Oršić strijelac za slavlje uvjerljivog Dinama i prolazak u osminu finala Europske lige! (VIDEO)

U uzvratnoj utakmici šesnaestine finala Europske lige Dinamo je rezultatom 1-0 (1-0) svladao Krasnodar na Maksimiru i tako s ukupnih 4-2 prošao dalje u sljedeću fazu natjecanja!

Uvjerljivo izdanje momčadi Zorana Mamića pogotkom vrijendim pobjede i potvrde prolaska okrunio je Mislav Oršić u 31. minuti susreta.

‘Plavi’ su tako postali prvi hrvatski klub koji je u europskim natjecanjima izbacio ruskog predstavnika. Dinamo će se u sutrašnjem ždrijebu osmine finala naći prvi put nakon sezone 18/19 kada je zagrebački klub u toj fazi s ukupnih 3-1 ispao od Benfice.

Već u prvoj minuti vidjeli smo po jednu ozbiljnu prijetnju na svakoj strani. Prvo su gosti nakon dvadesetak sekundi igre došli konkretnije u posljednju trećinu, Ristovski loše glavom kratkotrajno otklanja opasnost, lopta dolazi do Cabelle koji se desno iskosa sa šest metara ne odlučuje na udarac već pokušava pronaći suigrače u sredini, no Ristovski popravlja svoju pogrešku i blokom odbija loptu u korner.

Na drugoj strani Ivanušec se lijepim potezom riješio Černova i uputio snažan, ali neprecizan udarac sa sedamnaest metara, 19-godišnji debitant na vratima gostiju Agkatsev bio je siguran u intervenciji.

Nije se nastavio tempo prilika sukladno ‘ludoj’ najavi u prvoj minuti, iako se igralo otvoreno konkretnijih dolazaka pred vratare nije bilo. U 10. miunti Oršić je izveo slobodan udarac u izglednoj situaciji lijevo iskosa na dvadeset metara, nedovoljno za Agkatseva koji je sigurno odbio loptu daleko od svojih vrata.

Ivanušec je ponovno bio u dobroj situaciji u 19. minuti poslije akcije po lijevoj strani napada, no njegov nezgodan prizemni udarac s devetnaest metara odličnom je intervencijom obranio gostujući vratar.

Visoko postavljene obrane na obje strane terena za posljedicu su imale činjenicu da se većinom igralo na sredini uz dosta nestrpljivosti u pokušaju izgradnje napada, ali ipak uz konkretnije izdanje Mamićeve momčadi u kombiniranju. Prijetnje su, osim gostujuće iz prve minute, i dalje stizale nakon dalekometnih pokušaja. U 28. minuti Wanderson je nakon akcije po desnoj strani domaće obrane s ruba šesnaesterca snažno pucao po sredini vrata gdje je bio sigurni i dobro postavljeni Livaković, koji je mirno zahtijevnu loptu uhvatio u ruke.

Tijekom kraćeg perioda nešto dominantnijeg izdanja Musaevove momčadi Dinamo je stigao do rezultatske prednosti. Kaio je bio neoprezan u zadnjoj liniji ruske momčadi, Jakić mu otima loptu i gura naprijed u sredinu za Petkovića koji ga čeka ispred sebe lijevo u prostor gdje mu i igra loptu, veznjak ‘Plavih’ prolazi do ruba peterca i igra kvalitetnu povratnu za Oršića, a ubojiti strijelac Dinama mirno je s jedanaest metara u 31. minuti pospremio loptu u suprotni kut za 1-0 i svoj 14. pogodak u 39. europskom nastupu za zagrebački klub.

Na isteku 45. minuti velika prilika za Krasnodar. Ionov je odlično primio jednu dugu loptu okrenut leđima golu, uspio odigrati pod pritiskom povratno za Cabellu, no njegov pokušaj plasiranja lopte u gornji desni kut s nekih dvanaest metara završava malo, malo iznad okvira.

Gotovo u potpunosti kontrolirao je Dinamo događanja na travnjaku u nastavku. Gosti jednostavno nisu imali dovoljno kvalitete u napadačkim akcijama, a s obzirom na to da su hvatali rezultat, iza njihovih leđa bilo je i dosta prostora za mirne izlaske ‘Plavih’ u kontre i polukontre.

Tek u 68. minuti svjedočili smo prvom konkretnijem udarcu u nastavku. Gvardiol je došao u završnicu i s lijevog ruba šesnaesterca pucao snažno, prizemno u sami bliži kut, no debitantski nadahnuti Agkatsev bio je siguran i u toj situaciji.

Do kraja susreta (tri minute sudačke nadoknade) gosti iz Rusije imali su nekoliko pristojnijih dolazaka, no zaista, ozbiljinijih ili spomena vrijendih izazova za Livakovića nije bilo. S druge strane Mamićeva momčad je kvalitetno čuvala loptu i sigurno igrala prema naprijed, nerijetko dolazeći u posljednju trećinu, no u završnici nije bilo dovoljno koncentracije za ozbiljnije ugrožavanje Agkatseva.

Ždrijeb osmine finala Europske lige na rasporedu je sutra s početkom u 13 sati u Nyonu, a susreti će se odigrati 11. i 18. ožujka.