NAJBOLJI STRIJELAC LIGE Mierez s hat-trickom srušio Goricu

Screenshot: MAX Sport

Zahvaljujući trostrukom strijelcu Ramonu Mierezu Osijek je u 32. kolu SuperSport HNL-a na gostovanju kod Gorice pred 812 gledatelja slavio rezultatom 0:3 (0:1). Bijelo-plavi su tako današnjem suparniku pobjegli na 12 bodova prednosti čime su ga eliminirali iz borbe za Europu.

Izabranici Zorana Zekića su 13. pobjedom u sezoni prvom pratitelju Lokomotivi, koja večeras dočekuje Rijeku, pobjegli na četiri boda razlike. Momčad koju vodi Rajko Vidović je pak zabilježili 15. poraz odnosno treći u nizu otkad ih je preuzeo novi trener. U sljedećem kolu za tjedan dana Osijek će ugostiti Lokomotivu dok će Gorica u Koprivnici igrati sa Slaven Belupom.

Već u 4. minuti susreta Osijek je mogao povesti. Mierez je proigrao Jugovića koji je ostao sam u šesnaestercu, ali njegov udarac s desetak metara uspješno je obranio Banić.

Nova šansa za Bijelo-plave uslijedila je u 19. minuti kada je Matković nakon solo prodora pucao s ruba šesnaesterca, no vratar Gorice je lagano zaustavio loptu. Isti igrač je zaprijetio i u 34. minuti kada mu se lopta odbila nakon kornera, no s desetak metara iskosa je šutirao preko gola.

Domaćin je jedinu šansu u prvom dijelu imao u 42. minuti kada je Pršir iz slobodnog udarca ubacio za Vujnovića, no on je na šest metara glavom loše zahvatio loptu tako da nije uspio pogodit okvir gola.

U sudačkoj nadoknadi prvo dijela Osijek je došao u vodstvo. Nakon ubačaja Pušića s desne strane lopta se odbija do Mireza koji je snažnim udarcem s deset metara poslao loptu kroz noge Banića.

Gosti su u 51. minuti povećali prednost. Nakon dobrog ubačaja Jurišića s lijeve strane udarcem glavom je sa sedam metara mrežu zatresao Mierez.

Matković je zaprijetio i u 59. minuti. Nakon što je poslao u prazno Maloču uputio je udarac s ruba šesnaesterca iskosa za još jednu sigurnu intervenciju Banića. Uslijedio je i prizemni pokušaj Miereza u 71. minuti koji je sa 17 metara prohujao pored bliže stative.

Odlično je u 74. minuti sa 17 metara šutirao Pršir, a Kolić je paradom odbio loptu te je još jednom intervencijom ispred same gol linije uspio otkloniti opasnost.

Osijek uzvraća dvije minute kasnije kada je Bukvić s desne strane ubacio za Miereza čiji pokušaj glavom sa šest metara brani golman Gorice.

El Toro do hat-tricka dolazi u 80. minuti kada ga je nesebično poslužio Bukvić, a on je iz blizine zatresao mrežu za svoj 17. prvenstveni pogodak u sezoni čime se učvrstio na vodećoj poziciji najboljih strijelaca lige.

U 85. minuti se u strijelce umogao upisati i Gržan koji je sa šest metara iskosa zatresao gredu. Isti igrač se u 92. minuti ubacio iz drugog plana, no u situaciji 1 na 1 s Banićem loptu šalje pored vratnice. Bila je to posljednja šansa na susretu.

Kolo će od 19:30 u Kranjčevićevoj zaključiti Lokomotiva i Rijeka.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 32. kola SuperSport HNL-a od 17 sati se sastaju Gorica i Osijek. U njihovom prvom ovosezonskom međusobnom duelu odigranom u Velikoj Gorici domaćin je slavio s 3:0 dok su Bijelo-plavi na Opus Areni uzvratili s pobjedama od 1:0 i 3:0.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Ndockyta, Matavža, Krizmanića i Mitrovića dok su gosti bez Malenice, Barešića, Bralića, Lovrića, Branštetera i Fućka.

Trener domaćih Rajko Vidović je u najavi rekao: “Nakon Dinama i Rijeke, očekuje nas još jedna jako zahtjevna utakmica. Možda Osijek nije odigrao najbolju sezone, sve to skupa bilo je dosta “šareno” od njih, ali ove zadnje utakmice pokazuju da je kolega Zekić dobro posložio stvari. Slavili su na zadnja tri gostovanja, kod Hajduka, Rudeša i Slaven Belupa, a i protiv Istre su do isključenja bili apsolutno bolja momčad. S obzirom na dva poraza iza nas, ovo nam je izuzetno bitna utakmica. Neće biti lagana, ali mene veseli ono što smo pokazali u Rijeci. Ne u smislu rezultata, ali pristup, volja, želja i htjenje bili su na razini. Nadam se da će se ovaj put okrenuti na našu stranu, da ćemo realizirati sve ono što nismo protiv Dinama i Rijeke. Sve u svemu, veselimo se utakmici, očekujem da ćemo biti dobri i svakako rezultatski uspješniji nego u prethodne dvije.”

Njegov kolega na klupi Osijeka Zoran Zekić je dodao: “Bez neke posebne filozofije, čeka nas jako značajnih 90 i nešto minuta. Moramo što bolje ući u taj susret, biti koncentrirani i pokazati kvalitetu, a naravno da se nešto pita i protivnika. Mislim da smo ove godine pokazali koja nam je nit vodilja i kada god smo bili fokusirani, rastrčani i odlučni, onda smo dobro i prolazili.”

Glavni sudac utakmice je Fran Jović iz Zagreba kojem će asistirati Hrvoje Radić (Split), Anto Marić (Zagreb) i Ante Jurić (Split) dok će u VAR sobi biti Ante Čuljak (Zagreb) i Ivan Starčević (Bjelovar). Delegat susreta je Ivan Jurina (Zagreb), a kontrolor suđenja Šime Vukić (Rijeka).