Juniori Hajduka prošli prvu prepreku u UEFA Ligi mladih

U 1. kolu UEFA Lige mladih put za prvake aktualni hrvatski prvak Hajduk je svladao azerbajdžansku Gabalu s ukupnih 5:1. Nakon što su na Poljudu slavili s 3:0 izabranici Marijana Budimira su danas u Gabala City Stadiumu bili bolji rezultatom 1:2 (0:0).

Domaćini su do gola stigli u 52. minuti kada je nakon ubačaja iz kuta Aghayeva poentirao Shahniyarov. I Bili su svoj prvi pogodak postigli nakon prekida. Iz slobodnog udarca s desne strane je u 68. minuti ubacio Capan, a u gužvi u šesnaestercu se najbolje snašao Luka Vušković. Pobjedu gostima u 88. minuti je donio Vrcić koji je nakon asistencije Đolonge u situaciji 1 na 1 mirno svladao vratara Gabale.

Mlade nade splitskog kluba su tako izborile plasman u 2. kolu gdje ih čeka bolji iz sraza albanske Apolonije i kazahstanske Astane. Njihov prvi dvoboj završen je rezultatom 1:1, a uzvrat u Albaniji igra se u srijedu s početkom u 14 sati. Prve utakmice 2. runde na rasporedu su 26. listopada, a uzvrati se igraju 2. studenog. Osam momčadi koje će pobjednički proći 2. kolo izborit će plasman u play-off, a tamo će odmjeriti snage s osam drugoplasiranih momčadi iz grupne faze natjecanja.

Hrvatska ove sezone po prvi puta ima dva predstavnika u ovom natjecanju obzirom da su seniori Dinama svojim plasmanom u grupe Lige prvaka povukli i juniorsku momčad u skupine UEFA Lige mladih. Talentirani nogometaši Plavih su grupnu fazu otvorili pobjedom protiv Chelsea i porazom kod AC Milana, a sutra ih očekuje susret s Red Bull Salzburgom.