Nevjerojatnim preokretom u sudačkoj nadoknadi Slaven Belupo slavio protiv Osijeka

Fenomenalnom završnicom i pogocima Ivana Krstanovića u 97. i Marca Borasa u 99. minuti Slaven Belupo je u 30. dionici SuperSport HNL-a u Koprivnici slavio protiv Osijeka rezultatom 2:1 (0:0). Prethodno je za Bijelo-plave u 52. minuti poentirao Mijo Caktaša.

Gosti tako za pobjedu ne znaju već 11. prvenstvenih utakmica u nizu, a do slavlja nisu uspjeli doći ni pod vodstvom novog trenera Borimira Perkovića.

Farmaceuti su pak desetim slavljem u sezoni na ljestvici preskočili današnjeg suparnika te se barem privremeno nalaze na četvrtom mjestu koje vodi u kvalifikacije Konferencijske lige.

Osijek je do gola došao u 52. minuti kada je Lovrić ubacio iz kornera, a lopta se kroz gužvu probila do Caktaša koji je iz peterca matirao Čovića za svoj osmi gol u sezoni.

Domaćin je do izjednačenja došao nakon što je sudac Bebek u 93. minuti pokazao na bijelu točku smatrajući da se radilo o prekršaju nakon duela Mažara i Peroševića na rubu šesnaesterca. Međutim VAR provjerom je utvrđeno da je igrač Osijeka ranije igrao rukom pa je to naposljetku bio razlog kaznenog udarca. Siguran izvođač s 11 metara bio je Ivan Krstanović koji je tako upisao 122. zgoditak u HNL.

Za potpuno slavlje domaćih svojim prvijencem se pobrinio stasiti stoper Marco Boras koji je nakon ubačaja Jambora iz kornera u 99. minuti bio najviši u skoku te je s desetak metara poslao loptu u mrežu.

Trideseto kolo nastavlja se u subotu kada se od 17 sati u Puli sastaju Istra 1961 i Dinamo dok će od 19:10 Hajduk na Poljudu biti domaćin Varaždinu.

U sklopu 30. dionice SuperSport HNL-a od 18:10 na stadionu Ivan Kušek Apaš snage će odmjeriti Slaven Belupo i Osijek. U njihovom prvom ovosezonskom duelu odigranom u Koprivnici Bijelo-plavi su slavili s uvjerljivih 0:4 dok su obje utakmice u Gradskom vrtu završile bez pogodaka.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Tepšića i Žuljevića dok su gosti bez Barrija, Topčagića, Brleka, Gržana i Nejašmića.

Trener Farmaceuta Zoran Zelić je na pressici uoči utakmice najavio odlazak na koncu sezone kada mu istječe ugovor, a o utakmici je rekao: “Osijek već deset prvenstvenih utakmica ne zna za pobjedu. To je činjenica, i malo čudna situacija, ali to nas samo još više mora pozvati na oprez. Ne nekakav strah, nego jednostavno ne volim te igre s brojkama, uvijek sam bio slab u školi s time. Nadam se da ćemo protiv Osijeka biti pravi i disponirani.”

Strateg Osijeka Borimir Perković je izjavio: “Uobičajen tjedan u pripremi za utakmicu protiv Slavene Belupa, u boljim okolnostima nego što je to bilo uoči Lokomotive zbog ozljeda i viroza koje su se tada pojavile. U smislu kadra imamo puno bolju situaciju. Pohvalio bih radni elan, dobar ambijent i atmosferu u kojima treniramo i doista mislim da čekamo spremni utakmicu u Koprivnici.”

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke kojem će pomagati sugrađanin Luka Pajić te Dejan Vuković i Goran Pečarić iz Zagreba. U VAR sobi će biti Fran Jović (Zagreb) i Ivan Mihalj (Velika Gorica). Delegat susreta je Stjepan Žugaj (Velika Gorica), suce će kontrolirati Alojzije Šupraha (Kolana) dok je časnik za sigurnost Marko Svilić.