Osijek novom pobjedom potvrdio prolazak protiv ZTE-a

Osijek se plasirao u treće kolo kvalifikacija Konferencijske lige. Bijelo-plavi su u uzvratnom susretu odigranom u Zalaegerszega slavili protiv domaćeg ZTE-a rezultatom 1:2 (0:1) te su s ukupnih 1:3 izborili plasman u sljedeću fazu natjecanja. Za goste je prvo autogol postigao Gergeny da bi potom u drugom poluvremenu prednost povećao Josip Špoljarić. Konačni rezultat je pak u završnici utakmice postavio Ikoba.

Izabranici Stjepana Tomasa su tako s četiri pobjede u četiri dvoboja otvorili novu nogometnu sezonu. Sljedeći vikend će mirovati obzirom da su iskoristili pravo na odgodu prvenstvene utakmice s Hajdukom pa će na travnjak ponovno tek za tjedan dana kada će odmjeriti snage s Clujem ili Adanom.

Osijek je u vodstvo stigao u 9. minuti kada je Nejašmić proigrao Caktaša koji je pobjegao obrani ZTE-a. Njegov udarac prvotno brani golman Gyurjan, no lopta se nespretno odbija od Gergenyja te završava u golu. Obzirom da VAR sustav nije u funkciju u kvalifikacijama nije se mogla provjeriti sumnjiva pozicija Caktaša kod dodavanja pa je pogodak priznat i ostala je odluka s terena da nije bilo zaleđa.

Prednost Osijeka povećana je u 73. minuti. Bila je to akcija u tri poteza u kojoj je Nejašmić dugo vukao loptu nakon čega je dijagonalnom proigrao Gržana, a njegovo povratno dodavanje je s desetak metara u mrežu poslao bivši igrač ZTE-a Josip Špoljarić.

Konačni rezultat je u 82. minuti uz puno sreće postavio Ikoba. Nakon dodavanja Szalaya s desne strane lopta se odbija od tri igrača Osijeka te dolazi do napadača ZTE-a čiji udarac s deset metara od bloka Evangeloua završava iza leđa Malenice.

Rezultati 2. kola kvalifikacija:

Osijek – ZTE 1:0
ZTE – Osijek 1:2

Bijelo plavi će u sljedećoj rundi kvalifikacija odmjeriti snage s boljim iz sraza rumunjskog Cluja i turske Adane. Njihov prvi dvoboj završio je rezultatom 1:1. Termin prvog susreta je 10. kolovoza, a Osijek bi tad gostovao dok je uzvrat sedam dana kasnije na Opus Areni.