Poraz Cibalije pred ‘generalku’ u Zenici

Svoju devetu pripremnu utakmicu nogometaši Cibalije danas su odigrali u Đakovu protiv trećeligaša NK Croatije. Sva tri pogotka postignuta su u drugom dijelu susreta kada je Croatia iskoristila izmiješani sastav gostiju.

Susret je Cibalia započela u sastavuVranjić, Muženjak, Zgrablić, Mazalović, Mijoković, Bartolović, Milardović, Kiš, Ottochian, Puljić i Bajić. Nije bilo ozljeđenih Prijića, Čuljka i Perkovića.Bolje je Cibalia stajala na terenu i imala tri velike prilike. Prijetili su Bajić, Zgrablić i Puljić. Bartolović je nakon slobodnog udarca ubacio u šesnaesterac, a Mate Bajić glavom gađao donji lijevi kut, no vratar sjajno brani. Nakon toga, Ivan Zgrablić je izvrsno prošao, gotovo od centra, i nakon duplog pasa opasno pucao, ali domaći vratar izbacuje u korner. Nakon još jednog slobodnog udarca Jakovu Puljiću je falilo malo i sreće. Domaći čuvar mreže je uz pomoć grede spriječio Cibalijino vodstvo. Igrači Croatije dva su puta pokušali zaprijetiti Vranjiću, ali su oba puta bili neprecizni.

U drugi dio utakmice Cibalia je ušla sa novih 11 igrača. Na vratima je bio Dominik Jozinović koji je imao sjajnu intervenciju, a uz igrače iz prve momčadi Pavličića, Conjara, Tokića, Kujundžiju i Čulića zaigrali su juniori Mauer, Baotić, Jazvić, Uremović i Ivanović.
Prvih desetak minuta borba je bila ravnopravna, ali su onda domaći nogometaši preuzeli kontrolu i poveli 1:0 preko Čavale.Dvadeset minuta prije kraja utakmice Tokić je zaradio slobodan udarac, a izveo ga je Luka Kujundžija. Njegov udarac vratar uspijeva samo odbiti do Jazvića koji iz trka zabija ja 1:1. U tom trenutku se činilo kako bi Cibalia mogla okrenuti rezultat u svoju korist, ali nije dugo trebalo da domaćin ponovno povede. Drugi pogodak Čavale u 80. minuti za 2:1pokazao se na kraju i kao konačan rezultat. Još je jednu priliku imao Hrvoje Tokić koji je iz slobodnog udarca gađao ravno u vratara.

Trener Petravićna kraju može biti puno zadovoljniji prvim dijelom utakmice u kojemu je Cibalia dominirala i trebala tu dominaciju okruniti pogotkom koji bi zasigurno puno značio u nastavku.

Na poluvremenu utakmice Mladen Bartolović je teren napustio šepajući sa povezom na koljenu. Radi li se o ozbiljnijoj ozljedi treba tek vidjeti. Tomislav Čuljak i Igor Prijić obavili su preglede magnetnom rezonancom i rezultati su puno bolji za Prijića koji bi trebao zaigrati u prvom ili drugom kolu proljetnog dijela sezone. Pred Čuljkom je pak višetjedna stanka uz mirovanje i terapiju. Treći koji je danas izostao, Marko Perković, biti će spreman za Zelinu.

U SUBOTU ‘GENERALKA’ U ZENICI
Nakon što su ‘otpali’ Kaposvar i Jadran iz Gunje Cibalia se odlučila posljednju utakmicu priprema odigrati Zenici kod Čelika. Satnica susreta na Bilinom polju još nije određena, ali iz BiH prvoligaša kažu kako će se igrati u popodnevnom terminu. Cibalia je tamo gostovala i prošloga ljeta uoči početka sezone i tada je upisala poraz 2:0.