Osijek se rutinski obračunao s Rudešom

I treći put ove sezone Osijek je bio bolji od Rudeša. U sklopu 20. kola SuperSport HNL-a pred 4.088 gledatelja na Opus Areni slavili su rezultatom 2:0 (2:0). Pitanje pobjednika je bilo riješeno u ranoj fazi utakmice kada su se u strijelce upisali Kristijan Lovrić i Ramon Mierez.

Izabranici Zorana Zekića su se osmom pobjedom u sezoni probili na četvrto mjesto s tri boda prednosti pred Goricom koja ima odigranu utakmicu manje. Zagrebačka momčad je pak zabilježila svoj već 16. poraz te je sa samo četiri osvojena boda zakucana na dno prvoligaškog poretka.

U sljedećem kolu Osijek će na Opus Areni ugostiti Hajduk dok će Rudeš u Koprivnici odmjeriti snage sa Slaven Belupom.

Početak utakmice je kasnio nekoliko minuta jer je sudačka ekipa imala problema s komunikacijskom opremom.

Lovrić je u 7. minuti odlično proigrao Prekodravca koji je bio u situaciji 1 na 1 s Kraljem, no loše je zahvatio loptu poslavši je sa 17 metara pokraj gola.

Osijek je poveo sedam minuta kasnije kada je Pušić ubacio iz kornera, a Kralj je nakon sudara s Pavlovićem nespretno odbio loptu ravno na nogu Lovrića koji je sa šest metara iskosa udarcem iz prve pronašao put do mreže. Bio je to njegov peti prvenstveni zgoditak u aktualnoj sezoni.

Bijelo-plavi su vodstvo povećali u 26. minuti kada je Jurišić uposlio Miereza koji je pucao s ruba kaznenog prostora, a lopta se odbija od Pavlovića te vara Kralja. Argentinski napadač je tako sretno upisao osmi gol u sezoni čime se osamio na vrhu ljestvice strijelaca.

Gosti su dobru šansu imali u 49. minuti. S lijeve strane je ubacio Grezda, a glavom je sa šest metara pucao Doležal, no Malenica paradom odbija loptu koja je išla u njegov donji desni kut.

U 86. minuti susreta ciparski sudac Antoniou je dosudio kazneni udarac za Bijelo-plave jer je smatrao da je nakon proigravanja Pušića prekršaj nad Jugovićem u šesnaestercu napravio Mihaljević, no nakon poziva iz VAR sobe i pregleda snimke promijenio je svoju odluku te je kapetana Osijeka zbog simuliranja kaznio s žutim kartonom.

Posljednja minuta susreta ponudila je veliku šansu za Jugovića kojeg je u petercu nakon prodora poslužio Cokaj, no on iz blizine nije uspio dobro zahvatiti loptu i usmjeriti je prema golu.

Kolo se nastavlja od 17 sati kada na Aldo Drosini u Puli počinje duel Istre 1961 i Dinama.

Standings provided by Sofascore

U prvoj utakmici subotnjeg programa 20. kola SuperSport HNL-a Osijek će od 14:50 na Opus Areni dočekati fenjeraša Rudeša. Njihov prvi ovosezonski susret na istom stadionu završio je slavljem Bijelo-plavih rezultatom 3:0 dok je ista momčad u Kranjčevićevoj nakon velikog preokreta slavila s 3:4.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Fućka dok su gosti bez problema s izostancima.

Trener Osijeka Zoran Zekić je u najavi rekao: “Naravno da jedva čekam da krene utakmica. To što je riječ o utakmici kojom otvaramo nastavak sezone daje dodatno uzbuđenje. Dolazi nam nezgodan protivnik s trenerom s kojim su zapravo i ostvarili najbolje rezultate, s kvalitetnim promjenama u sastavu. Moramo svega toga biti svjesni.”

Njegov kolega na klupi Rudeša Davor Mladina je izjavio: “Bitno je da se u dobroj atmosferi uđe u prvenstvo, nadam se da ćemo to uspjeti. Ozračje uoči utakmice s Osijekom je dobro. Zadovoljan sam radom na pripremama, a vidjet ćemo kako će se to prenijeti na prvenstvo.”

Glavni sudac utakmice je Cipranin Menelaos Antoniou kojem će pomagati sunarodnjaci Georgiou Pavlos i Petrou Petros te Igor Pajač (SV. Ivan Zelina) dok će u VAR sobi biti Mario Zebec (Cestica) i Vedran Đurak (Sv. Ivan Zelina). Delegat susreta je Tihomir Čalić (Marčana), a suce će kontrolirati Alojzije Šupraha (Kolan).