PAOK pobjedom na Toumbi okončao europski put Hajduka

PAOK je u uzvratnom susretu trećeg pretkola Konferencijske lige na Toumbi pred više od 25 tisuća gledatelja bio bolji od Hajduka rezultatom 3:0 (1:0).

Strijelci za pobjedu momčadi iz Soluna bili su Schwab iz kaznenog udarca dok je dva puta mrežu tresao Živković. Usprkos uvjerljivom porazu kojim je okončan njihov europski put Bili mogu žaliti zbog propuštenih prilika u obje utakmice.

Grčki predstavnik će plasman u grupnu fazu tražiti preko boljeg iz sraza Rosenborga i Heartsa dok se izabranici Ivana Leke okreću HNL-u gdje ih u nedjelju očekuje gostovanje kod Rudeša.

Već u 2. minuti susreta Hajduk je zaprijetio preko Melnjaka koji je primio odbijenu loptu na rubu šesnaesterca nakon čega je snažno pucao s desetak metara, a lopta se od bloka odbija u kornera. Iz njega je Odjidja pronašao Livaju, a njegov pokušaj glavom sa šest metara odlazi pored stative.

U 8. minuti Kotarski je neshvatljivo poklonio loptu Odjidji koji je odmah prograo Livaju, no njegov udarac s 11 metara je požrtvovnom reakcijom blokirao Koulierakis. Bila je to velika šansa za kapetana gostiju.

Njemački sudac Stegemann je u 11. minuti dosudio kazneni udarac za PAOK nakon što je Odjidja na rubu kaznenog prostora srušio Konstanteliasa. Odgovornost s bijele točke je preuzeo Schwab koji je loptu poslao u jednu, a Lučića u drugu stranu za vodstvo svoje momčadi.

Odjdija je nakon odbijene lopte Ekonga snažno pucao s dvadesetak metara u 19. minuti, no lopta prolazi pokraj bliže vratnice.

Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka nakon kombinacije iz kornera i ubačaja Živkovića u šansi se pored Mlakara našao Koulierakis koji je sa šest metara zatresao bližu stativu.

Dobru akciju Hajduka vidjeli smo u 32. minuti kada je Krovinović nakon proigravanja Livaje ubacio za Melnjaka, a njegov pokušaj glavom odlazi pokraj suprotne stative.

PAOK je u 39. odigrao kontru u kojoj je Živković s lijeve strane oštro ubacio u peterac, no Samatta nije stigao zahvatiti loptu.

U 41. je pred gol domaćih ubacio Melnjak, a Koulierakis je zamalo zatresao vlastitu mrežu. Posljednja minuta prvog dijela donijela je udarac Krovinovića sa 16 metara kojeg Kotarski sigurno brani.

Livaja je u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela ubacio za Sahitija koji je pucao glavom s osam metara, a lopta je prošla malo pored vratnice.

Nakon proigravanja Mlakara i pogreške Koulierakisa u 46. minuti se u šansi našao Livaja koji je zaobišao Kotarskog, no on ga je dovoljno omeo da napadač Hajduka nije uspio uputiti udarac. Dvije minute kasnije s tridesetak metara je pucao Krovinović za još jednu sigurnu intervenciju vratara PAOK-a.

Nakon duela s Koulierakisom u kaznenom prostoru PAOK-a je u 48. minuti pao Mlakar, no sudac se nije oglasio. Uslijedila je kontra domaćih u kojoj je Živković idealno poslužio Konstanteliasa, a njegov udarac sa šest metara odlično brani Lučić.

Konstantelias je u 57. minuti ubacio za Nareyja s lijeve strane, no napadač PAOK-a se loše snašao pred golom te je poslao loptu daleko od okvira vrata.

Tri minute kasnije Livaja je s lijeve strane oštro ubacio pred gol domaćih, a Kotarski je uspio odbiti loptu. U nastavku akcije udarac Odjdje sa 17 metara završava u bloku.

U 67. minuti je s desetak metara iskosa uz bližu stativu dobro pucao Benrahou, a Kotarski je paradom odbio loptu u korner.

Loše dodavanje Dialla u 79. minuti presjekao je Brandao nakon čega je Živkovića, a on je sa šest metara matirao Lučića za povećanje vodstva domaćih.

Konačan rezultat je u 85. minuti drugim golom na susretu postavio Živković koji je pucao iz slobodnog udarca sa 17 metara, a lopta je na putu prema vratima udarila Mikanovića te je prevarila golmana Hajduka.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Livaja je dobro pucao sa 16 metara, a Kotarski je odličnom reakcijom sačuvao svoju mrežu netaknutom.