Pogocima u 94. i 97. minuti Dinamo slavio protiv Lokomotive

Nevjerojatnim preokretom Dinamo je došao do slavlja nad Lokomotivom. U posljednjoj utakmici 13. kola SuperSport HNL-a pred nešto manje od tri tisuće gledatelja gosti su do 94. minute imali prednost nakon ranog pogotka Tucija, no onda su za pobjedu Plavih zabili Baturina i Kaneko.

Klub iz Maksimira je tako upisao sedmu prvenstvenu pobjedu u sezoni te se uz odigranu utakmicu manje nalazi iza vodeće Rijeke i Hajduka. Momčad Silijva Čabraje je pak četvrti put u sezoni travnjak napustila pognute glave.

Plave sad očekuje kup gostovanje kod Oriolika te put u Varaždin dok će Lokomotiva za tjedan dana ugostiti vodeću Rijeku.

Dobar ulazak u utakmici Lokomotiva je iskoristila u 4. minuti kada je Bulat lošim dodavanjem proigrao Tucija koji bježi Periću, a onda je mirno prebacio istrčalog Zagorca za svoj četvrti prvenstveni pogodak u sezoni.

Nakon ubačaja iz kornera u 22. minuti Theophile je laktom pogodio Tucija, no sudac Jović nije smatrao da se radi o prekršaju za kazneni udarac.

U 26. minuti je bljesnula kontra gostiju u kojoj je ubačaj Tucija s lijeve strane došao do Krivaka, no njegov pokušaj s desetak metara je blokirao Perković.

Dinamo je uzvratio dvije minute kasnije preko Ademija čiji pokušaj iz slične udaljenosti nije bio dovoljan precizan. Bulat je potom u 31. pucao iz daljine, a lopta je otišla pored stative.

Baturina je u 34. minuti s lijeve strane ubacio za Ademija koji je s druge stative pucao glavom, a Čavlina je s lakoćom pokupio loptu. Oštar ubačaj Perkovića s lijeve strane tri minute kasnije golman Lokomotive uspio je boksati. Nedugo potom iz daljine je ponovno pucao Bulat, no lopta odlazi daleko od vrata Lokomotive.

Odličnu šansu Plavi su imali u 40. minuti kada je Perić proigrao Ademija čiji udarac s desetak metara odlično iznad grede usmjerio Čavlina.

Dvije minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka Milićević je ubačajem s desne strane pronašao Marića, ali on na vrhu peterca nije uspio dobro zahvatiti loptu.

Odličnu reakciju Čavline vidjeli smo u 44. minuti kada je obranio pokušaj Bulata sa 17 metara koji je išao u njegovu donju desnu stranu.

Mišić je u 53. minuti iz slobodnog udarca ubacio za Ademija, a Čavlina je bio spreman na njegov pokušaj glavom sa šest metara. Tri minute kasnije Ristovski je snažno pucao s dvadesetak metara iskosa, a lopta od bloka Milićevića odlazi pokraj suprotne vratnice.

Dinamo prijeti i u 62. minuti kada se za prizemni udarac s desetak metara iskosa izborio Ljubičić za još jednu vrijednu intervenciju Čavline. Minutu kasnije nakon gužve u šesnaestercu Lokomotive iz dobre pozicije je pucao Emreli, no lopta od bloka odlazi pokraj gola.

Vidović je u 67. minuti pucao s ruba kaznenog prostora, a lopta je otišla pokraj suprotne stative. Tri minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka Milićević je iz slobodnog udarca pronašao Čopa čiji pokušaj glavom brani Zagorac.

Jović je u 73. minuti dosudio kazneni udarac za Dinamo nakon duela Bartoleca i Vidovića što je izazvalo velike prosvjede gostujućih igrača. VAR soba je pozvala zagrebačkog suca na pregled snimke nakon čega je on poništio svoju raniju odluku.

Odličnu šansu si je u 90. minuti prevarivši Ljubičića kreirao Žilinski, ali je s ruba šesnaesterca pucao malo pored suprotne stative.

U prvoj od devet minuta sudačke nadoknade nakon ubačaja iz kuta glavom je pucao Ristovski, ali ravno u dobro postavljenog Čavlinu. Novu šansu smo vidjeli u 93. minuti kada je Mišić ostavio loptu za Sučića, a on njegov udarac brani Čavlina iako je lopta od bloka promijenila smjer.

Dinamo je izjednačio u 94. minuti. Bila je to akcija iz kornera u kojoj je Baturina snažno pucao s desetak metara iskosa te je uz pomoć grede postigao pogodak.

Potpuni preokret je uslijedio u 97. minuti kada je Ljubičić ubacio s lijeve strane, a lopta se odbija do druge stative gdje ju je dočekao Kaneko postigavši svoj prvijenac u plavom dresu.

Istra 1961 – Slaven Belupo 5.11. 17:10h

Trinaesto kolo SuperSport HNL-a će od 17:10 u Maksimiru zaključiti Dinamo i Lokomotivo. Njihov prvi ovosezonski ogled koji se trebao igrati u Kranjčevićevoj je odgođen te će biti odigran tek u siječnju sljedeće godine.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Stojkovića, Kačavendu i Petkovića dok su gosti bez Šotičeka.

Trener Plavih Sergej Jakirović je u najavi istaknuo: “Lokomotiva je mlada i energična momčad koja izađe na teren kao da nema što izgubiti. Baš se nadigravaju, uživaju u nogometu. Volio bih da moja momčad tako igra. Imam iskustvo iz Rijeke, početkom sezone smo ih pobijedili na Rujevici s 2:1, imamo dosta saznanja o njima, znamo kako bi trebalo, a sad je na momčadi da slijedi zahtjeve i da ih pokušamo prezentirati na terenu.”

Njegov kolega na klupi Lokomotive Silvijo Čabraja je izjavio: “Dinamo je uvijek Dinamo. Svaka ekipa u datom trenutku ulazi u krizu, no sve se to može promijeniti preko noći. Tko god dolazi na Maksimir sigurno ne razmišlja da ga čeka lagana utakmica. Dapače, pred nama je iznimno teška i zahtjevna utakmica i morati ćemo dati svoj maksimum da bi se vratili na Kajzericu s pozitivnim rezultatom.”

Glavni sudac utakmice je Fran Jović iz Zagreba kojem će asistirati Hrvoje Radić (Split), Dominik Benković (Zaprešić) i Ante Čulina (Zagreb) dok su za VAR zaduženi Ante Čuljak (Zagreb) i Bojan Zobenica (Velika Gorica). Delegat susreta je Josip Pulić (Rijeka), kontrolor suđenja Danijel Trampus (Osijek), a za sigurnost će brinuti Miroslav Marković.