.

U sklopu posljednjeg ovosezonskog kola SuperSport HNL-a od 17 sati na Poljudu počinje sraz Hajduka i Šibenika. Bit će to repriza finala kupa u kojem je Hajduk u srijedu na Rujevici slavio s 2:0 te oproštaj Narančastih od prvoligaškog nogometa. U njihovom prvom ovosezonskom ogledu u Splitu Bili su slavili s 2:1 dok je na Šubićevcu bilo 1:1 i 2:3. Dvoboj će se pamtiti i kao posljednji koji je u karijeri odigrao vratar Danijel Subašić, srebrni Vatreni sa Svjetskog prvenstva 2018. godine.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na N. Kalinića, Sentića, Eleza, Prpića, Borevkovića, Mikanovića, Lovrencsicsa, Kalika i Grgića dok su gosti bez Đire, Krekovića i Radonjića.

Trener Hajduka Ivan Leko je u najavi rekao: “Trebalo nam je sve ovo nakon četiri-pet intenzivnih mjeseci. Imali smo loš start, ali je odličan završetak. Oporavili smo se, zaslužili smo ovaj rezultat. Jako je važno u sportu da se nešto osvoji, bile su dvije titule, mi smo uzeli ovu drugu,za nas veliku. Ali sad je to za nas, gledaš prema budućnosti, onom što nas čeka sutra. Suba je milijun posto s nama, svaki trening, svaku utakmicu se maksimalno davao. Zaslužio je dostojanstveni oproštaj na kraju karijere, pa da i odigra neke minute. Sve je to zaslužio, dugujemo mu veliki respekt za sve što je napravio za Hajduka.”

Glavni sudac utakmice je Mateo Erceg iz Benkovca kojem će asistirati Sanja Rođak Karšić (Podravske Sesvete), Ivan Janić (Ilok) i Ivana Martinčić (Koprivnica) dok će u VAR sobi biti Mario Zebec (Cestica) i Kruno Šarić (Županja). Delegat susreta je Ivan Jurina (Zabok), suce će kontrolirati Ante Vučemilović (Višnjevac), a za sigurnost će ispred HNS-a brinuti Miroslav Cindrić.