Mladi Vatreni poraženi od Engleske na startu Europskog prvenstva

Hrvatska reprezentacija do 17 godina sastala se s Engleskom u prvoj utakmici na Europskom prvenstvu u Mađarskoj, a jedan primljeni pogodak koštao ju je sva tri boda, priopćio je HNS.

Izabranici Roberta Jarnija otvorili su nastup na europskoj smotri dvobojem s Englezima u Balmazujvarosu, a odlučujući je pogodak, pokazalo se, pao već u osmoj minuti utakmice, kada je Nwaneri iz blizine zatresao mrežu.

Na isteku prvog poluvremena Engleska je imala i priliku s bijele točke, no hrvatski čuvar mreže Hlapčić odlično je obranio pokušaj Goldinga.

U nastavku je Hrvatska tražila izjednačenje, no nije mogla do pogotka, a u samoj završnici dvoboja Rimac je pogodio prečku dok je u sudačkoj nadoknadi Živković loše pucao u izglednoj šansi.

U drugom susretu prvog kola Skupine D Švicarska je pobijedila Nizozemsku 2:0 te vodi na tablici, a Hrvatska će upravo protiv Švicarske zaigrati u drugom kolu, u nedjelju 21. svibnja u Debrecenu, s početkom u 16:30 sati.