Istra 1961 i Lokomotiva u siromašnom duelu osvojili po bod

Istra 1961 je u trećem međusobnom ovosezonskom susretu s Lokomotivom osvojila prvi bod. Zeleno-žuti su u sklopu 26. dionice SuperSport HNL-a pred 1.419 gledatelja na Aldo Drosini u prilikama siromašnom duelu odigrali bez pogodaka.

Tako su došli do osmog ovosezonskog remija kojim se s 35 osvojenih bodova nalaze na petom mjestu ljestvice. Gostima je pak to bio peti neriješeni ishod te se s tri boda manje nalaze na osmoj poziciji.

U 12. minuti susreta s ruba kaznenog udarca je suprotnu malu mrežicu pokušao pogoditi Stojković, ali nije bio dovoljno precizan.

Domaćini su uzvratili u 16. kada s 15 metara puca Boultam za sigurnu obranu vratara Lokomotive. Dvije minute kasnije nakon ubačaja lopta se odbija do Marešića, a njegov udarac uz pomoć bloka lako brani Čavlina.

Nakon ubačaja Milićevića u 38. minuti udarac je uputio Aliyu, a Majkić je upisao obranu nakon čega je pomoćni sudac označio zaleđe. Tri minute kasnije s 15 metara iskosa loptu je iznad grede poslao Goričan.

Vranjković je u 58. minuti uputio opasan ubačaj s desne strane, no golman Zeleno-žutih nije se dao iznenaditi.

U 79. minuti nakon proigravanja Matheusa za udarac sa sedam metara iskosa se izborio Bakrar, no Čavlina nije imao težak zadatak.

Gosti su šansu propustili u 88. minuti kada je u ulozi asistenta bio Vranjković, a s prve stative Kulenović je glavom poslao loptu pokraj bliže vratnice.

Posjed lopte je u završnim minutama bio u nogama igrača Lokomotive, no do nove šanse ipak nisu uspjeli doći.

Kolo će od 17:30 na Maksimiru zaključiti Dinamo i Rijeka.

U sklopu 26. dionice SuperSport HNL-a od 15 sati na Aldo Drosini počinje sraz Istre 1961 i Lokomotive. Njihov prvi ovosezonski duel odigran u Puli pripao je gostima koji su slavili s 1:2, a istog pobjednika vidjeli smo i u Kranjčevićevoj (2:0).

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Blagojevića, Ercega, Lisicu, Rovisa, Kopljara i Kneževića dok su gosti bez Santinija, Pivarića i Boškovića.

Trener Zeleno-žutih Gonzalo Garcia je u najavi rekao: “Igramo protiv ekipe koja je meni zapravo draga, volim igrati protiv njih. Smatram da imaju jako puno kvalitetnih igrača, agresivnu obranu i dobru vezu, a prema naprijed puno mogućnosti s brzinom i tehnikom. Bit će zahtjevna utakmica, ali mi idemo kao i do sada – fokus na našu igru i učinit ćemo sve što možemo da uzmemo tri boda.”

Strateg Lokomotive Silvijo Čabraja je izjavio: “Vezali smo dvije pobjede u ligi i idemo u dobrom raspoloženju u Pulu. Istra se pobjedom protiv Dinama u srijedu digla na psihološkom planu, i tablica govori da su oni jedna ozbiljna ekipa i morati ćemo uložiti veliki napor i trud kako bi se vratili s pozitivnim rezultatom u Zagreb.”

Glavni sudac utakmice je Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline kojem će pomagati Ivan Mihalj (Velika Gorica), Vedran Đurak (Sv. Ivan Zelina), Martin Turčin (Trsteno) dok su za VAR zaduženi Duje Strukan i Alen Jakšić iz Splita. Delegat susreta je Ivan Jurina (Zabok), a kontrolor suđenja Tomislav Petrović (Osijek).