Lokomotiva slavila u Varaždinu i ponovno skočila na četvrto mjesto

Screenshot: MAX Sport

Lokomotiva je desetom pobjedom u sezoni ponovno preskočila Osijek na ljestvici te je barem privremeno preuzela četvrtu poziciju koja vodi u kvalifikacije UEFA Konferencijske lige. Izabranici Silvija Čabraje su u 30. kolu slavili na gostovanju u Varaždinu, a rezultat je bio 0:2 (0:1).

Mrežu vratara domaćih Olivera Zelenike je na koncu prvog dijela otključao Silvio Goričan, a na početku nastavka nesretno je autogol postigao Michele Šego.

Dok je zagrebački sastav upisao desetu pobjedu, izabranici Nikole Šafarića su zabilježili deseti poraz u sezoni kojim su ostali na sedmom mjestu HNL-a. Varaždin novi izazov ima već u srijedu kada u zaostalom susretu 5. kola igra s Dinamom u Maksimiru dok će Lokomotiva sljedećeg vikenda u Kranjčevićevoj također odmjeriti snage s Modrima.

Prvu ozbiljniju situaciju na utakmici vidjeli smo u 27. minuti kada je nakon ubačaja s desne strane glavom s vrha peterca šutirao Čop, a Zelenika je imao lagan zadatak. Dvije minute kasnije nakon ubačaja iz auta lopta se odbija do Mersinaja koji je sa šest metara pucao malo iznad grede.

Na koncu prvog dijela gosti su došli u vodstvo. Goričan, koji je u igru ušao umjesto ozlijeđenog Šotičeka, je primio loptu od Marića nakon čega se odlučio na prizemni udarac s dvadesetak metara te je uz pomoć suprotne stative smjestio loptu iza leđa Zelenike. Bio je to njegov treći prvenstveni pogodak u sezoni.

Na startu drugog poluvremena Lokomotiva je povećala prednost. Nakon ubačaja iz kornera Mudražije u 49. minuti loptu je na prvoj stativi nespretno zahvatio Šego te ju je usmjerio u vlastiti gol. Zelenika je reagirao, no prema mišljenju sudaca lopta je već prošla liniju.

Šego se mogao iskupiti dvije minute, no nedostajalo mu je malo više preciznosti jer je udarcem s ruba šesnaesterca iskosa zatresao vratnicu.

Blizu gola Varaždin je bio u 64. minuti. Najprije je iz kornera ubacio Postonjski, a udarac Gudelja glavom je ispred gol linije odbio Bartolec. Nedugo potom je Lusavec s desne strane pronašao Domjanića čiji udarac iz srca šesnaesterca završava malo pored bliže stative.

U 82. minuti Čop je povratnim dodavanjem pronašao povratnika nakon ozljede Krvaka, a njegov snažan udarac je na vrhu peterca u posljednji trenutak uspio blokirati Lamine Ba.

Prva minuta sudačke nadoknade je ponudila dobar pokušaj Poludrugača s dvadesetak metara koji odlazi malo iznad prečke. Bila je to posljednja šansa na susretu.

Kolo se nastavlja od 19 sati kada počinje duel Gorice i Dinama dok nas u nedjelju očekuju susreti Hajduka i Osijeka te Istre 1961 i Rijeke.

Varaždin i Lokomotiva će od 16:50 na stadionu Varteksa odmjeriti snage u sklopu 30. kola SuperSport HNL-a. Njihovih šest posljednjih međusobnih susreta završilo je bez pobjednika.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Silića dok su gosti bez Kalaice i Vranjkovića.

Trener Varaždina Nikola Šafarić je u najavi rekao: “Respektiramo Lokomotivu, koja ima odličnu momčad i možda su, uz Rijeku, u najboljoj formi cijelo proljeće. Imaju strašnu tranziciju, vjerojatno najbolju u ligi, imaju kvalitetne igrače, dobri su na posjedu, imaju nezgodan prekid, tako da dolazi momčad s glavom i repom. Bit će zanimljiva utakmica. Naći ćemo lijek za njihovu igru, nametnuti svoj način i stil igre. Moramo se malo prilagoditi, zatvoriti prilaze našem golu i ugroziti ih, a nadam se da ćemo uspjeti. Uvijek su bile zanimljive utakmice, nadam se da će gledatelji uživati i da će gledati dobar susret.”

Strateg Lokomotive Silvijo Čabraja je izjavio: “Imamo sedam utakmica do kraja i u svakom ćemo ići po tri boda. Jasno je da moramo pobjeđivati u utrci za četvrtim mjestom. Pokušat ćemo to učiniti i u Varaždinu.”

Glavni sudac utakmice je Zdenko Lovrić iz Đakova kojem će asistirati Kristijan Novosel i Deni Grofelnik iz Valpova dok je četvrti sudac Tihomir Pejin (Donji Miholjac). U VAR sobi će pak biti ekipa iz Sv. Ivana Zeline Igor Pajač i Vedran Đurak. Delegat susreta je Stjepan Žugaj (Zagreb), a suce će kontrolirati Zlatko Šimčić (Koprivnica).