Pobjedničkim dvokorakom Rijeka eliminirala Dukagjini

Nakon prolaza Osijeka uspješan dan hrvatskih klubova u kvalifikacijama Konferencijske lige potvrdila je i Rijeka. Izabranici Sergeja Jakirovića su u uzvratnom dvoboju drugog pretkola pred 6.827 gledatelja na Rujevici bili bolji od kosovskog Dukagjinija rezultatom 6:1 (3:1) pa su s ukupnih 5:1 izborili okršaje s B36 s Farskih otoka ili Haverfordwestom iz Walesa.

Za novu pobjedu Rijeke pogađali su Marco Pašalić, trostruki strijelac Franjo Ivanović, Bruno Goda te Nais Djouahra dok je jedini gol za goste zabio Zulfiu.

Domaćin je poveo u 27. minuti susreta. Nakon ubačaja iz kornera lopta se odbija do Pašalića, a on je s desetak metara fantastično iz voleja pogodio pod samu gredu za prvijenac u dresu Rijeke.

U 39. minuti novi pogodak u mreži Dukagjinija. Bila je to akcija u tri poteza u kojoj su Banda i Janković pripremili šansu za Ivanovića, a on je u situaciji 1 na 1 s Haxhihamzom mirno poslao loptu u mrežu.

Kosovska momčad je smanjila zaostatak tri minute kasnije kada je Zulfiu pucao s ruba kaznenog prostora iskosa, a lopta se odbila od Bande te uz pomoć grede završila iza leđa Labrovića.

Posljednji trenuci prvog poluvremena donijeli su drugi gol Ivanovića. Napadač Rijeke je primio loptu na 18 metara, a onda se odlično oslobodio dvojice čuvara te je precizno pogodio donji lijevi kut gola.

Nakon ubačaja Pašalića iz skraćenog kornera u 63. minuti vratar gostiju je loše odbio loptu što je iskoristio Goda te je iz peterca glavom poslao loptu u mrežu.

Udarac Ivanovića s vrha peterca u 81. minuti je obranio golman gostiju, no odbijenu loptu je spretno dočekao Djouahra te je s osam metara mirno zatresao mrežu.

Konačan rezultat dvoboja postavljen je u 91. minuti. Liber je primirio loptu za Ivanovića koji je mirno zaobišao rezervnog vratara Muhaxhirija te je poslao loptu u gol za svoj hat-trick.

Rezultati 2. kola kvalifikacija:

Dukagjini – Rijeka 0:1
Rijeka – Dukagjini 6:1

Rijeka će u trećem pretkolu kao nositelj igrati s B36 s Farskih otoka ili Haverfordwestom iz Walesa i to prvotno za tjedan dana kao gost. B36 je u prvom njihovom srazu ostvario prednost rezultatom 2:1.