Lokomotiva ovosezonskim prvijencem Marka Leškovića svladala Šibenik i u potpunosti zakomplicirala borbu za ostanak! (VIDEO)

U prvoj utakmici programa 32. kola HT Prve lige Lokmotiva je u Kranjčevićevoj rezultatom 1-0 (0-0) svladala Šibenik i tako u potpunosti zakomplicirala borbu za ostanak.

Strijelac jedinog pogotka (iz jedinog domaćeg udarca u okvir) bio je Dinamov igrač na posudbi u Lokomotivi – Marko Lešković, koji je Lovru Rogića matirao poslije Pivarićevog ubačaja iz kuta u 85. minuti utakmice. Lokomotiva je tako prvim ovosezonskim slavljem nad Šibenikom (dva poraza i remi) stigla do šeste ligaške pobjede u sezoni i uz utakmicu više i bod više preskočila Istru na pretposljednjem mjestu Prve HNL.

S evidentnom željom za dominacijom u posjedu s obje strane prvih pet minuta prošlo je bez konkretnosti u posljednjim trećinama.

Prvom uzbuđenju na susretu svjedočili smo u 7. minuti kada je poslije prolaska Kačavende po desnoj strani napada lopta sretno došla u sredinu do Šimića, koji u duelu s Batarelom pada na osam metara. Tihomir Pejin ostao je nijem, no nekoliko trenutaka poslije uslijedila je i tiha VAR provjera s kolegama Darijom Belom i Krunoslavom Šarićem, te je u konačnici igra nastavljena bez posljedica po Šibenik, ali i 17-godišnjeg Šimića koji se u ovoj situacija zaista pretjerano dramatično bacio na travnjak.

Minutu poslije upućen je i prvi udarac prema vratima. Ponovno su domaćini probili lijevu stranu gostujuće obrane, a u završnici Čeliković upućuje udarac sa sedamnaest metara, neprecizno pored vrata.

Šibenik je veliku priliku za pogodak imao u 13. minuti kada je na dodavanje Emira Sahitija u jedan na jedan sa Santinijem izašao Jurić, no njegov prizemni udarac iskosa lijevo s osam metara nogom je obranio istrčali domaći vratar.

Uslijedio je period koji je obilježio sudac Pejin. Prvo u 17. minuti nije sudio evidentan prekršaj za žuti karton Čelikovića, koji je nagazio stopalo Jurića, a zatim je tri minute poslije za prekršaj s leđa opomenom nagradio Alimija zbog starta na Chajiji koji je duboko u svojoj polovici izlazio u kontru. Alimiju je to treća akumulirana opomena, pa tako strateg Šibenika Sergio Escobar neće moći računati na njegove usluge u okršaju s Istrom sljedeće kolo.

Prilikama (osim spomenute Šibenika) potpuno siromašna događanja prekinuta su u 30. minuti kada se poslije lijepe akcije suigrača po lijevoj strani napada u završnici u sredini s dosta prostora za udarac na četrnaest metara našao Šimić, koji je loptu poslao ‘nebu pod oblake’. Dvije minute poslije na drugoj je strani lijevo iskosa sa osamnaest metara nepreciznim udarcem Santinija zagrijao E. Sahiti.

U 39. minuti gosti, predvođeni trenerom Escobarom, ponovno protestiraju kod Pejina jer Šimićevo ‘čišćenje’ Pajića s leđa, osim prekršajem, nije sankcionirano opomenom.

Zaključno za prvo poluvrijeme (minuta sudačke nadoknade), konkretniji su u posljednjoj trećini bili gosti, no osim neopasnog udarca Batarela glavom u 42. minuti, Santini do kraja nije imao nikakvog posla, ponajviše zahvaljujući dobrim reakcijama svojih braniča u situacijama kada su ‘Narančasti’ bili u dobrim pozicijama za opasniju prijetnju prema protivničkim vratima.

Uvodno je u drugom dijelu Toplakova momčad visoko pritisnula suparnika te mu nije dozvoljavala izlazak, a kada se isti dogodio u 48. minuti gosti su zatresli mrežu prekrasnim potezom Denija Jurića koji je desno iskosa s osam metara savršenim lobom prebacio Santinija. Nakon kraće VAR provjere pogodak opravdano nije priznat zbog nedozvoljene pozicije gostujućeg napadača.

Nastavio je Šibenik s prijetnjama. U 51. minuti poslije ubačaja iz kuta Alimi bježi Šimiću te upućuje glavom udarac s osam metara, Santini je bio dobro postavljen i odbio loptu do Šimića, koji ju napucava daleko od svojih vrata. Dvije minute poslije mladi Laća se odlučio na pristojan dalekometni udarac, domaći vratar i to je ‘školski odradio’.

Lokomotiva je prvu nešto konkretniju situaciju za pogodak na susretu imala u 58. minuti kada je poslije ubačaja Pivarića s lijeve strane napada Kačavenda pucao glavom s desnog ruba peterca i poslao loptu pristojno pored suprotne vratnice.

Deset minuta poslije uslijedio je još jedan kraći konkretniji pritisak Lokomotive, u završnici oštar ubačaj Chajije s desnog ruba šesnaesterca s četrnaest metara atraktivno glavom prema vratima prosljeđuje Šimić, ali lopta umjesto u okviru završava malo iznad grede.

Veliku priliku za pogodak ‘Narančasti’ su imali u 69. minuti kada je Jurić pobjegao Čelikoviću po desnoj strani napada i kvalitetno poslužio nečuvanog Torresa lijevo na osam metara, 18-godišnji Kolumbijac odlučio se na udarac iz prve i poslao loptu tik uz prvu vratnicu!

Nervozna ‘drž’ ne daj igra’ prekinuta je pogotkom domaćih za vodstvo. Pivarić je izveo ubačaj iz kuta u 85. minuti i na drugoj strani pronašao Leškovića koji desnom nogom iskosa sa sedam metara pogađa prvi kut i matira Rogića za 1-0 i veliko slavlje Lokomotive!

Do kraja susreta, tri minute sudačke nadoknade, nismo vidjeli uzbuđenja pred vratarima te su Toplakovi izabranici mogli i službeno početi s velikim slavljem.

U sljedećem kolu Lokomotiva je ponovno domaćin, u Zagreb im stiže Slaven Belupo. Šibeniku na Šubićevac u sljedećoj prvenstvenoj obvezi stiže konkurent u borbi za ostanak Istra 1961. Program 32. kola nastavlja se sutra okršajima Slaven Belupa i Dinama u Koprivnici (17:00) te Hajduka i Rijeke na Poljudu (20:00).

U prvoj utakmici 32. kola HT Prve lige posljednjeplasirana Lokomotiva od 18 sati u Kranjčevićevoj dočekuje Šibenik. Narančasti su bili bolji u njihova prva dva ovosezonska međusobna susreta (3:2 i 0:4) dok je posljednji ogled odigran na Šubićevcu završio bez golova.

Domaćini u današnjem susretu ne mogu računati na kartoniranog Bonanseu te Mersinaja, Điru, Aliyua, Hadžića i Tucija koji su ozlijeđeni dok su gosti iz istog razloga bez Mese, Pandže, Bulata i Ampema, a Močinić još uvijek nije registriran.

Trener Lokomotive Samir Toplak je u najavi utakmice rekao: “Čeka nas još jedna utakmica pod velikim pritiskom i imperativom. Svi smo svjesni važnosti ovog dvoboja. Jedan takav ispit, protiv Varaždina, smo vrlo uspješno riješili i nadam se da je momčad naučila živjeti i reagirati pod takvim pritiskom. Očekujem da ćemo biti mobilizirani. Da će pristup biti pravi i da ćemo odigrati na razini. Šibenik? Iznimno brza momčad. Hitri su prema naprijed i moramo biti jako oprezni.”

Njegov kolega Sergi Escobar je dodao: “Jako sam zadovoljan igrom i rezultatom protiv Koprivničana. Mislim da smo i prije igrali dobro i da smo i ranije trebali do moje prve pobjede za kormilom Šibenika. Znamo što Lokomotiva znači u hrvatskom nogometu, ali i kako delikatnoj situaciji se trenutačno nalaze. Međutim, mi želimo nastaviti u istom stilu kao što smo bili u prošloj utakmici. Idemo u Zagreb kako bismo probali osigurati opstanak već četiri kola prije kraja prvenstva.”

Glavni sudac utakmice je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca kojem će pomagati Sanja Rođak Karšić (Podravske Sesvete), Nikola Kečkiš (Virovitica) i Mario Cestarić (Sisak) dok će u VAR sobi biti Dario Bel (Osijek) i Kruno Šarić (Županja). Deelgat susreta je Jakov Juretić (Split), a kontrolor suđenja Bruno Marić (Daruvar).