Perković u debiju na klupi Osijeka remizirao kod Dinama

U posljednjoj utakmici 24. kola SuperSport HNL-a Dinama i Osijek su pred 5.187 gledatelja na Maksimiru odigrali bez pobjednika, bilo je 1:1 (0:0). Gosti su poveli preko Miereza, a bod Plavima pogotkom iz slobodnog udarca donosi Petković.

Borimir Perković je tako kao trener Bijelo-plavih debitirao remijem protiv vodeće momčadi na ljestvici. Izabranici Ante Čačića su u velikom dijelu utakmice bili dominantni, ali to im nije bilo dovoljno da dođu do nove prvenstvene pobjede.

Nakon asistencije Petkovića u 10. minuti mrežu Osijeka je zatresao Špikić, no zbog zaleđa pogodak nije priznat.

Deset minuta kasnije Ristovski je s desne strane ubacio na prvu stativu, a Ademi je glavom poslao loptu pokraj suprotne stative.

Špikić je u 27. minuti pucao sa 17 metara, a od bloka Čeberka lopta odlazi iznad grede. Minutu kasnije isti igrač je nakon dodavanja Mišića s četiri metra glavom ponovno zatresao mrežu, ali gol zbog zaleđa ponovno nije priznat.

U 30. minuti Špikić je idealno uposlio Baturinu koji s četiri metra nije uspio dobro zahvatiti loptu i usmjeriti je u praznu mrežu, a u nastavku akcije opasnost otklanja Barišić.

Posljednji trenuci prvog dijela donijeli su dobru priliku za Špikića nakon prodora Ademija, no njegov udarac s desetak metara brani Malenica.

Iako je prvi dio dvoboja u potpunosti pripao Dinamu do gola prvi dolazi Osijek. Nakon kombinacije iz kornera u 55. minuti Škorić je ostavio loptu za Miereza, a on je preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio suprotnu malu mrežicu.

Dinamo do izjednačenja dolazi već u 62. minuti kada je iz slobodnog udarca s oko 25 metara Petković poslao loptu ispod živog zida te uz samu desnu stativu.

Ivanušec je u 64. minuti sa 17 metara gađao suprotnu malu mrežicu, a lopta je prošla pokraj stative. Dvije minute kasnije nakon odbijene lopte poslije kornera s 18 metara je dobar pokušaj uputio Baturina, a Malenica je paradom uspio upisati obranu. Minutu kasnije Mišić je odlično s desne strane ubacio za Perića, a on iz odlične pozicije sa četiri metra glavom šalje loptu iznad grede. Pritisak Dinama se nastavio i u 67. minuti kada je udarac Petkovića ispred gol linije u posljednji trenutak blokirao Žaper.

Ljubičić je u 69. minuti pao u petercu nakon prodora po lijevoj strani, a sudac Strukan je prvotno pokazao na bijelu točku. Igrač Dinama je potom sam priznao da kontakt s Barišićem nije postojao tako da od kaznenog udarca nije bilo ništa.

Ivanušec je bio opasan i u 76. minuti kada je s desetak metara iskosa poslao loptu iz između Barišića i Škorića, a ona je potom zatresla prečku.

Osijek se ukazao u 82. minuti kada je Lovrić gurnuo loptu u prostor za Mireza nakon čega je argentinski napadač s desetak metara iskosa poslao loptu pokraj Livakovića, no pogodak zbog zaleđa nije priznat.

Dinamo je nastavio pritisak i u posljednjoj fazi utakmice, no nisu uspjeli kreirati ozbiljniju šansu pred golom Malenice tako da su gosti sačuvali vrijedan bod.

Osijek – Hajduk 12.3. 17:30h

U posljednjoj utakmici 24. kola SuperSport HNL-a Dinamo od 17:30 u Maksimiru dočekuje Osijeka na čijoj klupi će debitirati novi trener Borimir Perković. Njihov prvi ovosezonski međusobni ogled odigran u Maksimiru pripao je Plavima koji su slavili s čak 5:2 dok su Bijelo-plavi uzvratili u Gradskom vrtu gdje su dobili s 1:0 što je bio jedini poraz Dinama u dosadašnjem tijeku prvenstvene sezone.

Domaćini u današnjem ogledu ne može računati na dok su gosti bez izostanak dok su gosti bez Gržana, Brleka i Cvijanovića.

Trener Dinama Ante Čačić je u najavi rekao: “Protiv nas zaista svi daju svoj maksimum, izvlače zadnje atome snage, moramo biti spremni na to, učiniti sve da budemo na svojoj pravoj razini. Bude li tako, očekujem da ovaj tjedan arhiviramo na pravi način. Naravno, jedino što bi nas zadovoljilo su tri boda, a želio bih da momčad pritom bude na tragu onoga što je bila protiv Hajduka i dobrim dijelom kup utakmice protiv Lokomotive. Osijek je u zadnje vrijeme upao u svojevrsne probleme i upravo tu se krije opasnost po nas. Njihova momčad ima puno veću kvalitetu nego što to pokazuju rezultati u zadnje vrijeme. Dolazak novog trenera sigurno će biti dodatna motivacija za sve u klubu, naročito za igrače.”

Strateg Osijeka Borimir Perković je izjavio: “U trenerskom poslu nema kalkulacija, onaj koji kalkulira nema ništa. Za mene je hrabrost vrlina i mislim da trener treba biti hrabar. Svjestan sam situacije, znam gdje je Osijek bio prije dva mjeseca i u kakvoj je sada situaciji. Nije me strah jer mislim da sam po prirodi hrabar i uzdam se u sebe i sve ono što ide uz trenerski posao. Jedva čekam vidjeti igrače, da ih upoznam i da krenemo raditi. Gledao sam Osijek što uživo što na televiziji i u tom smislu imam dobru sliku o momčadi, ali drugačije je kada ste svaki dan s igračem, kada trenirate s njima i kada upoznate njihove mane i vrline. Mislim da mi neće trebati puno vremena i da ću vrlo brzo upoznati sve svoje igrače. U Maksimiru nemamo što za izgubiti? Ne slažem se! U svakoj utakmici možeš nešto izgubiti. Imam dva treninga, vidjet ćemo što se može napraviti. Pripremat ćemo se kao za svaku drugu utakmicu, bez obzira je li to Dinamu u Maksimiru ili u Gradskom vrtu.”

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita kojem će pomagati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Alen Jakšić (Split) i Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) dok će u VAR sobi biti Mario Zebec (Cestica) i Hrvoje Radić (Split). Delegat susreta je Damir Bogdanović (Vukovar), kontrolor suđenja Vlado Svilokos (Sisak), a za sigurnost će brinuti Marko Svilić.