N+ Zagorski nogomet: Blatno kolo zagorske lige u sjeni berbe

U suradnji sa Zagorska nogometna liga donosimo vam pregled događanja u 1. i 2. ŽNL Krapinsko-zagorske županije.

Ovaj vikend odigrane su utakmice petog kola 1. Županijske nogometne lige. Derbi začelja ujedno i kola igrao nam se u Mihovljanu, gdje je domaćin Rudar M ugostio NK Matija Gubec iz Gornje Stubice. Klub iz Gornje Stubice je stigao u Mihovljan kao posljednja i jedina momčad bez bodova, dok je domaćin bio jedno mjesto ispred njih sa samo jednim bodom. Predvođeni u vrhu napada sa Rajkom Vidovićem, igračem prvoligaškog staža, gost se napokon nadao prvim bodovima i kraju negativne serije. Utakmica je počela čvrsto, s jedne i druge strane, a na gol smo čekali do 27. minute kada domaćin preko Matije Šalkovića dolazi u vodstvo od 1:0. Gost se ne predaje i pred sam kraj poluvremena, u 44. minuti Sekalec Vladimir poravnava rezultat i donosi nadu za prvim bodovima. Samo 16 minuta nakon što su igrači izašli na drugo poluvrijeme, danas vrlo raspoloženi, Matija Šalković opet donosi prednost domaćinu iz kaznenog udarca. Do kraja susreta igra se dodatno zaoštrila, a domaćin je uz tezu „lopta može proći, ali igrač ne“ zaradila vrlo brzo nekoliko opomena kako bi sačuvala rezultat. Gost do kraja utakmice nije uspio ponovno poravnati rezultat, pa je to Ivan Risek iz Rudara kaznio novim pogotkom u 90+3 za konačnih 3:1.

Nikola Jakopec 4:0 Rudar DZ

U Poznanovcu je domaćin Inkop dočekao Rudar iz Dubrave Zabočke koji je u prošlom kolu prekinuo niz Oštrca od čak 24 utakmice u sezoni bez poraza. Dobrom formom jednih i drugih iz prethodnog kola, te dijeljenjem mjesta na ljestvici sa istim brojem bodova, očekivali smo tvrdu utakmicu u kojoj nije bilo favorita, no Nikola Jakopec je pokvario naša predviđanja. Već u 8 minuti domaćin preko spomenutog igrača dolazi do vodstva iz kaznenog udarca. Samo 15 minuta kasnije, Nikola Jakopec povećava rezultat na 2:0, da bi u 40. minuti, ponovno iz kaznenog udarca povećao na 3:0. U drugom poluvremenu domaćin je „stao na loptu“, dok je gost tražio put do mreže što im u današnjom susretu pored vrlo dobro postavljene domaće ekipe nije pošlo za rukom. Do kraja susreta, domaćin je uz još jedan kazneni udarac, uspio doći do novog pogotka za konačnih 4:0. Strijelac svih 4 pogotka je bio vrlo mladi Nikola Jakopec, koji pokazuje ogromnu kvalitetu koja je definitivno prerasla ovu ligu. Sa ta 4 pogotka, Nikola se popeo na vrhu liste strijelaca 1. ŽNL sa čak 8 pogotka.

U Bedekovčini je igran susret od kojeg smo najviše očekivali, a na kraju smo dobili samo najviše golova, što definitivno može zadovoljiti gledatelje, pogotovo one domaće i neutralne. Tondach kao prvoplasirana momčad je kod kuće igrao protiv Straže iz Huma na Sutli koja je do sada bila bez poraza. Susreti Tondacha i Straže su od prije poznati po tvrdoj igri i incidentima izvan terena, pa smo i ovaj put očekivali barem tvrdu igru i napet rezultat. Tondach je krenuo odlučno i napadački u utakmicu sa željom da odmah pokaže da su oni domaćini. To im je i pošlo za rukom, te već u 9. minuti preko kapetana Marka Srebačića dolaze u vodstvo od 1:0. U 23. minuti Čehulić Mario nagoviješćuje svoj dobar dan novim pogotkom za prednost od 2:0. Straža se vraća u utakmicu preko Darija Špoljara koji u 36. minuti smanjuje rezultat na 2:1 i daje nadu vlastitim navijačima za pozitivan ishod utakmice. Samo 6 minuta nakon novim pogotkom Marija Čehulića, Tondach odlazi na poluvrijeme sa prednošću od 3:1.

U ŠEST MINUTA DRUGOG POLUVREMENA GOLIJADA

Početkom drugog poluvremena Tondach nakon samo 4 minute dolazi do 3 pogotka i prednosti od 6:1 preko Nenada Radovečkog te Gorana Jakovića koji je postigao dva zgoditka. U 51. Dario Špoljar svojim drugim pogotkom smanjuje rezultata na utješnih 6:2, da bi do kraja utakmice Tondach pogotcima Nenada Radovečkog i Marija Čehulića, koji je postigao „hat-trick“, povisio rezultata na konačnih 8:2. Tom pobjedom Tondach i dalje drži vrh ljestvice sa 13 bodova, dok je Straža ostala na 8 bodova, te upisala prvi poraz ove sezone.

U preostalim susretima 1. ŽNL, vrlo zanimljiv duel nam je bio u Klanjcu gdje je istoimeni domaćin izgubio od drugoplasiranog Golubovca rezultatom 3:5. Gost je u ovoj utakmici bio veliki favorit i već u 7. minuti je došao do prednosti od 0:1. U 27. minuti domaćin zbog dvije opomene Ivana Petrinca ostaje sa igračem manje te se čini da je utakmica gotova i da će gost lako doći do pobjede. No domaćini se nisu predavali, a to im se isplatilo već u 30. minuti kada poravnavaju rezultat zahvaljujući Jurici Riseku, koji si postiže autogol. Samo 7 minuta kasnije novi šok za goste. Kazneni udarac za domaće kojeg realizira Alen Humski za preokret od 2:1. No domaćini tu nisu stali nego su do kraja poluvremena povisili rezultata preko Ivana Petrišića na 3:1. Činilo se da će domaći unatoč igraču manje ipak osvojiti sva 3 boda i napraviti iznenađenja. U poluvremenu  se gosti iz Golubovca ipak uspijevaju konsolidirati  te u nastavku počinju igrati svoju igru u kojoj je domaćin bio neprepoznatljiv. Domaćin je uspio držati rezultata sve do 63. minute kada Josipović Ivan smanjuje rezultata na 3:2. Do kraja susreta Golubovec je postigao još 3 pogotka preko Gorana Bužića, Daria Bobeka i kapetana Škudara Tomislava te došao do zaslužene pobjede od 3:5.

Stubica kod kuće uvjerljivo slavila 4:2 protiv Zagorca iz Velikog Trgovišća koji je svoja dva pogotka uspio zabiti tek u zadnjih 5 minuta za smanjene rezultata. Oroslavje kao novi prvoligaš je došao do pobjede od 2:0 protiv bivšeg četveroligaša, Radoboja. Oštrc je također došao do pobjede od 2:0 u zadnjih 11 minuta protiv Mladosti iz Marije Bistrice.

U 2. Županijskoj ligi igrali su se susreti četvrtog kola.

Gost iskoristio prednost blatnjavog terena domaćina

Derbi kola igrao nam se u Svetom Križu Začretje gdje je domaćin Jedinstvo, kao bivši prvoligaš i glavni konkurent za povratak u prvu ligu, dočekao uvijek neugodnog protivnika Toplice iz Krapinskih Toplica. Jedinstvo je zbog svojeg staža u prvoj ligi, domaćeg terena te igrača bilo favorit u ovoj utakmici, no znali smo da će teško doći do bodova. Težak i natopljen teren je dočekao obje momčadi što se na kraju ispostavilo da je prednost gostima koji su to i iskoristili. Utakmica je počela čvrsto u kojoj je domaćin pokušavao igrati no to im nije uspjevalo zbog blatnjavog terena u kojem bi se lopta zaustavljala. Gost je to vrlo dobro iskoristio svojom čvrstom obranom i kontrama te u 34. minuti preko kapetana Marija Štefanića došao do prednosti od 0:1, koja će se kasnije pokazati kao konačan rezultat. Do kraja susreta domaćin nije uspio pronaći put do gostujuće mreže, te je upisalo prvi kiks ove sezone čim se doveo do laganih problema.

U drugom dobrom susretu ovog kola igrali su domaćin Mladost iz Belca i gost iz Gubaševa-Đalski. Đalski je već u drugoj minuti došao do slavlja kojeg prekida prvi pomoćni sudac svojom zastavicom zbog zaleđa. Domaćin se počinje buditi i već u 16. minuti Tomislav Brčić koristi loše izbijanje lopte golmana, prilikom sudara sa vlastitim igračem, te pogotkom dolaze u prednost od 1:0. Domaćin je uspio držati vodstvo sve do 39. minute kada Boris Kralj svojim snažnim udarcem poravnava rezultata na 1:1. Samo 5 minuta kasnije sudac dosuđuje kazneni udarac za goste, no ovaj put Boris Kralj nije bio precizan i na poluvrijeme se odlazi sa 1:1. Početkom drugog poluvremena, nezadovoljan igrom, gostujući trener radi 3 izmjene i upravo jedan od tih igrača, Blazinić Janko, koji su ušli postiže pogodak za konačnu i zasluženu pobjedu gosta od 1:2.

Ivančica je u susretu protiv gosta iz Lobora slavila sa visokih 8:2, u kojem je Mario Šumiga postigao čak 5 pogotka. Tom pobjedom Ivančica je iskoristila kiks Jedinstva te preuzela vrh ljestvice sa 3 boda prednosti.

U ostalim susretima Desinić je kod kuće izgubio minimalnim rezultatom od Sloge iz Konjščine, dok je Milengrad 2005 iz Budinščine pobijedio u Dubrovčanu kod Omladinca 2:3. Pregrada je u ovome kolu bila slobodna.

U sljedećem kolu u 1. ŽNL nas očekuje derbi u Novom Golubovcu gdje se sastaju drugoplasirani domaćin Golubovec, te gost Oroslavje iz istoimenog grada koji sa samo jednim bodom manje drži 5. mjesto na ljestvici. Rudari igraju međusobni susret koji je uvijek napet pa tako i ovaj put očekujemo dobru utakmicu. Domaćin je Rudar iz Dubrave Zabočke, a u goste im dolazi Mihovljan.  Vodeći Tondach ide u goste Radoboju koji će kod kuće tražiti pobjedu i priključak na vrh tablice. Tako da i tamo možemo očekivati jedan dobar susret. I posljednji susret koji bismo izdvojili za sljedeće kolo je onaj u Humu na Sutli gdje „nokautirana“ Straža traži pobjedom oporavak protiv vrlo dobrog Oštrca.

U 2. ŽNL derbi kola nas očekuje u Gubaševu, gdje Đalski dočekuje gosta iz Sv. Križa Začretje – Jedinstvo. Đalski koji je na svom terenu uvijek neugodan i koji bi mogao iznenaditi Jedinstvo i staviti ih još u veće probleme za nastavak sezone. Svakako nas očekuje jedna tvrda utakmica u kojoj neće nedostajati nervoze s jedne i druge strane. Zanimljiv susret nas očekuje i u Pregradi gdje bivši prvoligaš dočekuje Mladost iz Belca koji je u prošlom kolu izgubio od Đalskog. Mladost će tražiti nove bodove, dok će Pregrada očekivati laganu pobjedu i pokušaj hvatanja vrh ljestvice te na taj način se uključiti u borbu za eventualno 1. mjesto.