Istra 1961 promarširala Koprivnicom (VIDEO)

U 9. kolu SuperSport HNL-a Istra 1961 je na gostovanju na stadionu Ivan Kušek Apaš bila bolja od Slaven Belupa rezultatom 0:3 (0:2). Na taj način su nakon više od osam godina po prvi put slavili u Koprivnici, a također su nakon četiri po prvi puta zabilježili dva uzastopna trijumfa na gostovanju.

Odlično prvo poluvrijeme Zeleno-žuti su potvrdili golovima Vinka Petkovića i Ante Ercega dok je u jeku napada Farmaceuta u drugom dijelu konačan rezultat postavio zanimljivi debitant Reda Boultam.

Izabranici Gonzala Garcije su tako došli do treće ovosezonske pobjede kojom su se učvrstili u sredini ljestvice. Igrači Zorana Zekića su pak nakon odličnog starta u sezonu zabilježili već drugi uzastopni poraz.

Istra je povela u 10. minuti kada je s druge stative loptu u mrežu zakucao Vinko Petković. Njega je uposlio Boultam nakon što je vratar Farmaceuta Marković zaplivao u prazno.

Gosti su vodstvo povećali u 29. minuti kada su po desnoj strani kombinirali Kadušić i Petković, a potonji je uputio povratno dodavanje koje je s desetak metara prizemnim udarcem na prvu stativu u gol pospremio Erceg. Bio je to njegov već četvrti zgoditak u aktualnoj sezoni, a u strijelce se upisao tri susreta u nizu.

Farmaceuti su silovito otvorili drugo poluvrijeme, no u jeku njihove terenske inicijative do trećeg gola kojim su postavili konačan ishod dvoboja dolaze gosti. Nakon kombinacije Ercega i Boultama nizozemski ofenzivac je mirno s desetak metara poslao loptu pored Markovića. Debitant u redovima Zeleno-žutih se tako asistencijom i pogotkom predstavio u HNL-u.

Deveto kolo će od 21:05 u Kranjčevićevoj zaključiti Lokomotiva i Varaždin.

U prvom susretu nedjeljnog programa 9. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige Slaven Belupo od 18:55 na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici dočekuje Istru 1961.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na suspendiranog Hoxhu i ozlijeđenog Zirduma, a kod gostiju iz istog razloga nema Blagojevića, Kneževića, Duvnjaka i Lisice dok je kartoniran Galilea.

Trener Slavena Zoran Zekić je u najavi rekao: “U Koprivnicu nam stiže momčad koja voli igrati, nadigravati se i imati loptu u posjedu, ali mi želimo prvu četvrtinu prvenstva završiti na najbolji mogući način. Moramo tijekom svih 90 minuta biti koncentrirani i spremni reagirati na sve što se događa na terenu.”

Njegov kolega na klupi Zeleno-žutih Gonzalo Garcija je izjavio: “Igramo protiv ekipe koja je do sada imala odlične rezultate i ima čak 14 bodova. Bit će teška utakmica s neugodnim protivnikom na nesavršenom terenu. Slaven je odigrao borbene utakmice do sada i bili su dosta kompetitivni u svakom našem susretu, tako da isto očekujem i u nedjelju. Mi ćemo probati čuvati loptu i biti agresivniji kao što smo bili u zadnjih nekoliko kola ove sezone. Moramo mentalno ostati u igri do kraja i držati se dogovora. Iako su izgubili zadnju utakmicu, i dalje smatram da će se dobro braniti i strpljivo čekati trenutak kada mogu brzo reagirati i zabiti, a mi ćemo biti spremni na to jer je ekipa psihički na dobroj razini.”

Glavni sudac utakmice je Goran Pečarić iz Zagreba kojem će asistirati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Tomislav Keglević (Našice) i Ante Čuljak (Zagreb) dok će u VAR sobi biti Mario Zebec (Cestica) i Jerko Crnčiž (Vrbovec). Delegat susreta je Stipe Doljanin (Hrvace), a kontrolor suđenja Vlado Svilokos (Sisak).