Mierez u maglovitom Gradskom vrtu srušio Dinamo (VIDEO)

Nakon što je Osijek u 15. kolu u Gradskom vrtu pogotkom Miereza u 85. minuti svladao Dinamo u SuperSport HNL-u više nema neporaženih momčadi. Dvoboj u gradu na Dravi je odigran u uvjetima na rubu regularnosti obzirom da je gusta magla znatno smanjila vidljivost.

Bijelo-plavi su se tako nakon poraza u Varaždinu pod vodstvom trenera Renea Pomsa vratili pobjedama te su zaostatak za vodećim Plavima smanjili na osam bodova uz odigranu utakmicu više. Između njih se smjestio i Hajduk.

Izabranici Ante Čačića su pak vezali dva poraza. Prvo su ih na Maksimiru u Ligi prvaka pobijedili Rossoneri, a sad su pokleknuli i u domaćem prvenstvu gdje su dosad uz 11 pobjeda zabilježili neriješene ishode kod Varaždina i Hajduka.

Domaćini su dobro otvorili susret pa smo u uvodnim minutama vidjela dva uzastopna ubačaja iz kornera Caktaša koje je obrana Plavih uspjela neutralizirati, a potom je u 3. minuti udarcem iz daljine loptu pored stative poslao Kleinheisler.

Dinamo uzvraća u 5. minuti kada je Drmić nakon pogreške Gržana ukrao loptu na sredini terena nakon čega je u situaciju 1 na 1 izbacio Baturinu, no Ivušić je pročitao njegovu namjeru te je uspio sačuvati svoju mrežu netaknutom.

Mierez je u 19. minuti odnio loptu ispred Ristovskog nakon čega je uposlio Leovca, a njegov pokušaj sa 18 metara odlazi pokraj vratnice.

Pet minuta kasnije na suprotnoj strani travnjaka za udarac s desetak metara iskosa izborio se Ivanušec, ali i njemu je nedostajalo više preciznosti.

Nakon proboja po lijevoj strani Leovac je u 37. minuti na drugoj stativi asistirao za Caktaša, a njegov udarac odlazi malo pokraj stative. Tom prigodom se poslužio i rukom pa je sudac Strukan označio prekršaj u napadu.

Dvije minute kasnije s ruba kaznenog prostora iskosa nakon proigravanja Belje suprotni kut je gađao Kleinheisler, a lopta je prohujala pokraj stative.

Posljednja minuta prvog dijela ponudila je najbolju priliku za domaćina da dođe u vodstvo. Nakon ubačaja Caktaša s desne strane s ruba kaznenog prostora pucao je Beljo koji pogađa stativu, lopta se potom odbija do Gržana čiji pokušaj s pet metara fantastično brani Livaković.

Početkom drugog poluvremena Ante Čačić je na travnjak poslao Ademija i Petkovića, a u svlačionici su ostali Baturina i Štefulj.

Zbog guste magle vidljivost je bila znatno otežana, a VAR sustav od početka drugog poluvremena djelomično nije bio u funkciji.

Već u 47. minuti Nejašmić se na rubu kaznenog prostora izborio za posjed, a potom je uslijedio udarac Miereza kojeg Livaković sigurno brani.

U 56. minuti Mierez je proigrao Belju za novu dobru intervenciju vratara Dinama. Dvije minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka uzvraća Ivušić koji brani pokušaj Ivanušeca.

Novi opasan napad Osijeka uslijedio je u 67. minuti kada se Kleinheisler izborio za udarac s desetak metara iskosa, no Livaković još jednom sigurno brani.

Dinamo je pritisnuo suparnika u 77. minuti, a na koncu je akcija završila udarcem Bočkaja s dvadesetak metara koji od bloka odlazi pokraj okvira gola.

Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka odličnu šansu je imao Beljo koji je izbjegao zaleđe, no u posljednji trenutak ispred njega je stigao reagirati Bočkaj te otkloniti opasnost.

Osijek do gola ipak dolazi u 85. minuti kada je nakon jednog dugačkog proigravanja Mierez prihvatio loptu pored Theophilea, a onda je s ruba kaznenog prostora poslao loptu pokraj Livakovića.

Samo dvije minute kasnije gosti su bili u prilici da dođu do izjednačenja, no udarce Petkovića i Mišića zaustavlja blok domaćih igrača. U 88. minuti je solo prodor Emrelija završio udarcem malo pokraj gola Osijeka.

Sudačka nadoknada je ponudila dvije šanse za Petkovića. Prvo njegov udarac glavom brani Ivušić, a potom je nakon ubačaja iz kornera loše pucao poslavši loptu visoko iznad gola.

Osijek je mrežu Livakovića zatresao i u 95. minuti preko Mancea i nakon asistencije Kleinhesilera, ali pogodak zbog zaleđa nije bio priznat.

Petnaesto kolo bit će zaključeno sutra kada se od 15 sati u Kranjčevićevoj sastaju Lokomotive i Hajduk dok sraz Gorice i Slaven Belupa počinje u 17:30.

Standings provided by Sofascore

U derbi susretu 15. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige od 17:30 u Gradskom vrtu se sastaju Osijek i Dinamo. Njihov prvi ovosezonski međusobni duel odigran u Maksimiru pripao je Plavima rezultatom 5:2.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Škorića, Barišića, Cvijanovića, Brleka i Lovrića dok su gosti bez Boška i Josipa Šutala te Ljubičića.

Strateg Bijelo-plavih Rene Poms je u najavi izjavio: “Nadam se da imamo pravi recept za Dinamo. Mislim da smo u zadnjim utakmicama pokazali da smo uvijek dobro pripremljeni za utakmice i to želimo ponoviti protiv Dinama. Imamo kvalitetnog suparnika, ali napravit ćemo najbolje što možemo da odigramo dobru utakmicu. Znamo i da će biti puno navijača koji će nas doći podržati pa im želimo uzvratiti kvalitetnom partijom i dobrim rezultatom. Imamo svoj stil igre i nećemo ga mijenjati, ali uvijek postoje određeni detalji kod suparnika kojima moraš malo prilagoditi momčad. Ali naš način igre se neće puno mijenjati, mislim da smo već pokazali koji nam je cilj, kako želimo igrati i želja nam je to pokazati i u idućoj utakmici.”

Njegov kolega na klupi zagrebačke momčadi Ante Čačić je dodao: “Vraćamo se našem prioritetu, rekli smo da je cilj ovog kluba sačuvati primat u hrvatskom nogometu i istodobno dohvatiti plasman u jednu od europskih liga. Zasad sve to uspješno činimo i zato nam je ova utakmica iznimno važna. Vjerujem da možemo uspjeti unatoč domaćinu koji ima sjajnu rezultatsku seriju. Čeka nas stvarno zahtjevan suparnik, siguran sam da će biti i dobra atmosfera, poticajna za domaćina, a znamo da ćemo i mi imati velik broj pristaša i nadam se da će nam biti od pomoći.”

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita kojem će pomagati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Alen Jakšić (Solin) i Dario Kulušić (Šibenik) dok su za VAR zaduženi Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) i Ivan Mihalj (Velika Gorica). Delegat susreta je Ivan Smokrović (Rijeka), kontrolor suđenja Bruno Marić (Daruvar), a za sigurnost je ispred HNS-a zadužen Vlado Dominić.