Lokomotiva nakon preokreta svladala Hrvatski dragovoljac (VIDEO)

Lokomotiva je došla do sedme ovosezonske prvenstvene pobjede. U 21. kolu HT Prve lige slavili su nakon preokreta u Kranjčevićevoj protiv fenjeraša Hrvatskog dragovoljca rezultatom 2:1 (1:1).

Gosti su do vodstva došli u 22. minuti kada se udarac iz daljine Veldina Hodžića odbio od Enisa Cokaja i završio iza leđa Nevistića. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Marko Dabro je iskoristio pogrešku Zvonimira Šubarića te je vratio rezultatski egal. Pogodak odluke postignut je pak u 46. minuti kada je Ibrahim Aliyu iskoristio odbijanac te je s vrha peterca poslao loptu u gol Crnih.

Dragovoljac je tako pod vodstvom novog trenera Dragana Tadića i na pogon nogometaša koji su ove zime pristigli iz Rijeke nastavio s nizom poraza te se sad nalazi na čak 14 bodova zaostatka za pretposljednjom Istrom 1961.

Domaćini su od početka utakmice preuzeli posjed lopte, ali prvu priliku na utakmici kreirali su tek u 19. minuti kada je Cipetić s desne strane ubacio do Kulenovića čiji udarac glavom s desetak metara efektno paradom brani Šubarić.

Crni do vodstva stižu iz prve konkretne akcije. Nakon kombinacije iz kuta u 22. minuti Karrica je proslijedio loptu do Hodže koji je uputio udarac s dvadesetak metara, a lopta se na putu prema golu odbila od Cokaja te je prevarila Nevistića.

U 24. minuti Karrica je na sredini igrališta snažno ušao u Marića, a sudac Bebek mu je pokazao samo žuti karton.

Milićević je u 36. minuti s lijeve strane ubačajem pronašao Aliyua, ali on glavom nije dobro zahvatio loptu tako da nije bilo opasnosti po gol Dragovoljca.

Lokomotiva do izjednačenja dolazi u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Cokaj je iz slobodnog udarca ubacio u na vrh peterca gdje je natrčao Dabro koji je iskoristio lošu reakciju vratara Šubarića te je glavom poslao loptu u mrežu. Bio je to njegov već deveti ovosezonski prvenstveni zgoditak.

Domaćini do novog gola dolaze iz prve akcije u drugom poluvremenu. Milićević je iz auta brzo uposlio Vasilja koji je nakon prodora po lijevoj strani na drugoj stativi pronašao Dabru čiji udarac s desetak metara završava u bloku Vulikića, no odbijena lopta dolazi do Aliyu koji je s pet metara matirao Šubarića.

Nova prilika za domaćine uslijedila je u 48. minuti kada je s oko 25 metara iz slobodnog udarca dobro pucao Cokaj, a Šubarić paradom odbija loptu u korner. Minutu kasnije nakon pogreške golmana gostiju u prilici se poslije kombinacije s Dabrom našao Aliyu, no njegov udarac s ruba kaznenog prostora nije bio dovoljno precizan.

Dobra akcija domaćih uslijedila je i u 56. minuti kada je Pivarić dugim dodavanjem uposlio Vasilja koji s lijeve strane povratnim dodavanjem u priliku izbacuje Kulenovića, ali njegov udarac je bio loš te lopta odlazi daleko od okvira gola.

Minutu kasnije udarac iz daljine je okušao Cipetić, no ni on nije bio dovoljno precizan. Dragovoljac je nedugo potom uzvratio preko Bašića čiji udarac iz daljine sigurno brani Nevistić.

Kombinacija Vasilj – Kulenović bila je aktivna i u 61. minuti kada je napadač Lokomotive s pet metara iskosa lopta poslao iznad gola.

Gosti su do izjednačenja mogli doći u 76. minuti kada se Frigan u šesnaestercu uspio izboriti za loptu pored Pivarića, potom je i prebacio Nevistića, ali pored Pivarića nije uspio ugurati loptu u gol. Dvije minute kasnije nakon ubačaja iz kornera škaricama je pucao Vasilj, ali nije dobro zahvatio loptu.

U 81. minuti iz slobodnog udarca s dvadesetak metara pucao je Galešić, a lopta je prohujala iznad grede.

Gosti su u 87. minuti ostali s igračem manje nakon što je Marko Bašić zbog prekršaja nad Cokajem na sredini terena dobio drugi žuti karton.

Cokaj je u sudačkoj nadoknadi nakon solo prodora u priliku izbacio Tucija čiji udarac sa sedam metara odlično brani Šubarić.

Aktualno kolo će od 17:30 sati u Maksimiru zaključiti derbi vodećih momčadi na ljestvici, Dinama i Rijeke.

U prvom susretu nedjeljnog programa 21. kola HT Prve lige Lokomotiva će od 15 sati u Kranjčevićevoj odmjeriti snage s Hrvatskim dragovoljcem. U njihova dva prethodna ovosezonska sraza vidjeli smo slavlje Lokomotive od 3:2 te remi 2:2. Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na kartonirane Soldu, Maleša i Kačavendu.

Tijekom prvenstvene stanke u Lokomotivu je na posudbu iz Dinama pristigao Jakov Anton Vasilj dok su klub napustili Raul Florucz koji je posuđen Jarunu te Marko Đira i Gabriele Artistico. Crne pak vodi novi trener Dragan Tadić koji je zamijenio Davora Mladinu, a u sklopu suradnje s Rijekom pristigli su i Niko Galešić, Marino Kukoč, Roko Jurišić, Ivan Smolčić, Veldin Hodža, Adam Bistrić, Bernard Karrica i Marija Frigan dok je ugovor potpisao i Lovre Čirjak. Klub iz Sigeta su između ostaloga napustili Marko Ćosić, Ricardo Bagadur, Andrej Lukić, Benedik Mioč, Tomislav Valentić, Ivan Roca, Vinko Petković, Bruno Karoglan, Luka Viduka, Petar Mamić, Tomislav Štrkalj…

Strateg Lokomotive Silvijo Čabraja je u najavi utakmice izjavio: “Zadovoljni smo kako su protekle zimske pripreme. Imali smo odlične uvjete, igrači su ostvarili sve zacrtano, želimo nastaviti gdje smo stali u jesenskom dijelu sezone. Ne zavaravamo se kako nas čeka lagana utakmica, najteže su utakmice protiv tzv. “davljenika” koji se grčevito bori za očuvanje prvoligaškog statusa. Dragovoljac je imao veliki broj dolazaka i odlazaka. U ovom trenutku ne znamo kako će izgledati protivnik u nedjeljnoj utakmici, no ukoliko mi odigramo kako je dogovoreno, kako znamo i umijemo, tada bi trebali pobijediti.”

Glavni sudac utakmice je povratnik nakon suspenzije Ivan Bebek kojem će asistirati Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete), Nikola Kečkiš (Virovitica) i Marko Cestarić (Sisak) dok su za VAR zaduženi Duje Strukan (Split) i Alen Jakšić (Solin). Delegat susreta je Josip Pulić (Rijeka), a suce će kontrolirati Igor Pristovnik (Zagreb).